زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ بهمن ساعت 12:19 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ ساعت 12:18    تعداد بازدید: 68    کد مطلب: 74552

پرداخت بیش از ٣٦ میلیارد ریال هزینه درمان به بیمه شدگان تأمین اجتماعی سمنان
مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان گفت: تا پایان آذر ماه سال جاری، ٣٦ میلیارد و ٥٢٠ میلیون ریال بابت پرونده های خسارت های متفرقه به بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان سمنان پرداخت شده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سیدمجتبی اکرم اظهار داشت: این پرداختی بابت ١٥٩٠ مورد پرونده هزینه درمان بیمه شدگان استان در مراجعه به بخش های بستری و سرپایی غیرطرف قرارداد با سازمان طی نه ماه ابتدای سالجاری بوده که در مقایسه تعدادی در همین بازه زمانی در سال گذشته حدود ٥ درصد کاهش داشته است.

وی اظهار داشت: تعداد پرونده های خسارت متفرقه پرداخت شده در نه ماه ابتدای سال گذشته ١٦٧٠ مورد بوده که بابت این پرونده ها ٣١ میلیارد ریال به بیمه شدگان پرداخت شده است.

دکتر اکرم اقدام اساسی سازمان تأمین اجتماعی در برونسپاری و  واگذاری فرآیند پذیرش پرونده های خسارت متفرقه به کارگزاری های رسمی را در راستای تحقق دولت الکترونیک عنوان کرد و افزود: پرداخت هزینه درمان بیمه شدگان در مراجعه به مراکز غیرطرف قرارداد، امکان انتخاب محل و زمان درمان توسط خود بیمه شده را فراهم نموده و دفتر اسناد نیز موظف است تمام یا بخشی از مبالغ پرداختی را طبق مستندات پرونده و با توجه به تعهدات سازمانی به بیمه شده عودت نماید.
وی تصریح کرد: فرآیند پذیرش، رسیدگی، ممیزی و پرداخت هزینه ی هر پرونده خسارت متفرقه از زمان تحویل توسط بیمه شده به کارگزاری، چنانچه نقص مدارک نداشته باشد، حدود یک ماه می باشد که در صورت تامین اعتبار بطور متوسط دوبار در طول هر ماه این پرداخت ها صورت می گیرد.
مدیر درمان تأمین اجتماعی سمنان استفاده از خدمات کارگزاری ها و نمایندگان دفتر اسناد پزشکی سمنان در شهرستانها را به جهت افزایش رضایتمندی بیمه شدگان عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه دفتر اسناد پزشکی نهادی استانی بوده، بیمه شدگان در شهرستانهای سمنان، شاهرود و دامغان با مراجعه به کارگزاریها و در گرمسار و ایوانکی با مراجعه به نمایندگان تعیین شده در مراکز درمانی ملکی میتوانند نسبت به تحویل پرونده درمانی خود بدون نیاز به مراجعه حضوری به مرکز استان اقدام نمایند.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha