زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۱ بهمن ساعت 11:22 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ ساعت 11:22    تعداد بازدید: 47    کد مطلب: 74534

دو برابر شدن مراکز درمانی تامین اجتماعی سمنان پس از پیروزی انقلاب اسلامی
مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان گفت: تعداد مراکز درمانی وابسته به تامین اجتماعی این استان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی افزایش یافته و در مدت 10 سال گذشته دو برابر شده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکترسید مجتبی اکرم در گفت و گو با ایرنا اظهار داشت: توجه به حوزه بهداشت و سلامت در زمان قبل از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی مطلوب نبود و افزایش مرگ و میر و پایین بودن نرخ امید به زندگی گواه این گفته است.
وی ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی در استان سمنان چهار درمانگاه وجود داشت اما به برکت انقلاب اسلامی تعداد درمانگاه های تحت پوشش تامین اجتماعی این استان 2 برابر شده و اکنون 8 درمانگاه به بیماران این استان خدمات ارائه می دهند.
دکتراکرم تصریح کرد: در استان سمنان 500 تخت بیمارستانی به بیمه شدگان تامین اجتماعی این استان خدمات بستری به صورت رایگان ارائه می دهند و ارائه خدمات به صورت رایگان از دستاوردهای انقلاب است.
وی اظهار داشت: حذف دفترچه بیمه در مراکز ملکی درمانی تامین اجتماعی و برخی مراکز درمانی طرف قرارداد با سازمان تامین اجتماعی از دستاوردهای انقلاب اسلامی محسوب می شود چرا که حذف دفترچه بیمه موجب کاهش هزینه، صرفه جویی در مصرف کاغذ و ایجاد پرونده سوابق بیماری و دسترسی آسان و سریع به سابقه بیمار می شود.
مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان گفت: گستردگی خدمات درمانی زیاد است و به واسطه به روز رسانی تمام تجهیزات درمانی، همه خدماتی که در مراکز درمانی ارائه می شود، از برکت های 40 سال تلاش جمهوری اسلامی ایران است.
دکتر اکرم افزود: حدود 70 درصد از جمعیت بیش از 702 هزار نفری سمنان، معادل 491 هزار نفر، تحت پوشش تامین اجتماعی استان سمنان هستند.

مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان گفت: مراکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی این استان به یک میلیون نفر در 9 ماهه امسال خدمات مختلف ارائه کردند.

وی افزود: روزانه 3 هزار و 700 نفر از ابتدای سال 97 تا پایان آذر به مراکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی استان سمنان مراجعه کردند.

وی ادامه داد: مراکز درمانی تحت پوشش تامن اجتماعی در مدت 9 ماهه امسال به 62 هزار نفر خدمات دندانپزشکی، 66 هزار نفر خدمات آزمایشگاهی و 42 هزار نفر خدمات رادیولوژی ارائه کرده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان اظهار داشت: چهار هزار عمل جراحی 9ماهه امسال در مراکز درمانی تحت پوشش تامین اجتماعی این استان انجام شد.
وی با بیان این که در استان سمنان 491 هزار نفر زیر چتر بیمه تامین اجتماعی هستند، بیان کرد: در سال گذشته هر بیمه شده در طول سال 8 بار به مراکز درمانی مِلکی تامین اجتماعی مراجعه کرده است و 9 ماهه امسال مراجعه به مراکز درمانی این سازمان 8.2 بار بوده است.
دکتر اکرم خاطر نشان کرد: 9 ماهه امسال 36 میلیارد ریال به بیمه شدگان تامین اجتماعی بابت کمک هزینه درمان به دلیل مراجعه به مراکز درمانی خارج از قرارداد سازمان تامین اجتماعی پرداخت شده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی سمنان گفت: 9 ماه امسال حدود 372 هزار سند پذیرش در مراکز درمانی به صورت سرپایی و 51 هزار سند پذیرش به صورت بستری در مراکز درمانی مِلکی و طرف قرارداد با این سازمان ثبت شده است.
 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha