زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۸ مهر ساعت 11:35 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۷/۱۸ ساعت 11:35    تعداد بازدید: 141    کد مطلب: 66944

در تمامی مراکز ملکی تامین اجتماعی به شکل الکترونیک خدمات درمانی ارائه می شود
در سال ١٣٩٥ تعداد دفترچه های درمانی تامین اجتماعی ١٨٧هزار بوده است که این تعداد در سال ١٣٩٦ به ٢٥٧ هزار دفترچه درمانی رسیده است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، غلامرضا محمدی، مدیر کل تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری با اعلام این خبر گفت: ارائه خدمات درمانی از جمله حمایتها  و تعهداتی  است که به لحاظ ارتباط با سلامت بیمه شدگان و خانواده آنان و استمرار آن در طول مدت بیمه بودن هر فرد، از اهمیت بسیاری هم برای بیمه شدگان و هم برای سازمان تأمین اجتماعی برخوردار است.
غلامرضا محمدی افزود: خدمات درمانی سازمان تأمین اجتماعی از طریق دفترچه های خدمات درمانی به بیمه شدگان تحت پوشش این سازمان و افراد تحت تکفل آنان ارائه می شود. بیمه شده و افراد خانواده وی، با این دفترچه ها می توانند به مراکز درمانی و بیمارستانی اختصاصی سازمان تامین اجتماعی مراجعه و به طور رایگان از خدمات درمانی استفاده کنند.
مدیرکل تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری حفظ و نگهداری از دفترچه های درمانی بیمه شدگان و افراد تحت تکفل آنان را بسیار مهم دانست و اضافه کرد: هر یک از بیمه شدگان تأمین اجتماعی باید در حفظ و نگهداری دفترچه های درمانی خود که اعتبار هر برگ از آنها از محل حق بیمه پرداختی خود آنان و سایر بیمه شدگان تأمین می شود، دقت کنند. همچنین باید در مورد اعتبار دفترچه های بیمه خود حساس باشند و برای تمدید اعتبار این دفترچه ها به موقع اقدام کنند تا در موقع نیاز به خدمات بهداشتی و درمانی دچار مشکل نشوند.
وی با اشاره به  مشمولین استفاده از حمایت های درمانی تأمین اجتماعی خاطر نشان کرد: بیمه شدگان اصلی شاغل در کارگاه های مشمول قانون تأمین اجتماعی، بیمه شدگان اختیاری و حرف و مشاغل آزاد، مستمری بگیران و مقرری بگیران بیمه بیکاری تحت پوشش تأمین اجتماعی، همسر بیمه شده یا مستمری بگیر تأمین اجتماعی، پدر و مادر تحت تکفل بیمه شده، فرزندان پسر بیمه شدگان و مستمری بگیران تا سن١٩سالگی یا تا پایان دوران تحصیل، فرزندان دختر بیمه شدگان و مستمری بگیران تا قبل از ازدواج و اشتغال و کارگران مشمول بیمه اجباری کارگران ساختمانی (در صورت بروز حوادث ناشی از کار) میتوانند از خدمات درمانی سازمان تامین اجتماعی استفاده نمایند.
محمدی ارائه خدمات الکترونیک در حوزه دفترچه های درمانی را یادآور شد و گفت:  از سال گذشته  در تمامی مراکز ملکی تامین اجتماعی به شکل الکترونیک خدمات درمانی ارائه شده و دفترچه‌های کاغذی از این فرآیند حذف شده است و در آینده نیز در مراکز طرف قرار داد روند حذف دفتر چه های ادامه پیدا خواهد کرد.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha