زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۸ بهمن ساعت 08:22 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۱/۲۸ ساعت 08:22    تعداد بازدید: 131    کد مطلب: 74966

حمایت از کالای ایرانی اولویت همیشگی است
صدور دستورالعمل جدید از سوی سازمان تأمین اجتماعی برای تأکید بر ممنوعیت خریدکالای خارجی و حمایت از کالای ایرانی
دستور العمل طرح حمایت از کالای ایرانی و ممنوعیت خرید کالای خارجی به تمامی واحدهای اجرایی ستادی و استانی، موسسات و شرکت های تابعه سازمان تأمین اجتماعی جهت اجرا ابلاغ شد.


به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استا خوزستان :

موضوع حمایت از کالای ایرانی و ممنوعیت خرید کالای خارجی از مصوبات شورای معاونین این سازمان در سالجاری بوده است که به عنوان تکلیف بخش های مختلف قید و این دستور اداری جهت تاکید و اهمیت موضوع صادر شده است.

بر اساس این دستور اداری که با امضای محمدحسن زدا، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی صادر شده است، با عنایت به نامگذاری سال جاری از سوی مقام معظم رهبری با عنوان" حمایت از کالای ایرانی" و با توجه به تاکیدات دولت محترم در راستای اجرایی کردن برنامه های عملیاتی جهت بهبود فضای کسب و کار و حمایت از کالاها و تولیدات داخلی، با رعایت تمام جوانب ، تمامی زیرمجموعه های سازمان تامین اجتماعی شامل ستاد مرکزی، ادارات کل بیمه ای ، مدیریت های درمان ، شرکت ها و موسسات تابعه موظفند طبق این دستورالعمل از کالاها و خدمات داخلی استفاده کنند.

در این دستور اداری تاکید شده که تمامی واحدهای تابعه سازمان تامین اجتماعی مکلف هستند تمامی وسایل، تجهیزات، ملزومات، مصالح و مواد اولیه موردنیاز خود را در وهله اول از تولیدکنندگان تحت پوشش این سازمان و در اولویت بعدی از سایر کالاهای ساخت داخل خریداری کنند.

همچنین طبق این دستور اداری، شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی(شستا) مکلف شده است تمامی محصولات تولیدی خود را جهت عرضه در سامانه ای که به منظور اطلاع رسانی امکانات تولیدی و خدماتی ایجاد و طراحی می کند، در معرض نمایش قرار دهد.

شایان ذکر است در طول سال های اخیر سازمان تأمین اجتماعی با ابلاغ بخشنامه ها، دستورالعمل ها به واحدهای اجرایی و شرکتهای تابعه و همچنین با راه اندازی کمپین "من کالای ایرانی می خرم" برای تحقق منویات مقام معظم رهبری و حمایت از کالای ایرانی تلاش کرده است.

در همین راستا دکترجلیلی مدیردرمان تامین اجتماعی استان خوزستان گفت : اولین قدم در توسعه هر کشور حمایت از کالای داخلی است؛ این اقدام بزرگ نه تنها باعث استقلال، خودکفایی، رشد اقتصادی و عزت ملی می شود، بلکه به کاهش آمار بیکاری در کشور کمک می کند . مدیر درمان گفت : خرید و حمایت از تولیدات و محصولات ساخت داخل کشور در ابعاد بین المللی، ملی و محلی می تواند آثار مثبت اقتصادی،  فراوانی را برجاگذارد. وی برخی از این مزیتها را  چنین توصیف کرد :
- حفظ اشتغال و مشاغل موجود دربخش‌های تولیدی کشور
- گسترش وایجاد مشاغل جدید به واسطه فراهم شدن تقاضا برای محصولات وخدمات و در نتیجه کاهش نرخ بیکاری
- افزایش درآمد های ناشی از مالیات و افزایش منافع جمعی مردم
- کاهش قیمت تمام شده محصولات بواسطه تولید انبوه
- استفاده و بکارگیری سرمایه های خرد و کلان آحاد جامعه و امکان سرمایه گذاری آن در بخش‌های تولیدی
- افزایش درآمد های دولت بواسطه افزایش فعالیت های اقتصادی و تولیدی کشور
و بسیاری موارد دیگر که میتواند به اشتغالزایی و رونق اقتصادی کشور کمک نماید

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha