زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۶ مرداد ساعت 08:30 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۵/۱۶ ساعت 09:06    تعداد بازدید: 414    کد مطلب: 63896

کارگر نباید دغدغه بیمه داشته باشد
عضو هیات مدیره گروه صنعتی گلبافت در آیین تجلیل از این گروه صنعتی توسط معاونت فرهنگی سازمان تامین اجتماعی با تصریح بر اینکه کارگر نباید دغدغه بیمه داشته باشد، تاکید کرد: این گروه صنعتی آمادگی خود را جهت برقراری روابط موثر و مفید بین کارفرما و سازمان تامین اجتماعی اعلام می کند.


احمد گرشاسبی، عضو هیات مدیره گروه صنعتی گلبافت در تشریح فضلیت اخلاقی مدیرعامل این شرکت گفت: مرحوم علاءالدینی ابتدا بنیاد نیکوکاری قائم را تاسیس کرد و رضای خدا را سرلوحه کار خویش قرار داده بود، در مدت 75 سال فعالیت خویش در حوزه صنعت و بازار، تمام هم و غم خویش را صرف پاک کردن نگرانی از چهره مردمان محروم کشور می کرد .

وی افزود: مرحوم علاءالدینی موسس و سهام دار شرکت شوفاژکار بود و عضو هیات مدیره کاشی خزر و چینی هیس نیز هست و در کارنامه فعالیت امور خیرخواهانه ایشان نیز ، 15 سال مدیرعاملی آسایشگاه کهریزک و کمک به ساخت و تجهیز مدارس مناطق محروم  نیز ثبت شده است .

گرشاسبی با اشاره به اینکه مرحوم علاءالدینی علاقه مند به شعر وادبیات و روزنامه بود، گفت: سه روزنامه را هر روز به دقت مطالعه می کرد و لبریز واژه و شعر بود و در موقعیت های مختلف از آن برای انتقال مفاهیم متعدد بهره می جست و گرچه تحصیلات آکادمیک نداشت اما بسیاری از استادان و دانشگاهیان با وی مراوده داشتند و از او می آموختند و او که برای همه موثر بود امروز هم که نیست از دست همه رفته است.

این عضو هیات مدیره گروه صنعتی گلبافت با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی باید حامی کارگر باشد، بیان کرد: کارگر نباید دغدغه بیمه داشته باشد و کارفرما نیز موظف به پرداخت حق بیمه است و نقش تامین اجتماعی نیز در حمایت از این دو قابل تامل است.

وی افزود: این مجموعه آمادگی خود را برای انجام هرگونه همکاری در جهت هموارسازی ارتباط بین کارفرما و بانک و سازمان تامین اجتماعی به کار می گیرد که نه تنها هیچ یک متضرر نشوند بلکه بدون بروز کمترین مشکلی، در برآوردن خواسته ها و عمل به تعهدات خویش نیز گام بردارند. 

تامین اجتماعی خواهان مشارکت جویی کارفرمایان در تصمیم گیری ها است

معاون مدیرکل دفتر امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی در مراسم تجلیل از گروه صنعتی گلبافت گفت: متاسفم که دیرهنگام و پس از درگذشت مدیرعامل این شرکت برای تجلیل و قدردانی خدمت رسیدیم ، وصف بخشی از سختکوشی و تلاش شادروان «حاج عزیزاله علاءالدینی» در عرصه اقتصاد کشور را که در کتاب منتشره «خاطرات کارفرمایان کارآفرین» آمده است را با لذت مطالعه کردم ؛ شخصیت و رویه والای ایشان بیانگر رویکرد خدمتگزاری بی چشمداشت و توقع از مردم و مسوولان است و افسوس که نتوانستیم ایشان را از نزدیک زیارت کنیم.

شایسته شریعتمداری ادامه داد: خاطره آن مرحوم یکی از 20 اثر برگزیده از بین 70 اثر رسیده به دفتر معاونت فرهنگی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی است که در کتابی با عنوان «خاطرات کارفرمایان کارآفرین» چاپ و منتشر شده است.

معاون امور فرهنگی و اجتماعی کارفرمایان سازمان تامین اجتماعی یادآور شد: این معاونت تجلیل از کارفرمایان نمونه را وظیفه همیشگی خود می داند که ضمن برقراری تعامل و ارتباط دو سویه فرصتی فراهم آورد که با برگزاری جلسات هم اندیشی بستر شناسایی مشکلات و زمینه شنیدن نظرات و پیشنهادات کارفرمایان و کارگران هموارتر شود.

شریعتمداری با مروری بر خدمات 18 گانه سازمان تامین اجتماعی بیان کرد: سازمان تامین اجتماعی 18 خدمت متفاوت از جمله درمانی و بیمه ای به 42 میلیون بیمه شده خود ارایه می دهد که کارفرمایان سهم چشمگیری در تامین منبع مالی هزینه های سازمان در بخش پرداخت مستمری و ... دارند.

او تصریح کرد: تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه گر اجتماعی است و از مسایل اجتماعی و اقتصادی کشور نیز بیشترین تاثیر را می پذیرد و هر تکانه ای می تواند نوساناتی در شیوه و نوع ارایه خدمت آن بگذارد . به همین سبب تلاش این معاونت در جهت شناسایی مشکلات کارفرمایان می تواند اثرات اقتصادی کشور را بر تامین اجتماعی کاهش دهد.

عزیزاله علاءالدینی در اردیبهشت سال جاری در سن 87 سالگی دار فانی را وداع گفت  و به دیدار حق شتافت. 

منبع: پایگاه خبری تامین 24

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha