زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۳ دي ساعت 10:42 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ ساعت 10:41    تعداد بازدید: 79    کد مطلب: 72668

حفظ سلامت مستمری بگیران از وظایف اصلی سازمان تامین اجتماعی است
مدیر درمان تأمین اجتماعی یزد گفت: موضوع سلامت جسمی در دوران سالمندی از مهمترین موضوعات روز کشور است و حفظ سلامت مستمری‌ بگیران سالمند از وظایف اصلی سازمان تامین اجتماعی است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین احتماعی، دکتر محمد حسین توحیدی‌فر در همایش ارتقاء سلامت سالمندان استان یزد با تأکید بر اینکه حفظ سلامت مستمری بگیران در ایام سالمندی یکی از وظایف اصلی سازمان است، گفت: افرادی که در دوران جوانی بخشی از درآمد خود را در صندوق تأمین اجتماعی سرمایه‌گذاری کرده‌اند، انتظار دارند در دوران سالخوردگی بتوانند از مزایای درمانی این صندوق استفاده کنند.
وی ادامه داد: از نظر علمی سلامتی تنها به سلامت جسم منحصر و محدود نمی‌شود و بنا به تعریف سازمان بهداشت جهانی نبودن بیماری را نمی‌توان سلامت شمرد بلکه سلامتی زمانی است که تعادل بین وضعیت سلامت جسمی و روحی و اجتماعی برقرار باشد.
دکتر توحیدی‌فر گفت: برآورده نمودن موضوع سلامت به تنهایی از عهده سازمان تأمین اجتماعی خارج است و با تلاش‌ حاکمیت و ارگانها و نهادهای مرتبط شاهد ارتقاء سلامت سالمندان خواهیم بود.

وی ادامه داد: سازمان تأمین اجتماعی در سال های اخیر سعی نموده با گسترش مراکز درمانی و توسعه خدمت رسانی در بحث سلامت در جهت تأمین سلامت جسمی بیمه‌شدگان و مستمری بگیران گامی مؤثر بردارد.
وی با اشاره به وضعیت اقتصادی کشور و مشکلات معیشتی مستمری بگیران و عدم تناسب دریافتی مستمری بگیران و هزینه‌های زندگی اظهار امیدواری کرد تا حاکمیت بتواند با تدابیر خاص مؤثر و برنامه‌های سلامت معنوی را به زندگی مستمری بگیران برگرداند.

به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha