زمان انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ دي ساعت 16:45 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۰/۲۴ ساعت 16:45    تعداد بازدید: 119    کد مطلب: 72822

خرمشهر ، عروس جنوبی ایران همیشه مورد چشم‌داشت و حسادت دشمنان و استعمارگران بود
بهداشت و درمان ایران سرآمد همه کشور های منطقه است


به گزارش روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان خوزستان :

 

خرمشهر ، عروس جنوبی ایران همیشه مورد چشم‌داشت و حسادت دشمنان و استعمارگران بود

بهداشت و درمان ایران سرآمد همه کشور های منطقه است

ایستگاه بعدی ما  خرمشهر است ، نام خرمشهر پیش از هر چیز ما را به یاد ایستادگی و شجاعت مردمانی می‌اندازد، که طی سال‌های جنگ، بدون سلاح در مقابل دشمن ایستادند و از وطن دفاع کردند.خرمشهر درست در جایی قرار گرفته است که ایران به‌پایان می‌رسد، بین دو رودخانه‌ی کارون و اروندرود ، انتهای مرز خاکی و آغاز خلیج فارس . اولین و بزرگ‌ترین بندر ایران و خاورمیانه قبل از وقوع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران بوده و هم‌ اکنون دومین بندر حمل کانتینری بعد از بندر شهید رجائی با ۱۳ اسکله حمل و تخلیه بار است. اهمیت اقتصادی و موقعیت استراتژیکی این شهر و وجود ذخایر عظیم نفتی و داشتن دو رودخانه آب شیرین و دسترسی به خلیج فارس از طریق رودخانه اروند رود باعث شده این عروس جنوبی ایران همیشه مورد چشم‌داشت و حسادت دشمنان و استعمارگران قرار گیرد. قبل از وقوع جنگ، خرمشهر بزرگ‌ترین صادرکننده انواع خرما به جهان نیز بوده است. ایلامیان در محلی که کارون به خلیج فارس می‌ریزد ، شهری به نام ناژیتو ساخته بودند . ناژیتو از دروازه‌ی کارون نگهداری می‌کرد.  هخامنشیان در سرچشمه‌ی کارون شهری به نام آگینس بنا کردند تا از این آب‌های خروشان پاسداری کند . خرمشهر امروزی را می‌توان بازمانده‌ای از آبادی‌های دوره‌ی تمدن ایلام دانست.

لطفا خودتان را معرفی نمائید

دکتر فلورانس شنیانی دارای مدرک دکترای پزشکی عمومی هستم ، از سال 1380 به استخدام سازمان تامین اجتماعی درآمدم و مسئولیت پلی کلینیک سوم خرداد خرمشهر از مهر ماه سال 95 مسئولیت مرکز بعهده من محول گردید .  ابتدا اجازه فرمائید تاریخچه مختصری در مورد شهرمقاوم خرمشهر به عرضتان برسانم  ، شهرستان خرمشهربا چمعیتی بالغ بر175000 نفر از جمله شهرهای مهم خوزستان است که در 120 کیلومتری جنوب غربی اهواز و 14 کیلومتری شمال غرب آبادان واقع شده و جمعیت تحت پوشش بیمه 133767 نفر ( اصلی و تبعی ، مستمری بگیر و..) میباشد . نخستین اسکله خرمشهر در سال 1308 خورشیدی و در جریان پهلو گرفتن یک فروند اقیانوس پیما به بهره برداری رسید . از نام های قدیمی خرمشهر المحمره و بیان است از جمله نخبگان و بزرگان شهرستان می توان به سید علی عدنانی ، سلمان خاقانی ، سید تقی موسوی خرمشهری ،دکتر محمد جواد عاصمی پور (موسس بورس نفت و مولف ده ها کتاب ) ، یونس محمدی (نماینده اسبق مردم خرمشهر ) محمد جهان آراء فرمانده سپاه خرمشهر در دوران دفاع مقدس یاد کرد .

با توجه به اینکه در آستانه چهلمین سال پیروزی انقلاب اسلامی قرار داریم دیدگاه سرکار عالی در مورد دستاوردهای انقلاب اسلامی چیست؟

اکنون پس از گذشت چهار دهه از عمر گرانمایه ی این انقلاب عظیم و پر امید ، نیکوست به بازخوانی برخی از دستاوردهای آن پرداخته شود . دستاوردهایی از قبیل سرنگونی استبداد 2500 ساله شاهنشاهی در ایران ، اصل نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی ، کسب استقلال و آزادی سیاسی ، ارتقاء سطح آگاهیهای سیاسی مردم ، دستاوردهای اقتصادی انقلاب اسلامی ، استقلال کشور و پیشرفت دانش پزشکی و رسیدن به قله های بهداشت و درمان در منطقه و جهان است . چهل سال از آن روزها می گذرد ، پیشرفت معنوی امروز قابل مقایسه با دوره طاغوت قبل از انقلاب که فساد سازمان یافته از سوی رژیم بر مردم تحمیل می شد ، نیست . جوانان این مرز و بوم در دهه شصت   غسل  شهادت می کردند و برای دفاع از وطن به جبهه ها می رفتند . زمانی که این جوانان با امام دیدار می کردند از ایشان تقاضا می نمودند دعا کند تا به شهادت برسند . در ارتباط با بزرگترین دستاورد  انقلاب اسلامی ، باید به  خودباوری جوانان دانشمند ما در پزشکی ارشاره کنیم که به بالاترین سطح در جامعه پزشکی جهان دست پیدا کرده اند ، اگر کمی به عقب تر نگاه کنیم در زمان رژیم پهلوی بدلیل عدم امکانات بهداشتی و درمانی ، مردم ما با مشکلات زیادی مواجه بودند و به دلیل عدم امکانات ، نبود بیمارستان و درمانگاه در شهرها و روستاها وعدم دسترسی مردم به کمترین امکانات  رفاهی و بهداشتی ،  باعث شد که بیماران با ساده ترین بیماری از پای درآیند .  انقلاب نور امید را در دلهای مردم مستضعف زنده کرد و در نظام جمهوری اسلامی شاهد ایجاد و راه اندازی درمانگاهها و بیمارستانهای زیادی در شهرهای کوچک و بزرگ هستیم ، علم پزشکی کشور ما همچون دیگر علوم به واسطه پشتیبانی ساختار جمهوری اسلامی  به پیشرفتهای زیادی در جهان دست پیدا کرده  واز لحاظ ریشه کنی بیماریهای واگیردار و .... پرورش نیروهای متخصص گروه های پزشکی و همچنین در خودکفایی ساخت تجهیزات پزشکی و دارو به جایگاه های خوب  جهانی دست پیدا کرده است . بهداشت و درمان ایران سرآمد همه کشور های منطقه است . 

 

فعالیت پلی کلینیک سوم خرداد خرمشهر از چه سالی آغاز گردید؟

 پلی کلینیک سوم خرداد خرمشهر بعد از انقلاب اسلامی فعالیت خود را آغاز نموده است که ابتدا یک ساختمان استیجاری با یک پزشک عمومی ، دندانپزشک و تزریقات و پانسمان و داروخانه در شیفت صبح به مردم عزیز خدمات ارائه می نمود ولی به برکت انقلاب همت مسئولین وقت در سال 1390یک ساختمان ملکی به وسعت 9235 متر مربع و با 3752 متر زیر بنا در4طبقه در خیابان چهل متری خرمشهر در سه شیفت صبح ، عصر  شب مشغول ارائه خدمات درمانی به شهروندان عزیز خرمشهری می باشد. علی ایحال خرمشهر قهرمان  در خصوص درمان نیاز به توجه ویژه دارد.

 

اهم عملکرد پلی کلینیک خرمشهر را در یک سال گذشته بیان فرمائید ؟

خدمات درمانی که در این مرکز ارائه داده می شود شامل : دندانپزشکی ، مامایی ، متخصص اطفال ، متخصص داخلی ـ جراح عمومی ، متخصص قلب و عروق ، ارتوپدی ، چشم پزشکی آزمایشگاه ، رادیولوژی ، OPG ( فک کامل ) ، تزریقات و پانسمان ، داروخانه ، پذیرش و مدارک پزشکی می باشد.

 

                                                            عملکرد پزشکان مرکز در سال 96

ردیف

عنوان

جمع ویزیت

1

پزشک عمومی

    239661

2

متخصص داخلی

       7094

3

متخصص اطفال

      8947

4

متخصص جراح عمومی

       1514

5

دندانپزشک

        5501

6

قلب و عروق

        1560

7

داروخانه

       985415

8

رادیولوژی

12625

9

تزریقات و پانسمان

9835

 

 

ضمنا در سال 1396 یک سری کارها در جهت رفاه حال بیماران و تکریم ارباب  رجوع انجام شد .

نصب دو دستگاه کولر اسپیلت 48 هزار در سالن انتظار بیماران طبقه همکف

ـ صندلی های سالن انتظار طبقه همکف همگی تعویض و صندلی جدید قرارداده شد.

ـ نصب 3 دستگاه آب سردکن در طبق همکف ـ طبق اول و طبق دوم .

ـ تعمیر و مرمت سیستم سرمایش و گرمایش چیلرها .

 

ـ انجام لوله کشی گاز و تبدیل کورهای سیستم گرمایش به گازسوز و حذف گازوئیل ) .که به مراتب به صلاح و صرفه می باشد .

ـ نصب دستگاه سانترال تلفن و تجهیز همه واحدهای داخلی به خطوط تلفن داخلی .

ـ  نصب دستگاه کارت خوان جهت رفاه حال بیمه شدگان اختیاری و آزاد .

ـ نصب دستگاه OPG (عکس کامل فک) ) در واحد رادیولوژی .

ـ احداث پارکینگ  در محوطه پشت ساختمان جهت رفاه حال همکاران محترم .

ـ جذب یک دندانپزشک اضافه کردن به شیفت صبح ( همزمان دو نفر دندانپزشک در شیفت صبح ) فعالیت دارند .

ـ نصب و راه اندازی سیستم نوبت دهی تلفنی و اینترنتی جهت بیماران محترم .

ـ جذب و بکارگیری متخصص قلب و عروق ( در حال حاضر دو نفر متخصص در طول هفته مشغول ارائه خدمات می باشند).

ـ جذب و بکارگیری یک نفر جراح عمومی ( در حال حاضر دو نفر جراح در شیفت صبح مشغول ارائه خدمات به بیماران محترم می باشد ) .

ـ  جذب و بکارگیری یک نفر متخصص داخلی ( در حال حاضر دو نفر متخصص داخلی در تمام روزهای هفته مشغول ارائه خدمات درمانی به بیماران می باشند) .

ـ نصب 4 دستگاه کولر اسپیلت 36 هزار در سالن انتظار متتخصصین و سالن آزمایشگاه و 000

ـ نصب کولرهای دوتیکه 12 هزار در اتاق پزشکان متخصص و عمومی

ـ جلسات شورای پزشکی در طول هفته (ا جلسه)و کمسیون پزشکی (2جلسه ) جهت انجام معاینات متقاضیان بیمه های اختیاری و آزاد و تایید استراحت پزشکی بیمه شدگان در این مرکز تشکیل می گردد و کلیه پرونده های ارسالی از شعبه خرمشهر به روز می باشد .

فعالیت این مرکز از چه زمانی آغاز شده است ؟

فعالیت این مرکز بعد از انقلاب اسلامی شروع  شده  قبل از انقلاب را اطلاعی ندارم ابتدا یگ ساختمان استیجاری  واقع در خیابان آرش به درمانگاه اختصاص یافت که تک شیفت بوده  و از سال 1390 به برکت انقلاب اسلامی به پلی کلینیک شبانه روزی تبدیل و ساختمان ملکی  با مشخصاتی که در بالا خدمتتان گفتم به آن اختصاص داده شد.

 

 

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha