• ۱۳۹۸ سه شنبه ۲۶ شهريور
  • اِثَّلاثا ١٧ محرم ١٤٤١
  • Tuesday, September 17, 2019
کلیدواژه: 77982
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۹ فروردين، ساعت 12:03
تاریخ بروزرسانی:۱۳۹۸/۱/۲۹

به گزارش روابط عمومی بیمارستان امام خمینی (ره) اراک، دکتر ثریا پازوکی مدیر محترم درمان استان مرکزی با حضور در واحد آزمایشگاه این بیمارستان، که به مناسبت زادروز حکیم جرجانی و روز علوم آزمایشگاهی صورت گرفت، از  تلاش شبانه روزی کارکنان آزمایشگاه تقدیر نمودند.

در این دیدار که با همراهی آقای دکتر سهرابی رئیس بیمارستان امام خمینی (ره) اراک، آقای مسعود فراهانی مدیر بیمارستان و جمعی از مسئولین مدیریت درمان استان مرکزی انجام پذیرفت دکتر سهرابی، واحد آزمایشگاه را یکی از پاک ترین و پرتلاش ترین بخش‌های بیمارستان در ارائه خدمت معرفی کردند و تلاش پرسنل آن را ستودنی خواندند.

حکیم جرجانی پزشک نابغه ایرانی در سال 434 هجری قمری در گرگان دیده به جهان گشود و  پس از فراگیری طب در زادگاه خود به نقاط مختلف کشور سفر کرد و بر دانش خود افزود تا آنکه در سال 504 هجری قمری رهسپار خوارزم شد و مسولیت بیمارستان بزرگ آن دیار را به عهده گرفت . وی در طول 97 سال زندگی پربار، آثار متعددی از جمله ذخیره خوارزمشاهی خفی علایی طب الملوکی و… نوشت که راهنمای پزشکان بسیاری پس از خود بود. استفاده از بررسی های ازمایشگاهی در تشخیص بیماری‌ها  سبب شد تا نام وی به عنوان پدر علوم آزمایشگاهی مطرح شود و به همین دلیل سالروز تولد او 30 فروردین را رو علوم آزمایشگاهی نام  نهاده‌اند. رشته علوم آزمایشگاهی طی سالیان متمادی فراز و نشیب های زیادی را پشت سر نهاده و حل مشکلات آن مستلزم توجه بیشتر متصدیان درمان کشور است. این روز را به همه سفید پوشان آزمایشگاهی تبریک می گوییم.

آپارات سراسری - استان ها سروش سراسری - استانها
اظهار نظرات | 0
captcha