زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۴ آذر ساعت 08:26 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۹/۱۴ ساعت 08:26    تعداد بازدید: 58    کد مطلب: 70319

مدیرکل تامین اجتماعی استان قم:
سازمان تامین اجتماعی در سنگر اول اقتصاد مقاومتی قرار دارد
مدیر کل تامین اجتماعی قم با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی در سنگر اول اقتصاد مقاومتی قرار دارد، گفت: در این سال ها حفظ سنگر اقتصاد مقاومتی مهمترین اولویت مدیران عالی سازمان تامین اجتماعی بوده است و با استفاده از تمامی امکانات سعی شده است تا ریسک ها و مشکلات به جامعه بیمه شدگان و بازنشستگان منتقل نشود.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،علی اصغر دادخواه در جلسه شورای اداری تامین اجتماعی استان با اعلام این خبر، افزود: تعداد کارگاههای بدهکار به این سازمان در استان قم ٢٤١ کارگاه است که بیش از ٧٩ هزار کارگر در آنها مشغول به کار هستند.

وی با اشاره به مساعدت تامین اجتماعی با کارفرمایان این قبیل کارگاهها تصریح کرد: تامین اجتماعی استان قم با توجه به مصوبات ستاد تسهیل استانداری و همچنین لزوم حمایت از بخش تولید و کمک به حفظ اشتغال موجود تدابیری اتخاذ کرده تا کارگاههای مدیون بدون تعطیل شدن و بیکار کردن کارگران بتوانند هم به فعالیت و تولید خود ادامه دهند و هم بدهی خود به تامین اجتماعی را تقسیط و پرداخت کنند.
دادخواه در ادامه اظهار کرد: در یک سال گذشته پیگیری ها و اقدامات مجموعه تامین اجتماعی قم برای انتقال نظرات کارشناسی به مبادی تصمیم گیری استان به نتایج خوبی رسیده و مسائل سازمان در مراجع اثرگذار از جمله نمایندگان محترم مجلس شورای اسلامی، استاندار و مجموعه های تصمیم گیر استان مطرح شده است.
مدیرکل تامین اجتماعی قم اضافه کرد: مشاغل غیررسمی و اینترنتی در استان رو به گسترش است و با برنامه ریزی لازم درصدد هستیم  برای پوشش بیمه ای آنها اقدام کنیم.
دادخواه افزود: یکی از برنامه های سازمان تامین اجتماعی گسترش پوشش بیمه ای این سازمان به افراد شاغل در کسب و کارهای مبتنی بر اینترنت و استارت آپ ها است. در این حوزه اقداماتی در حال انجام است و امیدواریم افراد فعال در اینگونه مشاغل نیز بتوانند از خدمات سازمان تامین اجتماعی استفاده کنند.
وی دو برنامه مهم و راهبردی اداره کل تامین اجتماعی قم که نیل به آنها باعث پایداری و تداوم سازمان تامین اجتماعی است را مدیریت منابع و دستیابی به درآمد حق بیمه ابلاغی و همچنین مدیریت بهینه و اثربخش مصارف و جلوگیری از پرداخت های من غیرحق دانست و گفت: لازم است روسای شعب تامین اجتماعی استان طبق یک برنامه زمان بندی منظم و مستمر حداقل یک مرتبه در هفته نسبت به تشکیل کمیته منابع و مصارف شعبه اقدام کنند .
مدیرکل تامین اجتماعی قم با اشاره به اتخاذ تدابیر لازم برای عملیاتی کردن برنامه های سازمان در استان تصریح کرد : برنامه های کلان این اداره کل برای رسیدن به اهداف خود مشتمل بر برنامه ریزی و تلاش در جهت افزایش سطح کمی و کیفیت خدمات ارائه شده در شعب و کارگزاریهای استان با هدف رضایتمندی مراجعین ، تسهیل و بازنگری در فرآیندهای کاری ، تشکیل منظم و مستمر جلسات کمیته منابع و مصارف شعبه ، به کارگیری کلیه امکانات و نیروی انسانی متخصص و با تجربه شعبه ، برگزاری دوره های آموزشی و تخصصی مورد نیاز کارکنان با هدف ارتقاء دانش و توانمندی آنها ، حمایت و پشتیبانی مستمر ستاد اداره کل استان از واحدهای اجرایی ، برگزاری جلسات و انجام تعاملات مستمر با اتحادیه ها، مجامع کارفرمایی، کارگری و مقامات شهرستانی و محلی ، فراهم نمودن بستر مناسب جهت گسترش پوشش بیمه ای و افزایش تعداد بیمه پردازان، بررسی و ارزشیابی عملکرد و رتبه بندی واحدهای اجرایی با هدف شناخت نقاط قوت و ضعف، تهدیدها و فرصت ها و ارائه راهکار در جهت بهبود آنها و  تلاش در جهت افزایش شادابی و روحیه کارکنان و تقویت وحدت و همدلی بین کارکنان است.
در این جلسه روسای شعب و کارشناسان ارشد ستادی با ارائه گزارشی از حوزه کاری خود، نظرات و پیشنهادهای تخصصی برای رسیدن به اهداف برنامه های عملیاتی ارائه کردند.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha