زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۹ مرداد ساعت 08:59 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۵/۹ ساعت 08:59    تعداد بازدید: 278    کد مطلب: 63626

تشریح عملکردسه ماهه مراکزدرمانی ملکی استان اردبیل درسال97
ویزیت بیش از 264هزار نفر در مراکز درمانی تامین اجتماعی
دکتربرجی مدیر درمان اردبیل:درجهت تامین رفاه بیمه شدگان عزیز استان و باپیگیریهای بعمل آمده دستگاه سنگ شکن بیمارستان سبلان اردبیل خریداری و تحویل این مرکزشد.


دکتر برجی مدیر درمان اردبیل ضمن تشریح عملکرد سه ماهه مراکز درمانی ملکی استان در سالجاری خبرداد: با پیگیریهای انجام شده ازمسئولین ارشد سازمان و با تاکیداتی که برای لزوم تجهیز بیمارستان سبلان به سنگ شکن بعمل آمد، دستگاه سنگ شکن خریداری و به این مرکزتحویل داده شد که محل نصب آن درحال آماده سازی می باشد و به زودی شاهد نصب و راه اندازی دستگاه و ایجادبخش سنگ شکن دربیمارستان سبلان اردبیل خواهیم بود واین مرکز اولین مرکزسنگ شکن غیرخصوصی دراستان خواهدبود.  
دکتر برجی مدیر درمان اردبیل با بیان این خبر گفت : درسه ماهه اول سال جاری 264هزار و 786 نفر  توسط پزشکان محترم در مراکز درمانی  ملکی سازمان در استان ویزیت شده اند که این آمار نشان دهنده رشد3 درصدی  نسبت به مدت مشابه سال قبل می باشد.
وی افزود: از مجموع این ویزیت ها تعداد 216 هزار و 376 نفر توسط پزشکان عمومی و 33هزار و 686 نفر توسط پزشکان متخصص صورت پذیرفته است و 13 هزار و 814نفر هم با مراجعه به  دندانپزشکان  ازخدمات درمانی مورد نیازبرخوردارگردیده اند؛ که درمقایسه با مدت مشابه سال قبل ویزیت پزشکان عمومی 5/4درصد رشد را نشان می دهد.
مدیردرمان اردبیل تصریح کرد: درسه ماهه اول سالجاری بیماران بستری شده دربیمارستان های ملکی استان با رشد١٣درصدی به ٥ هزار و ٧27 نفر رسیده است که از این تعداد 2هزارو 651 نفر تحت عمل جراحی(بزرگ،متوسط،کوچک) قرار گرفته اند که نکته حائزاهمیت دراین آماررشد51درصدی عمل های جراحی بزرگ درمقایسه با مدت مشابه سال قبل می باشد.
مدیر درمان اردبیل تعداد نوزادان به دنیا آمده درفصل بهارسال ١٣٩7 در بیمارستانهای ملکی استان  را نیز             یک هزارو315 نفر اعلام کردوگفت :افزایش 22درصدی زایمان های طبیعی دربیمارستان های ملکی استان درمقایسه با مدت مشابه سال قبل درراستای ترویج زایمان طبیعی دربین مادران، برای مدیریت درمان استان شاخص مثبتی تلقی می شود و تلاش خواهیم کرد این شاخص آماری را درطول سال افزایش دهیم.
دکتر برجی تعداد مراجعه به داروخانه های سرپایی مراکز درمانی تابعه را تا پایان خردادماه سال جاری 197  هزار و 165 مورد و تعداد نسخ دارویی داروخانه های بستری بیمارستان های سبلان اردبیل و ارس پارس آباد را 14 هزار و 920 مورد اعلام کرد .
وی افزود: در مدت یاد شده 36 هزار و 413 مورد مراجعه به آزمایشگاه و 11هزار و 82 مورد مراجعه به رادیولوژی مراکز درمانی  ملکی استان انجام شده است و تعداد یک هزار و 856 مورد سونوگرافی در بخش سرپایی و بستری انجام شده است .
دکتربرجی مدیردرمان اردبیل در ادامه بیان داشت:از زمان تصدی مدیریت درمان استان سعی داشتم مشکلات و نیازمندی های استان را به صورت میدانی و عینی به مسئولین ارشد سازمان انعکاس دهم و در این راستا در چندین مرحله معاونین محترم مدیرعامل درحوزه های مختلف به استان دعوت شدند و پس از ارائه  گزارش این سفرها و بازدیدها و بعد ازحدود 15  سال شخص دکتر نوربخش مدیرعامل محترم سازمان در اردیبهشت ماه سالجاری در یک سفر فشرده به اردبیل، ضمن بازدید از مراکز درمانی استان و مشاهده مشکلات و کمبودهای حوزه درمان استان برای رفع این مشکلات وعقب ماندگی چندین ساله استان اردبیل دستورات لازم را عنایت فرمودند که مشروح دستاورد سفر مدیرعامل محترم سازمان به استان  از طریق رسانه های عمومی به سمع و نظر عموم رسیده است؛ که از آن جمله می توان به تجهیز بیمارستان سبلان اردبیل به دستگاه MRI تا پایان سال 97  ، دستوراکیدبرای الحاق ساختمان شعبه پارس آباد به  بیمارستان ارس ، احداث ساختمان جدید برای درمانگاه شهرستان گرمی ، توسعه فضای فیزیکی بخش اورژانس بیمارستان سبلان و احداث درمانگاههای عمومی و تخصصی در محوطه بیمارستان سبلان ، کلنگ زنی احداث درمانگاه تامین اجتماعی درشهرستان نمین ،افزایش تعداد تخت های بستری بیمارستان سبلان اردبیل وموافقت با جذب نیروی انسانی برای مراکزدرمانی استان و ... اشاره کرد .
دکتربرجی  در بخش پایانی سخنان خود گفت: با عنایت به کمبود نیروی انسانی در بخش های مختلف بخصوص در حوزه پرستاری مراکز تابعه؛ و با پیگیری های به عمل آمده مجوز جذب 47 نفر به مدیریت درمان اردبیل اعطاء شد که از طریق آزمون استخدامی توسط سازمان سنجش برگزار خواهد شد،این تعداد نیرو به مجموعه درمان استان اضافه خواهد شد تا بخش عظیمی از مشکلات ما در حوزه مدیریت درمان استان مرتفع گردد.
همچنین سازمان درراستای توسعه خدمات الکترونیکی خوددرحوزه درمان پروژه حذف دفترچه درمانی درمراکزطرف قرارداد را درپنج استان بصورت پایلوت آغازکرده که استان اردبیل هم جزو استان هایی است که این طرح درحال اجراست و همکاران ذیربط با جدیت درحال پیگیری وپیشبردمرحله به مرحله پروژه درسطح استان  هستند و انشاءا... برکات اجرای این طرح هم برای بیمه شدگان و هم پزشکان و هم خودسازمان چشمگیرخواهدبود وقطعاً الگویی موفق برای بخش درمان و سلامت کشورخواهدبود.
                               روابط عمومی مدیریت درمان تامین اجتماعی استان اردبیل

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha