زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۱ مهر ساعت 11:09 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۷/۲۱ ساعت 13:41    تعداد بازدید: 443    کد مطلب: 66553

گزارش دستاوردهای سازمان در حوزه تامین اجتماعی دیجیتال در اجلاس منطقه ای ایسا 2018
به دنبال دریافت تقدرنامه طرح های برگزیده اجلاس منطقه ای تامین اجتماعی آسیا و اقیانوسیه (2018) اتحادیه بین المللی تامین اجتماعی (ایسا)، علی معیری مدیرکل دفتر راهبری سیستم های تامین اجتماعی به نمایندگی سازمان تامین اجتماعی به تشریح این طرح ها در اجلاس پرداخت. وی با اشاره به موفقیت اخذ شده در دریافت تقدیرنامه 4 طرح برگزیده این سازمان گفت: فناوری اطلاعات به موازات سایر معاونت های کسب و کار به عنوان عامل توانمندساز در ابعاد مختلف اقتصادی، بیمه ای، درمانی و اجتماعی محسوب می شود و با توجه به ظرفیت ها و رشد روز افزون فناوری اطلاعات، برنامه ریزی در ارائه سرویس و خدمات به ذینفعان، با رویکرد الکترونیکی، موبایل محور و هوشمند صورت پذیرفته است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، در گزارشی تفصیلی مبنی بر دستاوردهای سازمان تامین اجتماعی در چهار طرح برگزیده که مورد تقدیر قرار گرفتند، طرح ارائه سرویس های تامین اجتماعی مبتنی بر موبایل، به منظور ارائه سرویس یکپارچه و امن از زیرساختها و ظرفیت های تلفن همراه استفاده شده و با ایجاد زیرساخت موبایل محور، سرویس های بیمه ای، درمانی و مالی با روشها و تکنولوژی هایی همچون NFC، USSD، MSS، Mobile Appو Mobile ID قابل ارائه است.
در این طرح به تجربیات سازمان تامین اجتماعی در رابطه با ارائه سرویس های درمانی در شرایط آفلاین، باشگاه مشتریان و خدمات شهروندی، پرداخت مبتنی بر موبایل، درج امضاء دیجیتال مبتنی بر موبایل و راه اندازی شبکه تلفن همراه سازمانی (MVPN) به مخاطبین از جمله؛ بیمه شدگان، کارفرمایان، بازنشستگان، بیماران و کارکنان پرداخته شده است.
همچنین از مزایای اجرای این طرح می توان به ارائه سرویس در شرایط آفلاین، ارتقاء سطح امنیت، سهولت در فرآیند پرداخت، حفظ محرمانگی اطلاعات درمانی و سلامت افراد، افزایش دسترس پذیری کارکنان اشاره نمود.
در طرح سرویس های الکترونیک بیمه ای نیز به دریافت غیرحضوری درخواستهای مخاطبین از جمله؛ درخواست غیرحضوری صدور و تجدید و تحویل دفترچه، ابلاغ الکترونیک احکام مطالباتی، دریافت غیر حضوری لیست حق بیمه کارفرمایان با هدف کاهش و در برخی موارد حذف مراجعه غیرحضوری مخاطبین به شعب در اجرای طرح تکریم ارباب رجوع، افزایش رضایتمندی مخاطبان، افزایش سرعت اجرای فرآیندها، کاهش منابع انسانی، کاهش مدت زمان پاسخگوئی، پیامدهای مطلوب زیست محیطی و تحقق اهداف دولت الکترونیک، با همکاری همه جانبه واحدهای مرتبط سازمانی پرداخته شده است و هم اکنون سرویس های مذکور در سازمان تامین اجتماعی پیاده سازی و عملیاتی شده است.
قابل ذکر است در طرح پذیرش و نوبت دهی الکترونیکی بیماران، همزمان، امکان دریافت نوبت ویزیت پزشکان از طریق تلفن، اینترنت، نرم افزار موبایل و کد دستوری USSD از مرکز درمانی ملکی با قابلیت انتخاب پزشک، تاریخ و زمان مورد نظر درخواستی برای بیماران نیز، فراهم شده است.
همانطور که در سنوات گذشته مطرح شده است طرح حذف دفترچه و جایگزینی نسخه الکترونیک به عنوان یکی از طرح های برتر سازمان تامین اجتماعی در سال 95 در مراکز ملکی این سازمان بطور کامل اجرا و عملیاتی شد و تاکنون با همت همکاران واحدهای صف، نزدیک به 104 میلیون نسخه الکترونیکی در این مراکز ثبت شده است. در فاز دوم این طرح نیز، مراکز طرف قرارداد هدفگذاری و تاکنون 10 استان به این طرح پیوسته اند.
طبق برنامه ریزی های به عمل آمده، این پروژه تا پایان سال 97،  به تمامی استانها، تعمیم داده خواهد شد.
اخذ این موفقیت، افتخاری برای خانواده تامین اجتماعی است و با همکاری تمامی اعضای این خانواده بزرگ و تلاش های حوزه فناوری اطلاعات به هم افزایی در راستای ارائه خدمات مطلوب تر می توان دست یافت.

 

سازمان تامین اجتماعی در نشست منطقه ای اتحادیه آسیا، اقیانوسیه تامین اجتماعی (ISSA) در میان 56 کشور عضو این اتحادیه در رده کشورهای برتر قرار گرفت

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha