شناسه خبر: 75009
تاریخ انتشار:۱۳۹۷ يکشنبه ۲۸ بهمن، ساعت 15:23
نشست بررسی ابعاد اطلاع رسانی و بستر سازی طرح خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی به مخاطبان تحت پوشش (طرح مرحوم دکتر نوربخش) با حضور کارشناسان متخصص حوزه های ذیربط و روسای کانون عالی و کانونهای کارگران بازنشسته و مستمری بگیر استان و شهر تهران در اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان برگزار شد.

به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی ،در این نشست که با حضور مسولان کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور، کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر استان تهران، کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر شهر تهران، نمایندگان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری و همچنین نمایندگان حوزه های تخصصی ذیربط سازمان به میزبانی اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان و مستمری بگیران همراه بود، ضرورت اطلاع رسانی و بستر سازی ارائه خدمات غیر حضوری سازمان تامین اجتماعی به مخاطبان تحت پوشش (موسوم به طرح مرحوم دکتر نوربخش) مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت. گفتنی است در طرح مذکور بازنشستگان و مستمری بگیران تامین اجتماعی بصورت غیر حضوری از خدمات 4 گانه: مشاهده و دریافت فیش حقوقی، پرونده الکترونیک، آشنایی با نحوه محاسبه مبالغ دریافتی و احکام افزایش حقوق و دستمزد     بهره مند خواهند شد.
علی شاه حسینی، معاون اداره کل فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان ضمن بیان اهداف و کارخواسته مطرح شده در راستای اجرای بند 12 یکصد و نودمین جلسه شورای معاونین سازمان، با تشریح دلایل و ضرورتهای اجرایی طرح مذکور خاطر نشان کرد: طرح مرحوم دکتر نوربخش با کاهش بوروکراسی اداری و تسهیل فرایندهای اجرایی، نقش مهمی در ارتقای رضایتمندی بازنشستگان و مستمری بگیران خواهد داشت و این مهم، مستلزم حمایت همه جانبه شرکای اجتماعی بویژه تشکلات و کانونهای بازنشستگی در آگاه سازی و اطلاع رسانی جامع به مخاطبان است.
در ادامه چراغی نماینده اداره کل امور فنی مستمری ها، ارائه خدمات بهینه متناسب با شاٌن و منزلت بازنشستگان و مستمری بگیران را از جمله اهداف این طرح برشمرد و افزود: طرح مرحوم دکتر نوربخش در مرحله نخست بصورت آزمایشی و برای بازنشستگان اجرا می شود و در مرحله بعد به سایر گروه های مستمری بگیر( ازکارافتادگان و بازماندگان )تعمیم خواهد یافت. وی در پاسخ به تعدد فیلدهای تعبیه شده در سیستم مکانیزه مزبور که از سوی یکی از شرکای اجتماعی مطرح گردید گفت: ثبت اطلاعات هویتی مورد نیاز برای ورود به سامانه مذکور جهت دریافت خدمات غیر حضوری  تنها برای یکبار کافی است.ایشان در ادامه افزود: پس از آن بازنشستگان و مستمری بگیران می توانند با وارد کردن کد ملی و رمز عبور از خدمات مورد نظر بهره مند شوند.
علی اصغر بیات رئیس کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیری سراسر کشور نیز با بیان  اهمیت طرح مذکور اذعان داشت: بهتر است با اجرای طرح فوق الذکر، ارائه خدمات حضوری مورد نیاز بازنشستگان و مستمری بگیران با محدودیت و کاهش نیروی انسانی مواجه نشود. وی افزود: در حال حاضر خدمت بیمه تکمیلی بعنوان یکی از مهم ترین خدمات سازمان تامین اجتماعی به اقشار بازنشستگان و مستمری بگیران مطرح است که نباید در اجرای طرح ارائه خدمات غیر حضوری مورد غفلت واقع شود و مشکلات جدیدی بوجود بیاید.
ضرورت ارتقای پلت فرم مربوط به سیستم مکانیزه سوابق در سایت سازمان و ایجاد شبکه ارائه خدمات غیر حضوری جدید به بازنشستگان و مستمری بگیران از نکات دیگری بود که توسط ربیعی نماینده حوزه راهبری سیستم ها مطرح شد.
در ادامه حسینی رئیس کانون کارگران بازنشسته و مستمری بگیر استان تهران نیز بر ضرورت آسیب شناسی و رفع موانع موجود در اجرای طرح مزبور اشاره کرد و گفت: محدودیت سطح معلومات و آگاهی بازنشستگان و مستمری بگیران موضوعی در خور توجه است که در اجرای این گونه طرح ها باید مد نظر قرار گیرد. ضرورت بهره مندی مخاطبان از خدمت پرونده الکترونیک و همچنین پیش بینی مسائل درمانی بازنشستگان و مستمری بگیران در پرونده الکترونیک نیز از دیگر مواردی بود که توسط مسئولان کانون بازنشستگی شهر تهران و نمایندگان اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری مورد تاکید قرار گرفت.
شایان ذکر است در این جلسه پس از بیان مطالب و توضیحات ارائه شده توسط نمایندگان  اداره کل فنی مستمری ها، دفتر راهبری سیستم ها، و روابط عمومی و همچنین ارائه برخی نکات توسط مدعوین در خصوص طرح مذکور، مقرر شد کانون عالی کارگران بازنشسته و مستمری بگیر سراسر کشور، کانونهای بازنشستگی استان و شهر تهران و همچنین اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری نسبت به ارائه پیشنهادات و دیدگاه های تکمیلی خود به اداره کل امور فرهنگی و اجتماعی بازنشستگان اقدام نمایند.

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha