زمان انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۰ دي ساعت 10:00 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۰/۱۹ ساعت 16:00    تعداد بازدید: 104    کد مطلب: 72460

دکترمحمدرضا جعفریان، معاون فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی
پرستاران، فرشتگان عرصه بهداشت و درمان جامعه هستند


زینب کبری (سلام الله علیها) الگوست برای مردان و زنان بزرگ عالم. (مقام معظم رهبری) 

مسلمانان سراسر جهان برای خاندان مطهر رسول الله(صلی الله علیه و آله) جایگاه ویژه ای قائل هستند. این خانواده بزرگوار، از زن و مرد، جملگی الگوی اهل اسلام می باشند. اما در عین حال، برخی از آنان، بر بعضی دیگر، سبقت دارند. زینب کبری(سلام الله علیها) به دلیل رشادتها و ایثارگری هایی که از خود نشان داد و حماسه پرشور عاشورا را آفرید، از مرتبتی مثال زدنی برخوردار است. ایشان، شخصیتی چند وجهی و صاحب صفاتی ممتاز است که صبر و استقامت، از بارزترین آن صفات است. پرستاری از آسیب دیدگان و مصیبت زدگان، مقامی است که بدون برخورداری از صفت صبر و استقامت، دست یافتنی نخواهد بود و بدون تردید آن شخصیت بی نظیر، بهترین الگو برای همه پرستاران است.

آری، چه انتخاب شایسته ای است که ولادت با سعادت حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) به عنوان روز پرستار برگزیده شده است. پرستاران، فرشتگان عرصه بهداشت و درمان جامعه هستند. فرشتگانی که در اکثر مواقع، بیماران را حتی بر خانواده خود ترجیح داده اند و با تمام توان جسمی و روحی، همدم بیمار خود بوده اند. درود بیکران بر غیرت و شرف این سپیدپوشان مهربان، که همیشه وجودشان آرامش بخش محیط های پر درد و رنج ناشی از بیماری است.
سازمان تامین اجتماعی به عنوان یکی از بزرگترین سازمانهای تولید کننده درمان در کشور، افتخار دارد که تعداد قابل توجهی از این فرشتگان مهربان، در زمره همکاران آن به شمار می آیند. سهم قابل ملاحظه ای از زحمت مداوای بیماران مراجعه کننده به مراکز درمانی سازمان، بر عهده این عزیزان است و تلاش و سختی کار این بزرگواران، بویژه در عصر حاضر و با وجود تحریمهای ناجوانمردانه‌ای که بر کشور تحمیل شده، سنگین تر از آن است که تصور می شود. اشکها و لبخندهای فرشتگان سپیدپوش درمان در کنار بیماران، همیشه مرهم گذار رنجها و آلام ملت شریف ایران و علی‌الخصوص جمعیت تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی است. 
اینجانب، فرا رسیدن فرخنده زاد روز حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) و روز پرستار را به تمامی پرستاران محترم، بویژه همکاران زحمتکش و شریف سازمانی تبریک و تهنیت عرض نموده و برای ایشان و خانواده عزیزشان، از درگاه خداوند متعال بهروزی همراه با سلامتی کامل، مسألت می نمایم.

به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha