زمان انتشار: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۵ مرداد ساعت 13:15 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۵/۱۶ ساعت 10:18    تعداد بازدید: 1441    کد مطلب: 63882

گفتگو: هنگامه محب ربانی
مملو از عشق، فارغ از مادیات
دندانپزشکی علمی تخصصی است که سلامت دهان و دندان را به عنوان عاملی مهم در سلامتی اعم از جسمی و روحی، زیبایی و ادا کردن صحیح کلمات می داند. همچنین به وسیله این علم می‌توان بسیاری از بیماری‌ها را در مراحل اولیه شناخت و مانع پیشرفت آن شد. دکتر کوروش احمدنژاد رئیس مرکز دندانپزشکی تامین اجتماعی رجائی شهر کرج از دندانپزشکان پرتوان و خالص در جامعه دندانپزشکی ایران است که بعد از 26سال سابقه کاری، همچنان پر شور و با انگیزه در صحنه فعالیت‌های صنفی و علمی دندانپزشکی ایران حضورچشمگیر دارد و تحولات این حوزه را از نزدیک رصد می‌کند. دکتر احمدنژاد در مراکز درمانی مختلف تامین اجتماعی از جمله؛ پلی کلینیک 22 بهمن شهرقدس، دی کلینیک شهیدحاجی زاده(فاز4مهرشهر)، درمانگاه فردیس، پلی کلینیک حصارک، درمانگاه شهید درخشان شهریار و مرکز دندانپزشکی رجائی شهر فعالیت داشته است. وی معتقد است همه چیز مادیات نیست و دعای خیری که بیمار بابت دریافت خدمت خالصانه در حق پزشکش می کند، از هر وجهی ارزشمندتر است.


دکتراحمدنژاد می گوید: مرکز خدمات دندانپزشکی رجایی شهر کرج، از سال ١٣٦٠ فعالیت خود را آغاز نموده است و با کادری مجرب در خدمت بیمه شدگان تامین اجتماعی استان البرز و درصدد رفع مشکلات آنان است.
وی می افزاید: در حال حاضر در این مرکز درمانی، ٥ دندانپزشک و ٦ یونیت دندانپزشکی فعال، در دو شیفت صبح و عصر مشغول خدمت رسانی به بیمه شدگان هستند. روزانه حدود 180 بیمار و ماهیانه بطور میانگین، ٥٠٠٠ نفر به این مرکز مراجعه می کنند که از این تعداد، ٣٠ درصد برای ویزیت و جرم گیری و ٧٠ درصد نیز از سایر خدمات پاراکلینیکی استفاده می نمایند.
وی می گوید: دندانپزشکان این مرکز درمانی، دارای تجارب و سوابقی بیش از ١٥ سال هستند و تنها هدفشان افزایش سطح خدمات به مراجعین و بیمه شدگان است. در این مرکز درمانی سعی شده است به منظور ارائه خدمات بهینه، از تجهیزات مدرن روز در جهت بهبودی دهان و دندان بیمه شدگان حداکثر بهره برداری به عمل آید.
وی به هزینه های بالای دندانپزشکی در مراکز خصوصی اشاره می کند و می گوید: این مرکز، تمامی  خدمات خود را طبق دستورالعمل های صادره از سوی سازمان تامین اجتماعی شامل؛ ترمیم آمالگام و نوری، اشعه لایت کیور، جرم گیری و بروساژ  کشیدن دندان، جراحی دندان عقل و رادیوگرافی دندان به صورت رایگان و به منظور رفاه حال بیمه شدگان ارائه می نماید. همچنین با توجه به تنوع خدمات و تخصصی بودن این مرکز درمانی و تقاضای بیش از حد مراجعین نسبت به عرضه بیشتر خدمات، پیشنهاداتی در خصوص گسترش فضای موجود در دستور کار قرار گرفته است.
رئیس مرکز دندانپزشکی تامین اجتماعی رجائی شهر کرج اضافه می کند: کشیدن دندان، ترمیم در سطوح ١،٢،٣، جرم گیری بروساژ، جراحی نسج نرم و سخت،  پروفیلاکسی و رادیوگرافی OPG نیز در این مرکز، انجام می گیرد.
وی اذعان می کند: این مرکز درمانی به لحاظ رعایت بهداشت و استرلیزاسیون، به عنوان یکی از بهترین کلینیک های دندانپزشکی در سطح ایران معرفی می شود. کلیه لوازم این مرکز درمانی از قبیل یونیت، وسایل جرم گیری، ساکشن و توربین های جراحی و ترمیم، با برندهای معروف و به روز تجهیز شده و از مرغوب ترین مواد مصرفی موجود در بازار استفاده می شود. در این مرکز، عکس رادیولوژی به صورت تمام فک OPG پری اپیکال و بایت وینگ نیز انجام می پذیرد.
دکتر احمدنژاد می گوید: بیمه شدگان تامین اجتماعی برای نوبت دهی در این مرکز از طرق مختلف شامل؛ تلفن گویا یا استفاده از سامانه تلفن همراه از طریق شماره گیری کد دستوری #٢٦*١٤٢* و استفاده از نرم افزارموبایل با نصب اپلیکیشن مربوطه اندروید برروی تلفن همراه و یا با مراجعه به وب کیوسک مستقر در مرکز درمانی، نسبت به اخذ نوبت خود اقدام می نمایند.
وی می افزاید: مراجعه حضوری در این مرکز درمانی، منحصرا مربوط به افرادی است که به صورت اورژانسی مراجعه نموده و یا موفق به اخذ شماره نشده اند و برای اولین بار به این مرکز مراجعه نموده اند و این نوبت دهی شامل حال معلولین، جانبازان و بیماران خاص و افراد سالمند نیز می شود.
رئیس مرکز دندانپزشکی تامین اجتماعی رجائی شهر کرج می گوید: بیماران این مرکز درمانی، بیشترین شکایت را از نوبت دهی دارند و برای رفع این مشکل، درصدد افزایش ردیف برای جذب دندانپزشک و نیروی جایگزین برای پاسخگویی بهتر هستیم.
وی می افزاید: مرکز دندانپزشکی تامین اجتماعی رجائی شهر، به منظور آسایش بیماران از طریق بروشورهای آموزشی، پوسترها و پمفلت های اطلاع رسانی، نسبت به آشنایی بیمه شدگان با دستگاه ها و تخصص های موجود اقدام می نماید. همچنین به منظور بالا بردن رضایتمندی بیماران، فرم های نظر سنجی در دسترس بیماران و همراهان آنها قرار داده شده که از این طریق می توانند در خصوص نحوه اطلاع رسانی، برخورد کارکنان و انجام خدمات، نظرات خود را ارائه نمایند.
دکتر احمدنژاد از علاقه شدیدش به کار می گوید: با وجود مشکلاتی که در ناحیه سر و گردن برایم پیش آمده همچنان با عشق برای انجام کار بیمار آماده می شوم. لبخند و رضایتی که بیمار از نتیجه کار دارد، برایم بسیار ارزشمند است به تعبیری هدیه ای بزرگ و فراموش نشدنی.
وی با بیان خاطره ای می گوید: پسر نوجوانی که به بیماری سندرم داون مبتلا بود، به دلیل رهایی از رنجی که از این بیماری می برد، روزی که در ماشین پدرش سوار بود، درب خودرو را باز می کند و خود را به بیرون پرتاب می کند به طوریکه تمام دندانهایش خرد می شود. خانواده وی سریعا به اتفاق پسرشان به کلینیک دندانپزشکی مراجعه و درخواست کمک عاجل کردند. درنهایت با ایجاد آرامش و امید به زندگی در کودک، تمام دندانهایش را اصلاح نمودم و با لبخند ناشی از رضایت، وی را به زندگی عادی اش بازگرداندم.
وی می افزاید: حتی بسیاری از بیمارانی که به مطب شخصی ام مراجعه می کنند را به مرکز دندانپزشکی تامین اجتماعی ارجاع می دهم تا خدماتشان را از آنجا دریافت کنند و معتقد هستم این حق بیمه شدگان است تا از درمان رایگان و بدون هزینه بهره مند شوند.
رئیس مرکز دندانپزشکی تامین اجتماعی رجائی شهر کرج، به عنوان حسن ختام این گفتگو می گوید: برای ورزش و سلامتی نیز اهمیت زیادی قائل هستم چراکه به قول معروف "عقل سالم در بدن سالم است". از اینرو در اکثر موارد با دوچرخه و یا پیاده به محل کار حاضر می شوم و توصیه می کنم سایر همکاران نیز به منظور حفظ سلامتی و کاهش آلودگی اینکار را انجام دهند.

ارتباط مستقیم در فضای مجازی با سرپرست سازمان تامین اجتماعی
به صفحه اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha