زمان انتشار: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۹ فروردين ساعت 14:30 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۸/۱/۱۹ ساعت 14:34    تعداد بازدید: 80    کد مطلب: 77363

پرداخت بیش از یک هزار میلیارد ریال کمک هزینه ازدواج توسط سازمان تأمین اجتماعی
سازمان تأمین اجتماعی در 9 ماه منتهی به آذر سال گذشته به 69 هزار و344 سند کمک هزینه ازدواج صادر کرده که مجموع مبالغ پرداختی در این بخش یک هزار و 20 میلیارد و 929میلیون ریال است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، کمک هزینه ازدواج از جمله تعهدات سازمان تأمین اجتماعی است که به عنوان هدیه به بیمه‌شدگان اجباری واجد شرایط که تشکیل خانواده می‌دهند پرداخت می‌شود.
کمک هزینه ازدواج به بیمه‌شدگانی که برای اولین بار ازدواج می‌کنند، پرداخت می‌شــود و میزان آن معادل یک ماه متوسط مزد یا حقوق بیمه‌شده است.
در صورتی که زوجین هر دو شرایط قانونی دریافت کمک هزینه ازدواج را داشته باشند، این کمک هزینه به هر دو نفر قابل پرداخت است.
دارا بودن حداقل 720 روز سابقه پرداخت حق بیمه در 5 سال قبل از تاریخ ازدواج از مهمترین شرایط قانونی دریافت کمک هزینه ازدواج به شمار می رود. همچنین در  تاریخ ازدواج رابطه استخدامی بیمه‌شده با کارفرما قطع نشده باشد و ازدواج دائم بوده و در دفتر رسمی ازدواج ثبت شده باشد.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha