زمان انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۴ دي ساعت 08:30 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۰/۲۳ ساعت 09:59    تعداد بازدید: 83    کد مطلب: 72658

بیمارستان تامین اجتماعی بیرجند روزانه به دو هزار نفر خدمات ارائه می دهد
مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی در دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان بیرجند گفت: بیمارستان شهید دکتر رحیمی بیرجند روزانه به حدود ٢ هزار نفر خدمات درمانی ارائه می دهد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر فرزاد فیروزی اظهار داشت: ارائه خدمات درمانی در مراکز ملکی سازمان تأمین اجتماعی خصوصاً در مناطق محروم باعث افزایش قابل توجه تاب آوری مردم در مقابل مسائل معیشتی و اقتصادی می شود و بر اساس همین موضوع طی سنوات قبل همواره پیگیر توسعه درمان ملکی سازمان تأمین اجتماعی در منطقه بوده ایم.
وی ادامه داد: احداث بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس(ع) (میلاد ٣) در بیرجند، احداث پلی کلینیک تأمین اجتماعی در شهرستان طبس و توسعه فیزیکی بیمارستان شهید دکتر رحیمی بیرجند از جمله اقداماتی بوده است که در راستای توسعه درمان برای بیمه شدگان تأمین اجتماعی در استان انجام شده است.
دکتر فیروزی همچنین طرح احداث درمانگاه تأمین اجتماعی در شمال شهر بیرجند، توسعه درمانگاه تأمین اجتماعی قاین و توسعه درمانگاه تأمین اجتماعی فردوس را از جمله برنامه های در دست اقدام بخش درمان تأمین اجتماعی در استان خراسان جنوبی در راستای افزایش کمی و کیفی خدمات درمانی اعلام کرد.
وی با اشاره به این که روزانه حدود ٢ هزار نفر از خدمات بیمارستان شهید دکتر رحیمی بیرجند استفاده می کنند که اکثراً از قشر ضعیف و کم درآمد جامعه هستند، تاکیدکرد: این بیمارستان از دیدگاه بیمه شدگان، واجد اهمیت خاصی است چرا که دسترسی مردم به آن راحت تر است و با وجود ساخت بیمارستان حضرت ابوالفضل العباس(ع) همچنان مردم تمایل دارند در بخش خدمات سرپایی  و حتی خدمات بستری به بیمارستان شهید دکتر رحیمی مراجعه کنند.
دکتر فیروزی ادامه داد: فضای فیزیکی موجود بیمارستان پاسخگوی حجم زیاد مراجعین نیست و از طرفی این مرکز درمانی می باید حداقل ٢٠ سال دیگر نیز فعالیت نماید. بنابراین علاوه بر طرح هایی که تاکنون جهت توسعه فضای فیزیکی بیمارستان اجرا شده از جمله سایت مقابله با بحران، لازم است اقدام بیشتری در این خصوص صورت گیرد.
وی خاطر نشان کرد: مشکل اصلی توسعه بیمارستان شهید دکتر رحیمی در حال حاضر کمبود زمین است که در این خصوص رایزنی ها و پیگیری های زیادی طی سال های قبل با مسئولین مختلف استان صورت گرفته است.
مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی ابراز امیدواری کرد که با مساعدت مسئولین محترم استان و رفع مشکل زمین امکان توسعه فضا و در نتیجه افزایش کمی و کیفی خدمات درمانی فراهم شود.
حجت الاسلام و المسلمین عبادی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان بیرجند نیز در این دیدار ضمن تقدیر از زحمات و تلاش های کارکنان و مسئولین سازمان تأمین اجتماعی در ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان این سازمان، در خصوص پیگیری برای رفع موانع توسعه بیمارستان شهید دکتر رحیمی بیرجند قول مساعد داد.

به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha