زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۱ مهر ساعت 17:24 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۷/۱۷ ساعت 14:55    تعداد بازدید: 410    کد مطلب: 66600

عضو هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی:
خدمات سازمان تأمین اجتماعی در ایران رو به بهبود و ارتقاء است
عضو هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی گفت: برخی کشورها علیرغم اینکه ظاهرا ممکن است پیشرفته تر از ایران باشند اما در زمینه تأمین اجتماعی ضعف های جدی دارند اما در ایران سازوکارهای بسیار خوبی در زمینه خدمات تأمین اجتماعی وجود دارد و این خدمات رو به بهبود و ارتقاء است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، محسن سرخو که برای شرکت در اجلاس منطقه ای تامین اجتماعی آسیا و اقیانوسیه (2018) با مشارکت مرکز تعالی اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی (ایسا) به مالزی رفته است، اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی از تمامی ظرفیت ها برای بهبود خدمات به بیمه شدگان و بازنشستگان استفاده می کند.

وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی سازوکاری دارد که افراد تحت پوشش را تا پایان حیات تحت حمایت قرار می دهد و حتی پس از فوت بیمه شدگان نیز از بازماندگان آنها حمایت می کند که این حمایت ها مطابق با بالاترین استانداردهای بین المللی است.

عضو هیأت مدیره سازمان تأمین اجتماعی گفت: البته میزان مستمری بازنشستگان خیلی بالا نیست که برای بهبود این شاخص نیز اقدامات لازم در دستور کار قرار دارد و افزایش مستمری ها هرسال تا حدامکان انجام می شود.

در اجلاس منطقه ای تامین اجتماعی آسیا و اقیانوسیه (2018) که در مالزی در حال برگزاری است، از 19 طرح شرکت کننده سازمان تامین اجتماعی کشورمان ، 4 طرح شایسته اعطای تقدیر نامه و 15 طرح واجد شرایط اعطای گواهینامه تایید تجربه موفق شناخته شدند.

طرح های 4 گانه سازمان تأمین اجتماعی که مورد تقدیر قرار گرفتند شامل خدمات بیمه ای الکترونیک: کارآمدتر و اعتماد پذیرتر؛ پذیرش الکترونیکی بیماران: تلفنی، اینترنتی، نرم افزارهای تلفن همراه، کد دستوری USSD ؛ ارائه خدمات سیار تامین اجتماعی از طریق تلفن همراه و همچنین جایگزینی نسخ الکترونیک و حذف دفترچه های درمانی کاغذی هستند.

بر همین اساس طرح های برگزیده مشروحه ذیل نیز  شایسته اعطای گواهینامه های تایید تجربه موفق شدند:

 1. برون سپاری خدمات بیمه ای
 2. برقراری ارتباط و ایجاد تعامل با شرکای اجتماعی: طرح های بازآموزی قوانین و مقررات کار و تامین اجتماعی، و قدردانی از کارفرمایان و کارآفرینان
 3. اقدامات ارتباطی با شرکای اجتماعی: نظام جامع ارتباطی
 4. تجمیع و تنقیح بخشنامه ها و دستورالعمل ها
 5. رفع همپوشانی بیمه ای
 6. قانون حمایت خانواده
 7. گسترش پوشش بیمه ای به زنان سرپرست خانوار
 8. استانداردسازی اطلاعات فعالیت های اقتصادی سازمان بر اساس طبقه بندی ISIC
 9. طرح کرامت رضوی: اعزام بازنشسگان به سفرهای زیارتی
 10.   طرح نسیم سلامت: برنامه تفریحی - ورزشی برای بازنشستگان
 11.   گسترش پوشش بازنشستگی متناسب با سنوات پرداخت حق بیمه
 12.  معاینات بدو استخدام
 13.  ارتقاء دانش سلامت بازنشستگان: برگزاری کارگاه های آموزشی درخصوص بیماری های شایع سالمندی
 14.  گفتمان اجتماعی و آگاهی عمومی: اطلاع رسانی به دانش آموزان، دانشجویان و گروه های بومی
 15. گسترش دامنه پوشش تامین اجتماعی به ایرانیان خارج از کشور و اتباع خارجی شاغل در ایران

 

 ویدیو گزارش خبرگزاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از اجلاس منطقه ای تامین اجتماعی آسیا و اقیانوسیه (2018)

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha