شناسه خبر: 76723
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ دوشنبه ۲۷ اسفند، ساعت 12:30
در دیدار با رئیس و اعضای هیات مدیره انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان عنوان شد :

ضعف آگاهی کارفرمایان از قوانین و مقررات تامین اجتماعی باعث بروز مشکلات می شود

در راستای گسترش تعاملات و ارتباطات دوسویه با سازمانها و نهادهای خصوصی و عمومی، جلسه مشترکی میان مسئولان و کارشناسان اداره کل کارفرمایان و سازمانهای معاونت فرهنگی و اجتماعی و اعضای هیات مدیره انجمن صنفی انبوه سازان مسکن و ساختمان در محل آن انجمن برگزار گردید.

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی ،در ابتدای جلسه محمدعلی ربانی رئیس کمیسیون حقوقی انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان ضمن معرفی اعضای حاضر در جلسه و ابراز خرسندی و تشکر از برگزاری جلسه هم اندیشی حوزه فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با گروه های کارفرمایی گفت : حضور کارشناسان و رؤسای معاونت فرهنگی و اجتماعی در این انجمن از باب آشنایی و همکاری برای ما بسیار با ارزش است و امیدوارم این جلسات منشاء خیر شده و مشکلات موجود در حوزه انبوه سازان و پیمانکاران حل گردد .
   ربانی افزود : می دانیم که همه افرادی که نیروی کار دارند مکلف به پرداخت حق بیمه هستند، چرا که آحاد جامعه بایستی نسبت به آینده خود در زمان بیماری – بیکاری – بازنشستگی و ... اطمینان خاطر داشته باشند و در این راستا سازمان کارفرما را مکلف کرده است که اگر کارگاه و یا شرکتی دارند نسبت به پرداخت حق بیمه کارکنان خود اقدام لازم را بعمل آورند . ما با تمام این قوانین و مقررات آشنا و موافق هستیم و در این زمینه هیچ گونه مشکلی نداریم ضمن آنکه بیمه را از حقوق ممتازه می دانیم ولی در خصوص رفتار کارکنان در شعب تامین اجتماعی بسیار گله مندیم چرا که در برخی واحد های اجرایی تامین اجتماعی احترام به حقوق بیمه شده رعایت نمی شود .
    رئیس کمیسیون حقوقی انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان ادامه داد : البته ما با تامین اجتماعی مشکلات گوناگونی داریم و از جمله آنها قراردادهای پیمانکاری است . در قراردادهای پیمانکاری سازمان تامین اجتماعی بدون در نظر گرفتن این موضوع که در بسیاری از مواقع مصالح و هزینه های حمل و نقل توسط خود پیمانکار پرداخت شده است اقدام به اخذ حق بیمه از طریق اعمال ضرایب می کند که به نظر جامعه پیمانکاری این موضوع در عمل دریافت وجه اضافه از پیمانکار است .
   وی افزود : سازمان تامین اجتماعی از طریق شهرداری اقدام به اخذ حق بیمه کارگران ساختمانی با در نظر گرفتن متراژ ساختمان می نماید در حالی که قوانین بالاسری داشتن کارت مهارت فنی را برای ارسال لیست حق بیمه ضروری می داند به نظر ما چون سازمان از متراژ ساختمان حق بیمه را اخذ نموده نباید موضوع نداشتن کارت مهارت فنی و یا استفاده از کارگران خارجی را موجب دریافت جرائم از کارفرما کند.
    رئیس کمیسیون حقوقی انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان در ادامه خاطر نشان کرد : تعداد اعضای انجمن انبوه سازان در حال حاضر حدود 6 هزار نفر است که بسیاری از آنها با سازمان تامین اجتماعی مشکل دارند اما ما همگی معتقدیم که این سازمان می تواند مشکلات موجود را از طریق یک تفاهمنامه حل کند از جمله این مشکلات می توان به تعیین حق بیمه ثابت برای پیمانکاران ساختمانی، بیمه اجباری کارگران ساختمانی و تعیین نماینده انجمن انبوه سازان برای شرکت در هیاتهای تشخیص مطالبات جهت دفاع از منافع پیمانکاران ساختمانی اشاره کرد .
    مهندس عبدالرضا فرید عضو هیات مدیره انجمن انبوه سازان مسکن و ساختمان استان تهران هم ضمن تقدیر و تشکر از حضور مسئولین و کارشناسان تامین اجتماعی گفت : برگزاری چنین جلساتی می تواند دریچه های خوبی را برای انجام کارهای بزرگ به روی انجمن انبوه سازان باز کند چرا که بخش عمده ای از مشکلات موجود به بی اطلاعی از قوانین و مقررات باز می گردد و ادامه این جلسات و تعاملات دوسویه مسلما برای انجمن و کانون بسیار مثمر ثمر خواهد بود و ما از برگزاری کلاس ها و کارگاههای آموزشی استقبال می کنیم .
   فرید افزود : معاونت فرهنگی و اجتماعی که این مسئولیت خطیر را به عهده دارد حتما راه حل ها و روشهایی هم برای این کار دارد و ما خوشحال می شویم که آن راه حل ها و تجربیات را به ما منتقل کند .
     سپس در ادامه جلسه شایسته شریعتمداری معاون اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمانها به ارائه توضیحاتی پیرامون فعالیتها، وظایف و خدمات سازمان تامین اجتماعی پرداخت و گفت : اداره کل فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمانها در راستای سیاست های کلان سازمان تامین اجتماعی اقدام به برگزاری جلسات هم اندیشی با سازمانها و نهاد های دولتی و خصوصی و همچنین جلسات مشورتی با تشکل های و اتحادیه ها و انجمن های صنفی کارفرمایی نموده است تا ضمن بهبود تعاملات دو سویه و پاسخگویی به سوالات و ابهامات قانونی نسبت به شناسایی و احصاء مشکلات و دستیابی به راهکارهای اجرایی مخاطبان بویژه کارفرمایان گام بردارد . خوشبختانه در این مدت نتایج خوبی از این جلسات بدست آمده است که تشکیل شورای تلخیص و تنقیح سازمان با رویکرد بازنگری، خلاصه سازی و اصلاح بخشنامه ها و دستور العملها و کاهش مدت زمان حسابرسی از ده سال به یک سال از جمله مهمترین نتایج این جلسات است.
   معاون اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان و سازمانها افزود : سازمان تامین اجتماعی با مشکلات عدیده ای روبروست بطور مثال طی سالهای اخیر با مصوباتی که در مجلس شورای اسلامی و دولت به تصویب رسیده گروههای جدیدی وارد مجموعه تامین اجتماعی شده اند که دولت پذیرفت بخشی از حق بیمه آنها را بپردازد اما متاسفانه این اتفاق به تحقق نپیوست و موجب مشکلات زیادی برای سازمان تامین اجتماعی شده است .
    شریعتمداری ادامه داد : در حال حاضر سازمان تامین اجتماعی 3 میلیون و چهارصد هزار نفر مستمری بگیر زیر پوشش دارد که ماهیانه مبلغ 6 هزار میلیارد تومان بابت مستمری به این گروه پرداخت می کند . به طور قطع تهیه این رقم با توجه به شرایط فعلی سازمان به لحاظ مالی بسیار دشوار است .
    وی در ادامه به فعالیتهای فرهنگی و ارتباطی در حوزه کارفرمایان اشاره کرد و گفت : اداره کل کارفرمایان و سازمانها علاوه بر تلاش در راستای  افزایش سطح آگاهی و دانش کارفرمایان و آشنایی با حقوق قانونی خود و کارگرانشان و تولید محصولات رسانه ای (بروشور، کتابچه، کتاب، سی دی های آموزشی) نسبت به برگزاری کارگاه های آموزشی و جلسات مشاوره کارگاهی و تشکیل پانلهای پرسش و پاسخ، نیز اقدام کرده است .

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha