زمان انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۲۶ آذر ساعت 09:11 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۹/۲۶ ساعت 08:21    تعداد بازدید: 82    کد مطلب: 71095

شریعتمداری در مراسم تکریم و معارفه مدیر عامل شستا :
اموال تامین اجتماعی حق الناس است / با مدیران پروازی ، شرکت نمی توان اداره کرد / در برخورد با دست اندازان به حق الناس مسامحه ندارم / از رسانه ها برای پرداختن به موضوع شفافیت تشکر می کنم
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان اینکه در راستای شفافیت قدم برداشته شده اما این قدم اولیه بوده است، گفت: اسامی اعضای هیات مدیره ها منتشر واین امر موجب شد در خصوص آن بحث کنند و تحلیل و گزارش های متعددی منتشر شود که از همه رسانه هایی که به این موضوعات پرداختند تشکر می کنم . باید توجه کرد که با مدیر پروازی نمی‌توان شرکتی را اداره کرد. پای تغییرات ایستاده ایم و به دنبال کاهش هزینه های غیرضروری و صیانت از امانتی هستیم که به ما سپرده شده است. یک ریال از أموال کارگران و بازنشستگان تحت هیچ شرایطی نمی تواند جایی برود.


محمد شریعتمداری در مراسم تجلیل ، تکریم و معارفه مدیر عامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا ) که امروز در محل شستا برگزار شد بر مدیریت واحد، هماهنگی و هم افزایی بین شرکت های زیر مجموعه وزارت تعاون ، کار ورفاه اجتماعی تاکید کرد و گفت: ما آمده ایم برای کارهای سخت، برای کارهای راحت نیامده ایم، مدیری که نگاه حل واقعی مسائل را نداشته باشد به درد جمهوری اسلامی نمی خورد .
وی با بیان اینکه این وزارتخانه ساختاری دارد که بخش عمده‌ای از مردم شریف کشور از پیش از تولد تا پس از وفات با آن در ارتباط گسترده و نزدیک قرار دارند . در این دستگاه صحبت از حق الناس است و کارمان در مجموعه دولت سنگین‌تر است. ثمره عرق جبین عده ای به ما به امانت سپرده شده تا آن را حفظ کرده و ارتقاء دهیم تا در ایام بازنشستگی از آن استفاده کنند. قدم برداشتن در هرگوشه ای از این وزارتخانه با مسئولیت سنگین تری همراه است.
شریعتمداری بر ضرورت استفاده از افراد توانمند جامعه در جهت رسیدن به اهداف و ماموریت های تعریف شده تأکید کرد و گفت: جرم دست اندازی به بیت المال سنگین است و حتما باید برخورد قاطع و جدی کرد، اما کوچکترین مسامحه و گذشتی در این بخش در مقابل حق خوری و دست درازی به حق الناس که به امانت دستمان است پذیرفته نیست. در راستای شفافیت قدم برداشته شده اما قدم اولیه بوده است. اسامی افراد چندشغله و بازنشسته و امثالهم اعلام شده است. باید توجه کرد که با مدیر پروازی نمی‌توان شرکتی را اداره کرد. پای تغییرات ایستاده ایم و به دنبال کاهش هزینه های غیرضروری و صیانت از امانتی هستیم که به ما سپرده شده است.
وی با تاکید بر اینکه باید بازده سرمایه گذاری‌ها مطلوب شود و ارتقاء یابد، اظهار کرد: 622 نفر در هیئت مدیره های شرکت های تحت پوشش داریم که 611 نفر از مردان و 11 نفر از بانوان هستند. 43 درصد کمتر از 50 سال سن دارند و 107 نفر بالای 60 سال سن دارند و برخی مشمول بازنشستگی‌اند.
وزیرتعاون ، کار و رفاه اجتماعی  ادامه داد: از 203 شرکت، 153 شرکت را مدیریتی اداره می‌کنیم و 50 مورد غیرمدیریتی و غیربنگاه داری است. در انجام وعده ای که به مردم دادم و در اجرای تبصره 2 از ماده 241 قانون تجارت، استعفای همه مدیران عامل یا اعضای هیات مدیره 2شغله در صندوق ها و سازمان های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی اخذ و مورد موافقت قرار گرفت.
وی ادامه داد: چند هفته گذشته در برنامه ای ویژه معلولان حضور داشتم و دیدم که در این برنامه، بخشی برای سخنرانی و صحبت معلولان درنظر گرفته نشده که خواستم معلولان بیایند و به نمایندگی صحبت کنند و انتطارتشان را بازگو کنند.
شریعتمداری افزود: کسی که دغدغه مردم را ندارد باید کنار برود و اجازه بدهد کسانی بیایند که بخواهند کار کنند. ما هم برای کار سخت آمده ایم نه برای کار راحت. آقای رضوانی فر هم از مجموعه خود شستا انتخاب شده، جوان و صاحب اندیشه است و مهارت دارد. به افرادی این چنینی باید میدان بدهیم تا بیایند و مدیریت جهادی کنند.
وی افزود: بنگاه داری در این مجموعه تا امروز زیان ده بوده است. رئیس جمهور تاکید کرده که این کار ادامه پیدا نکند. شما می‌خواهید به نقطه ای برسیم که دفترچه های تامین اجتماعی در وزارت بهداشت پذیرفته نشود؟ این چه دعوای حیدری نعمتی است راه افتاده است؟ ما دعوایی با وزارت بهداشت نداریم. از وزارت بهداشت خدمت می‌گیریم و باید پولش را بدهیم که روشن است.
شریعتمداری افزود: شش هفت هزار میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهکاریم، جنگ و دعوایی نداریم، خدمات گرفته ایم باید پولش را بدهیم. بله ما مایلیم به عنوان کارفرما خدماتی که می‌خواهیم دریافت کنیم .
وزیرتعاون ، کارو رفاه اجتماعی عنوان کرد : باید روند بنگاه‌ داری زیان ده اصلاح شود.

منبع:مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کارورفاه اجتماعی

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha