زمان انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۳ دي ساعت 10:39 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۱۰/۳ ساعت 18:29    تعداد بازدید: 813    کد مطلب: 71518

پروژه نسخه الکترونیک در مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی گسترش می یابد
مدیر کل دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی گفت: پروژه نسخه الکترونیک در راستای عملیاتی شدن حذف دفترچه های درمانی و با هدف ایجاد پرونده الکترونیک بیمه شدگان، پس از اجرای موفق در مراکز ملکی درمانی سازمان تامین اجتماعی در سال 95، در حال گسترش در مراکز طرف قرارداد این سازمان است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهندس علی معیری اظهار داشت: ثبت نسخ الکترونیک در مطب پزشکان طرف قرارداد سازمان تامین اجتماعی، علاوه بر افزایش دقت و صحت در تولید نسخه، موجب تسهیل و تسریع در روندکاری داروخانه ها و مراکز پاراکلینیک می شود.

وی افزود: امکان مشاهده اطلاعات هویتی و اقلام تجویز شده، صرفاً با کدملی بیمار در این مراکز میسر است و نیازی به ثبت مجدد اطلاعات در سیستم پورتال درمان این سازمان نیست.
معیری تصریح کرد: به زودی وب سرویس اطلاعات نسخه در اختیار داروخانه های سراسر کشور قرار می گیرد و امکان برقراری ارتباط با سامانه های داروخانه نیز فراهم می شود.
وی با بیان اینکه در حال حاضر با ثبت نسخ الکترونیک توسط پزشکان طرف قرارداد، 60درصد علی الحساب حق الزحمه پزشکان به صورت برخط، در انتهای روز به حساب آنها واریز می شود، گفت: در همین راستا پرداخت علی الحساب به صورت روزانه به داروخانه های طرف قرارداد سازمان، پس از دریافت امضای دیجیتال از سازمان نظام پزشکی برای مسئول/مسئولین فنی خود (پس از ثبت نام و درخواست کارت امضاء دیجیتال در وب سایت www.irimc.org) و تایید الکترونیکی نسخ در دستور کار سازمان تامین اجتماعی قرار دارد و در برخی از داروخانه های استان های البرز و لرستان نیز عملیاتی شده است.
مدیر کل دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی گفت: در حال حاضر پروژه نسخه الکترونیک در 27 استان کشور عملیاتی شده است.
معیری افزود: متقاضیان در صورت نیاز به کسب اطلاعات تکمیلی می توانند با مرکز ارتباطات سازمان تامین اجتماعی با شماره تماس 1420 تماس حاصل نمایند.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha