زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۳ مرداد ساعت 10:16 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۵/۲۳ ساعت 10:23    تعداد بازدید: 926    کد مطلب: 64308

اکبر ترکان، مشاور رئیس جمهور:
سازمان تأمین اجتماعی آبروی دولت را حفظ کرده است
مشاور رئیس جمهور و رئیس هیأت مدیره شرکت سرمایه گذاری سازمان تأمین اجتماعی گفت: با وجود محدودیت منابع و عدم دریافت حق بیمه سهم کارفرمایی دولت؛ دکتر نوربخش سازمان تأمین اجتماعی را سرپانگه داشته و پرداخت حقوق بازنشستگان را به موقع انجام داده و آبروی دولت را حفظ می کند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، اکبر ترکان در نشست هم اندیشی و همدلی با مدیران عالی شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی گفت: نظام تأمین اجتماعی در کشور ما از وضعیت صندوق بیمه ای خارج شده و درحال اتکاء بیشتر به بودجه دولت است که این شرایط محصول تصمیم های نادرستی است که در دولت های قبل اتخاذ شده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از تصمیم ها در ادوار گذشته با نیت درست اما با سواد اندک نسبت به صندوق های بازنشستگی اتخاذ شده است، ادامه داد: در سازمان تأمین اجتماعی افرادی تحت پوشش قرار گرفته اند که دولت باید برای همیشه سهم کارفرمایی آنها را پرداخت کند و مکانیزم معیوبی در این حوزه ایجاد شده است.

مشاور رئیس جمهور گفت: در شرایط فعلی اصلاح مکانیزم فعالیت صندوق های بیمه گر و رفع مشکلات با دشواری های زیادی مواجه است و کسی جرأت ورود به این مسائل را ندارد.

رئیس هیأت مدیره شستا بر اجرای کامل استراتژی خروج از بنگاه داری تأکید کرد و گفت: در حال حاضر در 285 شرکت سهام دار هستیم که پس از تکمیل برنامه خروج از بنگاه داری در 15 شرکت اول بورس 5 تا 15 درصد سهام خواهیم داشت.

ترکان ادامه داد: اجرای برنامه خروج شستا از بنگاه داری موجب می شود که به جاری تصدی گری و مالکیت بر چندین شرکت کوچک بخش اندکی از سهام بزرگترین و موفق ترین شرکت های کشور را در اختیار بگیریم.

وی انتصاب مدیران شرکتها از درون این مجموعه ها را اولویت دیگر شستا عنوان کرد و گفت: از 370 انتصاب صورت گرفته در شستا 90 درصد مدیران از بدنه خود شرکتها هستند.

ترکان ادامه داد: ما از مدیرانی سیاسی که در ادوار گذشته در شستا زحمت کشیدند تشکر می کنیم اما در حال حاضر در این مجموعه به مدیران حرفه ای و از بدنه شرکتها نیاز داریم.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha