زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱۷ مرداد ساعت 12:05 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۵/۱۷ ساعت 14:59    تعداد بازدید: 593    کد مطلب: 64016

مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ ابراز کرد:
تجلی اصل سه‌جانبه‌گرایی در هیات‌های بدوی و تجدیدنظر تشخیص مطالبات
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در نشست هم‌اندیشی اعضای هیات‌های بدوی تشخیص مطالبات گفت: از بهترین تجلیات اجرائی اصل سه‌جانبه‌گرایی، هیات‌های بدوی و تجدیدنظر هستند که در آن نمایندگان تشکل‌های مختلف جمع می‌شوند و با منطقِ «عدالت» تصمیم می‌‎گیرند و درخواست کارفرمایان را بررسی و در مورد آنها اظهارنظر می‌کنند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، ناهید حیدری، مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ در نشست هم‌اندیشی اعضای هیات‌های بدوی تشخیص مطالبات با بیان اینکه اداره کل غرب تهران بزرگ به لحاظ جمعیت و تنوع کارگاه‌های تحت پوشش، اداره کلی استراتژیک است، به ارائه آماری از عملکرد این اداره کل پرداخت و گفت: تامین اجتماعی در غرب استان تهران بالغ بر ٣ میلیون و ٦٥٠ نفر، ١٢٠ هزار خانوار، ٢٩٥ هزار مستمری‌بگیر، ١٣ هزار مقرری‌بگیر بیکاری، ٢٦ هزار کارگر ساختمانی، ٤ هزار قالیباف و انواع کارگاه‌های عموما صنعتی اعم از خودروسازی و صنایع مرتبط تا صنایع غذایی، لوازم خانگی و ... را تحت پوشش دارد.

وی با تاکید بر اینکه ارائه خدمات بیمه‌ای و درمانی به نیروی کار برای کاهش ریسک‌ها، موجب افزایش بهره‌وری می‌گردد، برخی از طرح‌ها و اقداماتی که توسط سازمان و به ویژه اداره کل غرب تهران بزرگ برای کمک به کارفرمایان اجرائی شده‌اند را برشمرد.
مدیر کل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ سپس به تشریح مختصر اجرای طرح بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش‌حساب، حضور در ستاد جهت برطرف نمودن موانع تولید با حضور استاندار تهران، بررسی یک سال آخر دفاتر قانونی، اجرای طرح‌های آی.تی و خدمات غیرحضوری مانند پرداخت لیست‌های بیمه، پرداخت حق بیمه و اخذ رسید، مشاهده و دریافت سوابق، دریافت فیش حقوقی مستمری‌بگیران، پرونده الکترونیک، حذف مراجعه حضوری و ... اختصاص شماره تامین اجتماعی (SSN)، صدور و تحویل دفاتر درمانی غیرحضوری، بازرسی الکترونیک و پرونده الکترونیک برای حضار و مدعوین پرداخت.

حیدری در ادامه افزود: از بهترین تجلیات اجرایی اصل سه‌جانبه‌گرایی، هیات‌های بدوی و تجدیدنظر هستند که در آن نمایندگان تشکل‌های مختلف جمع می‌شوند و با منطقِ «عدالت» تصمیم می‌گیرند و درخواست کارفرمایان عزیز را بررسی و در مورد آنها اظهارنظر می‌نمایند.
وی ادامه داد: در سال گذشته بالغ بر ٢٥ هزار و ٣٨٨ پرونده را در هیات‌های بدوی مورد بررسی و رسیدگی قرار دادیم و از این تعداد حدود ١٤ هزار و ٨٥٠ مورد تقریبا منجر به تجدید محاسبه شد، یعنی حدود ٦٠% پرونده‌ها در هیات‌های بدوی طی سال گذشته مورد تجدید محاسبه قرار گرفت.
مدیرکل تامین اجتماعی غرب تهران بزرگ افزود: مقایسه نتایج پرونده‌های هیات‌های بدوی در سه ماهه اول سال ١٣٩٦ و سه ماهه اول سال ١٣٩٧ نشان می‌دهد ١٠% رشد در سال ١٣٩٧ در خصوص تجدید محاسبه بدهی‌های اولیه داشته‌ایم.

محمد کریمی پاشاکی، سرپرست دبیرخانه هیات تشخیص مطالبات سازمان تامین اجتماعی در نشست هم‌اندیشی اعضای هیات‌های بدوی تشخیص مطالبات گفت: ٤ عضو هیات‌های بدوی و ٥ عضو هیات‌های تجدیدنظر، همه یک پیکر و صورت ارگانیک هستند و از طرف دیگر کارفرما نه به عنوان ابرازی برای وصول حق بیمه؛ بلکه به عنوان شریک یکی از سه راس مثلثی است که هیچ یک با دیگری فرقی ندارد.
سرپرست دبیرخانه هیات تشخیص مطالبات تصریح کرد: در این راستا برای هیات تشخیص مطالبات برنامه تدوین کرده‌ایم که شامل عدالت‌محوری و گسترش اعتماد عمومی است تا هر ذی‌حقی به حقش برسد و کارفرمایان و بیمه‌شدگان هیات‌ها را خانه خودشان بدانند.
وی تسریع در زمان رسیدگی به پرونده‌ها را مسابقه‌ای برد برد میان سازمان و شرکای اجتماعی نامید و افزود: ما ارزیابی از عملکرد با شاخص‌های مشخص را در سرلوحه کارهایمان قرار دادیم. همچنین برنامه مدون آموزشی داریم که بر اساس آن در یک سال گذشته در همه جای کشور برای عزیزمان این‌گونه جلسات برگزار شده و جلسه امروز بیست و هفتمین جلسه‌ای است که برگزار کرده‌ایم.
کریمی پاشاکی افزود: یکی از اهداف ما در هیات‌های تشخیص مطالبات، رویکرد الکترونیکی کردن کارها است. رویکرد ما هم اخلاق‌گرایی است.

سرپرست دبیرخانه هیات تشخیص مطالبات در ادامه به طور مختصر به فعالیت‌های یک سال گذشته دبیرخانه هیات‌های تشخیص مطالبات سازمان تامین اجتماعی در خصوص تهیه و تدوین دستورالعمل تنقیح و تلخیص، تهیه و تدوین منشور اخلاقی، تهیه و تدوین فرم نظرسنجی از کارفرمایان بعد از جلسات هیات‌های بدوی، تدوین فرم رسیدگی به تسریع یا تاخیر پرونده‌ها، ایجاد وحدت رویه در هیات‌ها، تقویت کادر هیات‌های تشخیص مطالبات پرداخت.
 

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha