زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۸ دي ساعت 12:17 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۰/۱۸ ساعت 12:17    تعداد بازدید: 103    کد مطلب: 72375

اولین دوره ارتقاء سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران سالمند برگزار شد
اولین دوره ارتقاء سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران سالمند با حضور گسترده بازنشستگان،از کارافتادگان و بازماندگان سالمند با همکاری اداره کل تامین اجتماعی،مدیریت درمان تامین اجتماعی و کانونهای بازنشستگان در دانشگاه شهرکرد برگزار شد


به گزارش روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان،مدیرکل تامین اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری  در این همایش  گفت:مسئولیت اجتماعی  سازمان تامین اجتماعی در قبال شرکاء و مخاطبان خود  فراتر از تعهدات قانونی  است که بر عهده این سازمان قرار داده شده است.
غلامرضا محمدی با اشاره به برنامه های آموزشی ،فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی برای شرکاء اجتماعی افزود: معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی با توجه به حوزه های مختلف از جمله کارفرمایی،کارگری و بازنشستگی اقدام به برگزاری برنامه های آموزشی و فرهنگی می نماید که دوره های آموزشی ارتقاء سطح سواد سلامت بازنشستگان و مستمری بگیران یکی از این نوع برنامه ها جهت  طرح و بیان مسایل و مشکلات حوزه سلامت و درمان بازنشستگان و سالمندان و راههای پیش گیری از آنها می باشد.
محمدی خاطر نشان کرد : سازمان تامین اجتماعی در کنار برنامه های فرهنگی و اجتماعی از جمله طرح نسیم سلامت ، برگزاری المپیادهای فرهنگی - ورزشی ،طرح کرامت رضوی و... تلاش می کند با اجرای چنین دوره هایی دغدغه های جسمی و روحی بازنشستگان و سالمندان را کاهش دهد .

وی خودمراقبتی در زمینه  سلامت و  گسترش روحیه نشاط و شادابی در خانواده ها به منظور افزایش امید به زندگی را مهم ترین هدف این دوره بیان کرد .
در این دوره آموزشی  دکتر روغنی  متخصص طب سالمندی به عنوان مدرس این دوره آموزشی مطالبی در خصوص نحوه مواجهه بازنشستگان با مسائل و مشکلات دوران بازنشستگی و سالمندی ارایه نمود.
شایان ذکر است  در این دوره آموزشی علاوه بر طرح مسایل مرتبط با سلامت ، با استقرار تیم پزشکی در محل ، نسبت به انجام معاینات بالینی مانند آزمایش قند خون ، فشار خون و... از شرکت کنندگان و درج اطلاعات مربوط به بیماری های احتمالی در فرم های خاص انجام شد   .

به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha