زمان انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۵ بهمن ساعت 17:07 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۱/۲۵ ساعت 17:07    تعداد بازدید: 202    کد مطلب: 74851

با حضور سرپرست سازمان تأمین اجتماعی و پدر مرحوم دکتر نوربخش؛
ساختمان جدید مدیریت درمان و دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی استان خراسان رضوی افتتاح شد
به مناسبت چهلمین سالروز پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ساختمان مدیریت درمان و دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی استان خراسان رضوی طی مراسمی با حضور پدر مرحوم دکتر نوربخش، مدیرعامل فقید سازمان تأمین اجتماعی؛ محمدحسن زدا، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی، معاون درمان و معاون امور استانها، مدیران ستادی سازمان تأمین اجتماعی و مدیران استان خراسان رضوی افتتاح شد.


بط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، محمدحسن زدا، سرپرست سازمان تأمین اجتماعی در این مراسم با گرامیداشت یاد و خاطره دکتر نوربخش مدیرعامل فقید سازمان تامین اجتماعی گفت: وی فرزند زمان خویش بود زمان جنگ به جبهه رفت و زمان فراگیری علم و دانش بالاترین مدارج علمی را کسب کرد و در حوزه درمان وطبابت، برای انسان های کم برخوردار نیز کم نگذاشت.

وی افزود: دکتر نوربخش تلاش و کوشش بی نظیری داشت و مدیری ساعی، خستگی ناپذیر و پاکدست بود.

زدا با تبریک چهل سالگی انقلاب اسلامی گفت: در طول 40 سال گذشته اقدامات موثری در این کشور انجام شده است. در اوایل انقلاب از هر 5 ایرانی یک نفر تحت پوشش تامین اجتماعی بود و در حال حاضر از هر دو نفر یک ایرانی مشمول خدمات این سازمان است.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی در ادامه تبیین دستاوردهای این سازمان پس از انقلاب اسلامی افزود: در سال 57 یک مرکز درمانی تامین اجتماعی در کشور فعال بود در حالی که امروز مراکز درمانی این سازمان به بیش از 350 مرکز رسیده است.

زدا با بیان اینکه اوایل انقلاب 150 واحد اجرایی در کشور بود، اظهار داشت: امروز فقط در بخش بیمه ای تامین اجتماعی یک هزار واحد فعال است.

زدا با اشاره به قدمت ساختمان مدیریت درمان و اسناد پزشکی تامین اجتماعی خراسان رضوی  و فعالیت حدود 50 ساله آن گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی ساختمان جدید این مدیریت افتتاح شد.

سرپرست سازمان تامین اجتماعی با تاکید بر احداث ساختمان های مناسب و به روز رسانی تجهیزات برای خدمت رسانی به بیمه شدگان اظهار داشت: رعایت کرامت انسانی و رفتار حسنه نیز بسیار ارزشمند است و باید در اولویت کارکنان باشد. همکاران سازمان تامین اجتماعی برخورد خوبی با مراجعان دارند اما این وضعیت باید بهتر شود.

زدا تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی با سرمایه بیمه شدگان و مستمری بگیران ایجاد شده است و مهمتر این که پیرو دینی هستیم که اولین فرمانش به مردم، اخلاق حسنه است و باید از این دستور الهی تبعیت کنیم و برای ارتقای خدمت رسانی به ذینفعان تلاش مضاعف داشته باشیم.

دکتر مهدی درخشان، معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی نیز در این مراسم گفت: خدمات سازمان تأمین اجتماعی در این سالها گسترش یافته و توسعه فضای اداری نیز به افزایش کیفیت خدمات درمانی کمک می کند.

وی افزود: همزمان با افزایش تعداد بیمه شدگان، نیازها و انتظارات آنها نیز افزایش یافته و باید برای ارتقاء خدمات تلاش کنیم.

دکتر درخشان با بیان اینکه در ابتدای شروع فعالیت مدیریت درمان خراسان رضوی فقط بیمارستان 17 شهریور در این استان وجود داشت، گفت: از آن زمان تا کنون تحولات زیادی صورت گرفته و به نسبت افزایش خدمات و ایجاد مراکز درمانی جدید، فضای اداری نیز نیازمند توسعه بود.

معاون درمان سازمان تأمین اجتماعی گفت: همه همکاران در حوزه بیمه ای و درمانی سراسر کشور برای توسعه خدمات درحال تلاش هستند و مرحوم دکتر نوربخش این سازمان بزرگ را در مسیر اصلی خدمت رسانی به مردم قرار داد.

دکترسیدمرتضی نوربخش، پدر مرحوم دکتر سیدتقی نوربخش نیز در این مراسم گفت: امروز احساس غرور می کنم که فرزند من برای خدمت به جامعه کارگری و سازمان تأمین اجتماعی تلاش کرده است و امیدوارم اقدامات آن مرحوم مورد رضای خداوند قرار گرفته باشد.

وی افزود: فرزند من واقعا ایثارگر بود و اخلاق پزشکی را همیشه رعایت می کرد. تجلیل هایی که همکارانش و عموم مردم و کارگران برای ایشان انجام دادند قابل وصف نیست و امیدوارم مدیران و همکاران فرزندم در سازمان تأمین اجتماعی توفیق خدمت به مردم را داشته باشند.

دکتر حمید داستانی مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان رضوی نیز در ادامه این مراسم گفت: استان خراسان رضوی به نسبت استان های مشابه درخصوص تعداد مراکز درمانی تامین اجتماعی در شرایط پایین تری قرار دارد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 450 تخت در مراکز بیمارستانی این استان فعال است، گفت: تقاضا داریم در زمین درمانگاه قدیم شماره دو مشهد، پلی کلینیک تخصصی احداث شود.

دکتر داستانی تصریح کرد: دکتر شرکاء از فعالان حوزه صنعت و خیرین سلامت، برای تکمیل پروژه بیمارستان رضا(ع) مشهد اعلام آمادگی کرده اند.

وی گفت: سازمان تامین اجتماعی با سرمایه گذاری در بخش بستری کمک زیادی در مدیریت هزینه ها می کند.

مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان رضوی تاکید کرد: این استان در خصوص تخت های بیمارستانی نیازمند حمایت است.

 

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha