زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۲۷ بهمن ساعت 15:22 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۱/۲۷ ساعت 15:21    تعداد بازدید: 56    کد مطلب: 74944

مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی :
تعامل سازنده تامین اجتماعی با نمایندگان مجلس منجر به ارتقاء عملکرد این سازمان شده است
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت:تعامل سازنده تامین اجتماعی با نمایندگان مجلس منجر به ارتقاء عملکرد این سازمان شده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی ،محمد علی عباس زاده وحید گفت:درصورت تعلل در اتخاذ راهبرد مناسب به منظور برون رفت از شرایط فعلی ،مطابق نظر کارشناسان و متخصصان حوزه رفاه اجتماعی و اقتصادی آینده سازمان تامین اجتماعی را  تهدید می کند که یقینا قابل حل نخواهد بود.

وی به وضعیت کنونی سازمان تامین اجتماعی و جامعه بزرگ تحت پوشش سازمان در کشوراشاره کرد و بر لزوم برنامه ریزی دقیق تر از سوی همه مسئولان و متولیان قانون گذاری در کشور به منظور پرداخت مطالبات سازمان در اسرع وقت در جهت رفع مشکل نقدینگی و بهبود وضعیت سازمان در راستای ارتقاء سطح خدمات قابل ارائه به مخاطبین سازمان تاکید کرد.
عباس زاده افزود: به همین منظور ضرورت دارد با پرهیز از شتاب زدگی در تصمیم گیری ها با برنامه ریزی  دقیق و مدون و یاری گرفتن از متخصصین و دلسوزان واقعی  تامین اجتماعی پیش برویم و آینده روشنی را برای سازمان ترسیم کنیم.
وی موفقیت هر سازمانی را در گرو ترویج و ارتقا فرهنگ برنامه محوری آن دانست و افزود: سازمان تامین اجتماعی نیز از این قاعده مستثنی نبوده و بایستی برای تعالی خدمت به بیمه شدگان و مستمری بگیران برنامه های لازم  را اجرا کند.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی  با اشاره به محاسبات اکچوئری بیمه ای و ضمن تشریح ضریب پشتیبانی بیمه ای در استان و مقایسه آن با کشور بر لزوم حمایت بیشتر مجموعه نمایندگان مجلس شورای اسلامی از سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد.
عباس زاده وحید با بیان این که راهبرد اصلی سازمان تامین اجتماعی در این شرایط جامعه، تعامل مثبت است، تصریح کرد: تعامل سازنده  و مطلوب سازمان تامین اجتماعی با نمایندگان مجلس موجب ارتقاء عملکرد تأمین اجتماعی شده است.
وی افزود: همچنین تعامل مطلوب و مناسب  سازمان تأمین اجتماعی با سایر نهادها،دستگاه های اجرایی،شرکای اجتماعی و نمایندگان مجلس و دولتمردان سبب  برتری عملکردی  این سازمان در بین سایر سازمانها و نهادهای عمومی و خصوصی کشور شده است.
وی ادامه داد: بنابراین متقابلا انتظار داریم شرکای اجتماعی  و همچنین متعاملین ما در سایر نهادها و دستگاهها  با یاری رساندن به سازمان تامین اجتماعی در حقیقت آینده کشور و امنیت اجتماعی جامعه را تضمین کنند.

عباس زاده وحید  به جمعیت 40 میلیونی تحت پوشش تامین اجتماعی که از طبقه کارگر و محروم جامعه به شمار می روند اشاره کرد و گفت: این جمعیت همواره مورد توجه نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده اند و علاوه بر دولت، مجلس نیز تکلیف دارد که در حفظ و تعالی این جامعه کوشش کند.
وی افزود: بنابراین تقاضای ما از نمایندگان مجلس این است  که در منبع و مرجع تصمیم گیری و قانونگذاری کشور با درنظر گرفتن شرایط این قشر محروم و مستضعف  با اتخاذ تصمیمات وقوانین سازنده و متناسب با وضعیت سازمان تامین اجتماعی دین خود به این عزیزان را اداء کنند.
مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی یادآور شد:امیدواریم با انسجام بیشتر نمایندگان مجلس و مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی که همیشه  یاور سازمان تامین اجتماعی بوده و هستند  شاهد ارتقاء سطح کمی و کیفی خدمات سازمان تامین اجتماعی به جامعه تحت پوشش باشیم.
عباس زاده وحید استقرار و توسعه ساختار و بستر فناوری اطلاعات را از جمله برنامه های محوری این سازمان برشمرد و ادامه داد: توسعه ساختار فناوری اطلاعات و ارائه خدمات در بستر الکترونیکی از اولویت های اصلی سازمان تامین اجتماعی است  و امیدواریم با اجرایی شدن کامل خدمات نوین الکترونیکی همچون برنامه نسخ الکترونیکی،ابلاغ الکترونیکی و ... شاهد ارتقا کیفی و کمی خدمات و تعهدات سازمان باشیم.
وی جمعیت تحت پوشش اداره کل تامین اجتماعی خراسان شمالی را 110  هزار نفر بیمه شده اصلی و 15 هزار نفر مستمری بگیر و حدود 1000 نفر مقرری بگیر بیمه بیکاری اعلام کرد.
وی افزود: همچنین همه ماهه رقمی بالغ بر 32 میلیاردتومان صرف  ارائه تعهدات بلند مدت و کوتاه مدت و 25 میلیارد تومان در بخش درمان هزینه می شود که این امر نشان دهنده اهمیت سازمان تامین اجتماعی در برقراری امنیت اجتماعی است.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی و رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی نیزدراین دیداربا تقدیر از عملکرد سازمان تامین اجتماعی خراسان شمالی از آمادگی کامل مجمع نمایندگان استان جهت پیگیری برنامه ها و  مشکلات و درخواست های مدیران تامین اجتماعی خراسان شمالی خبر داد.
دکترقربانی  با اشاره به وضعیت دو صندوق بازنشستگی کشوری و لشکری گفت: در بودجه امسال 81هزار میلیارد تومان معادل 5/1(یک پنجم) بودجه کل کشور فقط برای این دو صندوق بازنشستگی اختصاص داده شده است چراکه این دوصندوق ورشکسته شده اند و به بودجه کشور وابسته هستند.
رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی با اذعان براین که موضوع تامین اجتماعی با سایر صندوق ها متفاوت است،تصریح کرد: در صورت ورشکستگی سازمان تامین اجتماعی همان ابرچالشی که همه کارشناسان بدان اشاره داشته اند روی خواهد داد که قطعا قابل حل نخواهد بود.
دکتر قربانی از تلاش ها و نحوه ارائه مطلوب خدمات به مخاطبین سازمان در استان خراسان شمالی تقدیر و تشکر کرد و افزود: در شرایط فعلی جامعه صرفا انسجام و تعامل همه جانبه مسئولان و دولتمردان و نمایندگان مجلس و سازمان تامین اجتماعی میتواند مسیر برون رفت از شرایط بحرانی فعلی را هموار کند.
گفتنی است در این دیدار مدیریت درمان تامین اجتماعی و تعدادی از روسا و کارشناسان ارشد ستادی سازمان تامین اجتماعی در استان خراسان شمالی با رئیس مجمع نمایندگان استان خراسان شمالی دیدار و گفتگو کردند.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha