زمان انتشار: ۱۳۹۸ يکشنبه ۲۵ فروردين ساعت 08:59 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱/۲۵ ساعت 08:59    تعداد بازدید: 28    کد مطلب: 77667

تشریح اقدامات تأمین اجتماعی خوزستان در سیل اخیر
مدیر کل تأمین اجتماعی استان خوزستان در برنامه رادیویی موج مثبت اهم اقدامات بعمل آمده این اداره کل در خصوص سیل اخیر را تشریح کرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، سید محمد مرعشی در برنامه رادیویی موج مثبت که از صدای مرکز خوزستان پخش شد ، اهم اقدامات و فعالیتهای انجام شده برای بیمه شدگان ، مستمری بگیران و کارفرمایان تأمین اجتماعی خوزستان را در سیل اخیر استان تشرح و تبیین کرد.

مدیر کل تأمین اجتماعی استان خوزستان با بیان اینکه با شروع مشکل آبگرفتگی در برخی از نقاط استان و اعلام وضعیت فوق العاده ، این اداره کل با درک صحیح از وضعیت موجود و لزوم خدمت رسانی ، با نهایت سرعت و دقت ، ضمن حضور آنان بویژه در ایام تعطیل و آماده باش به کلیه مراکز بیمه ای و درمانی ، افزود : سازمان تامین اجتماعی ضمن ارائه خدمات معمول به ذینفعان ، توانسته است در کنار دیگر هم میهنان عزیز ، ٧ گروه جهادی را متشکل از کارکنان  به مناطق سیل زده اعزام کند.
مرعشی افزود : کارکنان سازمان تأمین اجتماعی در روزهای اولیه بیش از ١٠٠ میلیون تومان کمک نقدی و غیرنقدی را جمع آوری و به سازمانهای امدادی ذیربط تحویل دادند.

وی به دستور وزیر محترم تعاون ، کار و رفاه اجتماعی مبنی بر مشارکت کلیه سازمانها ، شرکتها و ادارات زیرمجموعه وزارت رفاه در امر خدمت رسانی به هموطنان گرفتار سیل اشاره کرد و گفت : با هماهنگی های بعمل آمده از ظرفیت های شرکت های شستا در استان خوزستان بهره برده و ماشین آلات سنگین متناسب با نیاز مناطق مذکور برای احداث سیل بند و سایر عملیاتهای مهندسی مربوطه بکارگیری شد.

وی تاکید کرد: در بخش اداری نیز به کلیه شعب تابعه ابلاغ شد تا در مناطقی که با اعلام ستاد مدیریت بحران استان تخلیه شده اند این امکان فراهم گردد تا در دیگر شعب تأمین اجتماعی شهرهای استان بتوان خدمات سازمان را ارائه کرد.

مرعشی افزود : به مراکز درمانی نیز ابلاغ گردید تا هموطنانی که بواسطه سیل دفترچه درمانی همراه نداشته و یا مفقود گردیده است ، با ارائه کد ملی بتوانند از خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی بهره مند گردند.

مرعشی ادامه داد : همچنین حقوق فروردین ماه کلیه مستمری بگیران تامین اجتماعی استان خوزستان که بیش از ١٨٨ هزار نفر هستند ، خارج از زمانبندی معمول در روز ٢٠ فروردین ماه بحساب آنها واریز شد ، همچنین کارگرانی که کارگاه محل اشتغال آنان دچار آسیب شده است و شغلشان را از دست داده اند با شناسایی و معرفی ادارات کار شهرستانها ، ظرف یک روز اداری و بدون هیچگونه محدویتی برای آنان مقرری بیمه بیکاری برقرار گردد.
وی تصریح کرد : اقلام اهدایی شرکتهای زیرمجموعه سازمان تأمین اجتماعی شستا نیز با هماهنگی اداره کل تأمین اجتماعی استان خوزستان به مراکز جمع آوری کمکهای مردمی تحویل شدکه  امروز چهار محموله از این کمکها شامل مواد خوراکی ، بهداشتی ، پوشاک و سایر اقلام مورد نیاز تحویل این مراکز شد.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha