زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ بهمن ساعت 15:30 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ ساعت 15:34    تعداد بازدید: 272    کد مطلب: 74582

درآستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی؛
ساختمان جدید شعبه تامین اجتماعی بندرانزلی افتتاح شد
ساختمان جدید شعبه تامین اجتماعی بندرانزلی در آستانه چهلمین سالروز پیروزی انقلاب با حضوردکتر حسین امیری گنجه سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی و دکتر رضا امینی مدیرکل دفترهماهنگی امور استانهای سازمان تامین اجتماعی، مهندس خسته بند نماینده مجلس شورای اسلامی و دکتر حیدری آزاد فرماندار بندرانزلی و فعالان تشکلهای کارگری ، کارفرمایی و بازنشستگی این استان افتتاح شد .


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،دکتر حسین امیری گنجه سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی در آئین افتتاح ساختمان جدید تامین اجتماعی بندر انزلی با اشاره به برخی مباحث اساسی بمنظور برون رفت از بحرانها برای مجموعه های بیمه گر، اظهار داشت : راهبرد پایداری صندوق، اصلی ترین رویکرد حوزه معاونت اقتصادی را تشکیل میدهد .

وی با بیان اینکه عمر متوسط صندوقهای بیمه ای بمنظور نیاز به بازسازی و عبور از دوره بحرانها در دنیا حدود ٣٥ سال است که بعد از گذشت بیش از ٦٠ سال از فعالیت تامین اجتماعی در کشور ، هنوز این بازپروری برای آن ساماندهی نشده ، اظهار داشت : درعرصه اقتصادی سازمان با ترازهای اصلی روبرو هستیم که هر یک در فرایند کار و فعالیت سازمان سهم و تاثیری بسزا دارد .

دکتر امیری گنجه ترازهای تعهدات با افق بلندمدت وتراز مالی برای برابری منابع و مصارف را نقش آفرین در میدان اقتصادی تامین اجتماعی دانست و افزود : در این میان نقش مدیریت تنش های اجتماعی در جامعه نیز با درصدی بالا برعهده تامین اجتماعی است .

وی با اشاره به اینکه حدود ٩٧ درصد منابع سازمان تامین اجتماعی از محل حق بیمه ها تامین می شود، افزود : ماهانه حدود ٦٤٠٠ میلیارد تومان در این بخش آورده مالی داریم درحالی که افزون بر ٨٢٠٠ میلیارد تومان تعهدات پرداخت می شود.

دکتر امیری گنجه، تامین اجتماعی را حقی همگانی برای مردم و تکلیفی برای دولتها برشمرد و اذعان داشت : ارائه تعهدات قانونی یک رویکرد و هدف سازمانی است که در کنارمشتری مداری بمنزله ضرورتی اجتناب ناپذیر است .

سرپرست معاونت اقتصادی و برنامه ریزی سازمان تامین اجتماعی اظهار داشت : علت موفقیت بندرانزلی در نسبتهای شاخص بیمه ای تلاش برای پایداری و تقویت نهاده هایی همچون اشتغال و توسعه است که در پویایی امور اقتصادی نهفته است پس باید با کنترل مصارف و جذب بیمه پردازی در تداوم این مسیر ، تامین اجتماعی را نیز یاری نمود . 

جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در آئین افتتاح این ساختمان با قدردانی ازتمامی مسئولین ودست اندرکارانی که درتحقق این پروژه وبه ثمررسیدن آن یاریگرتامین اجتماعی بودند اظهارداشت : شهرستان بندرانزلی دارای ٣١ هزار بیمه شده اصلی و قریب به ١١ هزار مستمری بگیر است و با احتساب افراد تبعی جمعیتی در حدود ٩٨ هزار نفر در این شعبه تحت پوشش تامین اجتماعی هستند .

وی با اشاره به اینکه تامین اجتماعی در بندرانزلی در زمره قدیمی ترین واحدهای استانی قلمداد می شود که قدمت آن به سال ١٣٢٨ میرسد، افزود : ساختمان قبلی این شعبه خود دارای قدمتی در حدود چهار دهه بوده است که با توجه به نیازهای موجود بمنظور پاسخگوئی مطلوب درخور شأن و منزلت جامعه شرکای اجتماعی و مردم این شهرستان مناسب نبود .

مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با گرامیداشت یاد و خاطره دکتر نوربخش مدیرعامل فقید سازمان ، به سفر ایشان در سال ٩٣ به گیلان اشاره و اذعان داشت : دراین سفر و پس ازبازدید ساختمان شعبه انزلی طرح ساخت بنای جدید دردستور کار قرار گرفت که پس ازاخذ مجوزها و اعتبارات لازم در بهمن ماه سال ٩٥ بدست استاندار وقت گیلان کلنگ زنی شده و اکنون پس از٢٤ ماه بعنوان هدیه این سازمان در ایام دهه فجر به مردمان خوب این شهر، افتتاح می شود .

حق پرست خاطرنشان می سازد: ساختمان جدید تامین اجتماعی بندرانزلی در زمینی به مساحت ١٨٦٢ متر مربع و در سه طبقه روی پیلوت با زیربنای مفید ٣٣٠٠ متر ساخته شده است .

مهندس خسته بند نماینده مردم شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی در این مراسم اظهار داشت : در سالهای پس از انقلاب کارهای بزرگی انجام شده است که نباید آنها را نادیده گرفت .

وی با بیان اینکه باید پاسدار خون شهداء باشیم، افزود : تامین اجتماعی از دستگاههای مهم در جامعه است که باید سرمایه های بیمه پردازان را صیانت کند .

نماینده مردم شهرستان بندرانزلی در مجلس شورای اسلامی ، تامین اجتماعی را در زمره معدود سازمانها و ادارات موفق با بالاترین میزان رضایت برشمرد و از تلاشهای آنها قدردانی کرد .

دکتر حیدری آزاد ، فرماندار شهرستان بندرانزلی نیز ، تحقق انتظارات جامعه کارگری را از الزامات دانست و اظهارداشت : کسب رضایت مردم هدف اصلی تمامی مسئولین است و این رضایمتندی سبب بیمه شدن نظام خواهد بود .

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha