زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۱ مهر ساعت 16:48 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۷/۱۷ ساعت 14:54    تعداد بازدید: 341    کد مطلب: 66598

اعطای 15 گواهینامه تایید تجربه موفق به طرح های سازمان تامین اجتماعی از سوی اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی
در مرحله دوم از اعلام نتایج طرح رقابت تجربیات موفق سازمان های عضو ایسا در اجلاس منطقه ای تامین اجتماعی آسیا و اقیانوسیه در سال 2018، که در دومین روز اجلاس سه سالانه در کوالامپور – مالزی، با حضور مقامات بلند پایه دولت مالزی، اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی و نمایندگان سفارت جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، 15 گواهینامه تایید تجربه موفق به طرح های شرکت کننده سازمان تامین اجتماعی در این رقابت بین المللی اعطا شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، اعضای هیئت داوری بین المللی و متخصصان مرکز تعالی ایسا، طرح های برگزیده مشروحه ذیل را که حاصل تلاش و مجاهدت همکاران معاونت های بیمه ای; درمان; فرهنگی و اجتماعی ; اقتصادی و برنامه ریزی; حقوقی و امورمجلس; اداری و مالی; امور استان ها; و اداره کل روابط عمومی و اداره کل امور بین الملل است را  شایسته اعطای گواهینامه های تایید تجربه موفق برشمردند:

 1. برون سپاری خدمات بیمه ای
 2. برقراری ارتباط و ایجاد تعامل با شرکای اجتماعی: طرح های بازآموزی قوانین و مقررات کار و تامین اجتماعی، و قدردانی از کارفرمایان و کارآفرینان
 3. اقدامات ارتباطی با شرکای اجتماعی: نظام جامع ارتباطی
 4. تجمیع و تنقیح بخشنامه ها و دستورالعمل ها
 5. رفع همپوشانی بیمه ای
 6. قانون حمایت خانواده
 7. گسترش پوشش بیمه ای به زنان سرپرست خانوار
 8. استانداردسازی اطلاعات فعالیت های اقتصادی سازمان بر اساس طبقه بندی ISIC
 9. طرح کرامت رضوی: اعزام بازنشسگان به سفرهای زیارتی
 10.   طرح نسیم سلامت: برنامه تفریحی - ورزشی برای بازنشستگان
 11.   گسترش پوشش بازنشستگی متناسب با سنوات پرداخت حق بیمه
 12.  معاینات بدو استخدام
 13.  ارتقاء دانش سلامت بازنشستگان: برگزاری کارگاه های آموزشی درخصوص بیماری های شایع سالمندی
 14.  گفتمان اجتماعی و آگاهی عمومی: اطلاع رسانی به دانش آموزان، دانشجویان و گروه های بومی
 15. گسترش دامنه پوشش تامین اجتماعی به ایرانیان خارج از کشور و اتباع خارجی شاغل در ج.ا. ایران

در این مراسم همچنین از جایزه جدید ایسا با عنوان "گواهینامه تعالی" ویژه سازمان هایی که عزم جدی در بهبود و پیاده سازی استانداردهای ایسا دارند و در این راه به دستاوردهای قابل توجهی نیز نائل شده اند، رونمایی شده و این گواهینامه به سازمان تامین اجتماعی مالزی اهدا شد.

شایان ذکر است از دیدگاه ایسا، منظور از تجربه موفق، هر نوع برنامه عملیاتی، سنجه، فرایند، برنامه، پروژه یا فناوری اجرا شده در سازمان های تامین اجتماعی است که علاوه بر پیاده سازی راهکارهای نوآورانه، موجب پیشرفت و توسعه ظرفیت های اجرایی و عملیاتی شده و برنامه یا طرح را به صورت مطلوب و کارآمد به مورد اجرا گذاشته باشند. همچنین طرح ها باید منطبق با استانداردهای موضوعی رهنمودهای 12 گانه ایسا بوده، معیارها و ضوابط مهمی از جمله قابلیت تحقق اهداف، نوآوری و ابتکار، اثربخشی پایدار، و قابلیت الگوبرداری در این طرح ها لحاظ شده باشد.

تمامی طرح های تایید شده به عنوان تجربیات در پایگاه داده های تجربیات موفق ایسا به نشانی www.issa.int/good-practices  بارگذاری خواهند شد.

 

 

سازمان تامین اجتماعی در نشست منطقه ای اتحادیه آسیا، اقیانوسیه تامین اجتماعی (ISSA) در میان 56 کشور عضو این اتحادیه در رده کشورهای برتر قرار گرفت

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha