شناسه خبر: 77908
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۸ فروردين، ساعت 10:27

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی  سازمان تامین اجتماعی، متن پیام دکتر جعفریان به شرح ذیل است:

امام حسین (ع) : هرگاه مشتاق روی پیامبر (ص) می شدیم، در چهره علی اکبر (ع) می نگریستیم

یازدهم شعبان که مصادف با ولادت فرخنده حضرت علی اکبر (ع) است در تقویم رسمی جمهوری اسلامی، به عنوان روز جوان نام گذاری شده است. جوانی برومند و صاحب کمالات، که همواره مورد تمجید امامان بزرگوار (ع) بوده و فضائلش او را به شخصیتی عظیم الشأن در میان اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مبدل ساخته است.
تعیین ولادت خجسته آن حضرت (ع) به عنوان روز جوان، فرصت مناسبی برای پرداختن به مقوله جوان و جوانی است. جوانان، نیروی فعال جامعه هستند و فعالیتهای مهم، بدون حضور موثر آنها به سر انجام نخواهد رسید. در میهن عزیز ما نیز، همه عرصه ها، با وجود جوانان متعهد و متخصص، فعال و رو به تکامل هستند. همچنانکه مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) فرمودند که "حضرت امام (رضوان الله تعالی علیه) معتقد بودند فتح الفتوح انقلاب اسلامی، تربیت جوانانی است که از کشور دفاع کردند".
آری، هرگاه به جوانان اعتماد شود، مشکلات سریعتر حل می شود و پیشرفت حاصل می گردد. این، تجربه ای بود که جمهوری اسلامی از ابتدای انقلاب و پس از آن، در دفاع مقدس، دوران سازندگی و عرصه نوآوری های علمی و فناوریهای نوین، تجربه کرده است. امروز نیز پشت سر گذاشتن دوران تحریم و بازسازی مناطق آسیب دیده از خرابیهای بلایای طبیعی، مانند سیل، بدون حضور جوانان عزیز ممکن نخواهد بود. جامعه ایرانی، از نقطه نظر هرم جمعیتی، با وجود کاهش نرخ باروری در سه دهه اخیر، همچنان یک جامعه جوان محسوب می شود و این امری است که مطلوب جوامع جهانی است و ما باید قدر آن را بدانیم.
در مقابل، ضروری است به نیازهای این قشر عزیز، بیش از پیش توجه شود. جوانان امروز، اولیاء فردای جامعه هستند.
سازمان تامین اجتماعی همواره با حمایت از نیروی جوان شاغل و با اعطای تعهدات کوتاه مدتی مانند کمک هزینه‌های ازدواج، بارداری و ... سهمی هرچند اندک، در راستای حمایت از جوانان و نیازهای آنان برای تشکیل و توسعه خانواده داشته و همواره بر تعالی کیفی و کمی آن می کوشد.
اینجانب ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت علی اکبر (ع) و روز جوان، این مناسبت فرخنده را به کلیه جوانان عزیز خانواده بزرگ تامین اجتماعی تهنیت عرض نموده و برای ایشان و خانواده های محترم شان، از خداوند متعال بهروزی و توفیق روزافزون مسألت می دارم.

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha