زمان انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۱ آذر ساعت 10:53 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۹/۱ ساعت 10:58    تعداد بازدید: 104    کد مطلب: 69612

اداره کل فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان تامین اجتماعی برگزار کرد؛
بیست و دومین کارگاه بازآموزی قوانین و مقررات هیات های بدوی تشخیص مطالبات در استان سیستان و بلوچستان
بیست و دومین کارگاه آموزشی اعضای هیئت های بدوی تشخیص مطالبات شعب تامین اجتماعی با همت اداره کل فرهنگی و اجتماعی بیمه شدگان و دبیرخانه هیأت های تشخیص مطالبات به میزبانی اداره کل تأمین اجتماعی سیستان و بلوچستان برگزار شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، مدیر کل وصول حق بیمه سازمان تامین اجتماعی، در این کارگاه آموزشی، تعامل با اعضای هیات های تشخیص مطالبات را در جهت شناسایی نقاط ضعف و تبدیل آن به نقاط قوت بسیار ضروری دانست و گفت: سالانه بیش از دو میلیون و چهارصد هزار بیلان صادر می شود و این در حالی است که در سال 1396 هفت درصد بیلان های صادره را مورد اعتراض قرار گرفت که پس از بررسی در هیات های تشخیص مطالبات بدوی یک سوم آن دوباره در هیات های تجدید نظر مطرح شد و این آمار نشانگر اعتماد عمومی تمامی شرکای اجتماعی نسبت به عملکرد سازمان است.
مهرداد قریب اظهار داشت: این نگاه کلی که سازمان تأمین اجتماعی خودش را ملزم می داند در راستای قانون و قانون اساسی گام بردارد یعنی اینکه سه جانبه گرایی به درستی انجام می شود و اعضای این هیات ها در هنگام حضور و تصمیم گیری در هیات ها باید خود را نماینده تمام عیار و مدافع حقوق بیمه شدگان، کارفرمایان و سازمان تامین اجتماعی بدانند و به این مهم توجه داشته باشند که همانند منابع سازمان، سوابق بیمه شده و منافع کارفرمایان نیز حق الناس است .
وی افزود: برنامه ریزی هایی انجام شده تا زمان رسیدگی به پرونده‌های مطروحه در هیات های تشخیص مطالبات در حداقل زمان ممکن رسیدگی شود و نکته مهم دیگر حفظ و حراست از اطلاعات کارفرمایان، شأن و منزلت آنان است.
قریب ضمن تأکید به حضور به موقع اعضا در جلسات از آنان خواست تا در ارتباط با بررسی دقیق پرونده های مطالباتی فرصت کافی به کارفرمایان داده شود تا آنان مطالباتشان را مطرح کنند و در رابطه با رعایت حقوق شهروندی نیز لازمه این کار این است که سازمان و دولت شفاف عمل کنند .

مدیرکل تامین اجتماعی سیستان و بلوچستان نیز هدف از تشکیل این کارگاه آموزشی را تبادل اطلاعات بین اعضای هیات های تشخیص مطالبات عنوان کرد و گفت: قضاوت بین کارفرما، کارگر و سازمان وظیفه سنگینی است که بر عهده اعضای هیات ها گذاشته شده است.
غلامحسن خسروی جوان ابراز امیدواری کرد که برگزاری اینگونه جلسات باعث افزایش سطح آگاهی اعضا گردد تا شاهد تصمیم گیری ها و قضاوت های منصفانه مطابق با قانون از اعضای هیات های تشخیص مطالبات باشیم .


سرپرست دبیرخانه هیأت های تشخیص مطالبات نیز دراین همایش گفت: سازمان تأمین اجتماعی به عنوان یکی از تاثیرگذارترین نهادهای کشور همواره در ارتقاء و تنوع ارائه خدمات به شرکاء اجتماعی اقدامات ارزنده ای را ایفا می کند.
محمد کریمی پاشاکی افزود: هیات های تشخیص مطالبات به عنوان عالی ترین مرجع شبه قضائی کارفرمایان سازمان با تأسی از ماده های 42 الی 45 قانون تأمین اجتماعی که از پویاترین قوانین کشور است، با برگزاری جلسات مستمر و رعایت اصول حرفه ای، شفاف سازی امور، ایجاد وحدت رویه و بهبود عملکرد و رضایتمندی شرکاء گام های مؤثری را جهت تبدیل ضعف ها به قوت و تهدیدهای محیطی به فرصت برداشته است.
وی اظهار داشت: عدالت محوری، افزایش اعتماد عمومی، ارزیابی عملکرد با تدوین شاخص ها، تسریع در زمان رسیدگی، رویکرد الکترونیکی کردن کامل هیأت های تشخیص مطالبات و برگزاری کلاس های آموزشی جهت رسیدن به بهره وری پایدار از اهداف هیات های بدوی و تجدد نظر تشخیص مطالبات است.

معاون اداره کل فرهنگی اجتماعی بیمه شدگان تامین اجتماعی دربخش آموزشی این نشست با تقسیم بندی مباحث به سه دسته، فعایت های حوزه معاونت فرهنگی اجتماعی، شرایط کنونی سازمان و انتظارات متقابل بین تشکل ها و تامین اجتماعی را تشریح نمود.
مهدی ساجدی بیان کرد: کارگاه های بازآموزی قوانین و مقررات هیات های بدوی مطالبات از سال 1395 به همت اداره کل فرهنگی واجتماعی بیمه شدگان وکارکنان و با همکاری  اداره کل وصول حق بیمه ودبیرخانه هیات های بدوی تشخیص مطالبات شروع شده و تا کنون 22 کارگاه برای اعضاء هیات های بدوی 30 اداره کل و شعب تابعه در استان ها برگزار گردیده است.
وی اظهار داشت: بر اساس نظر سنجی صورت گرفته از برگزاری کارگاه ها، 85 درصد شرکت کنندگان از برگزاری این کارگاه‌ها ابراز رضایت داشته و بیش از 93 درصد نیز درخواست برگزاری مجدد این کارگاه ها به صورت سالیانه در استان‌ها هستند.
ساجدی همچنین برقراری احترام متقابل، شفاف‌سازی و رفتار مناسب در هیات‌ها را تاکید و آن را مهمترین مولفه کسب اعتماد در جامعه به عنوان یک سرمایه اجتماعی عنوان کرد.

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha