زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۲۰ مرداد ساعت 09:20 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۵/۲۰ ساعت 09:19    تعداد بازدید: 264    کد مطلب: 64086

مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی:
خراسان جنوبی در اجرای طرح استفاده از نسخ الکترونیکی پیشتاز است
مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه جایگزینی نسخ الکترونیک یک اقدام بسیار مدرن در دنیا است، گفت: خراسان جنوبی در اجرای طرح حذف نسخ کاغذی و استفاده از نسخ الکترونیکی مانند بسیاری از برنامه های نوین در کشور پیشتاز است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر فرزاد فیروزی با حضور در خبرگزاری تسنیم با اشاره به اهمیت طرح حذف نسخ کاغذی و استفاده از نسخ الکترونیکی در مراکز درمانی طرف قرارداد تامین اجتماعی، اظهار داشت: سازمان تأمین اجتماعی نخستین سازمان بیمه ای کشور و تنها سازمان درمانی محسوب می شود که از نسخه الکترونیک استفاده می کند.
مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه کشورهای پیشرفته ای که این طرح را پیاده سازی کردند، تجربیات و مزیت های بسیار خوبی را ارائه دادند، بیان کرد: در کشور ما برای نخستین بار است که این نوع طرح ها در حال پیاده سازی است.
دکترفیروزی به مزیت های طرح حذف نسخ کاغذی و استفاده از نسخ الکترونیکی اشاره کرد و تصریح کرد: این طرح مزیت های بسیار مهمی دارد که مهمترین آن، کاهش خطا است.
وی خاطرنشان کرد: در این راستا زمانی که در قالب این طرح، پزشک نسخه ای را تجویز می کند، تمام اطلاعات مربوط به نسخه اعم از نوع دارو، مقدار دارو و روش مصرف توسط پزشک تعیین می شود و مستقیما بدون هیچگونه تغییر و تصرفی در داروخانه یا به صورت لیبل و یا به صورت پرینت در اختیار بیمار قرار می گیرد. از اینرو امکان خطا در نوع یا مقدار دارو و یا روش مصرف، فوق العاده پایین می آید.
مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی مزیت دوم این طرح را افزایش سرعت کار و کاهش کارهای نوشتاری عنوان کرد و یادآور شد: این طرح در مراکز ملکی بیش از یک و نیم سال است در حال اجرا است و اکنون در مراکز درمانی طرف قرارداد نیز به اجرا درآمده است.
دکتر فیروزی فراهم شدن زمینه دسترسی پزشکان به سوابق قبلی بیمار اعم از داروهایی که قبلا برای بیمار تجویز شده را یکی دیگر از مزیت های این طرح عنوان کرد و افزود: همچنین با اجرای این طرح در آینده نیز امکان دسترسی به اطلاعات پاراکلینیک بیماران فراهم خواهد شد.
مدیر درمان تأمین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر برای سیستم HIS که در مراکز ملکی دایر شده است، امکان دسترسی به سوابق قبلی پاراکلینیک بیماران و حتی مشاهده رادیوگرافی های قبلی آنان، آزمایشات و سونوگرافی های قبلی نیز در سیستم فراهم است و این امر به تشخیص پزشک و کاهش خطاهای پزشکی کمک بسیاری می کند.

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha