زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۶ مرداد ساعت 16:27 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۵/۷ ساعت 10:02    تعداد بازدید: 1509    کد مطلب: 63511

توصیه های امنیتی جهت دریافت خدمات الکترونیکی از سازمان تامین اجتماعی
مدیر کل دفتر راهبری سیستم های سازمان تامین اجتماعی با اشاره به توسعه و پیاده سازی ارائه خدمات غیرحضوری در این سازمان، گفت: تنها سرویس هایی به مخاطبین سازمان جهت بهره برداری معرفی می شوند که تمامی آزمون های امنیتی و کارکردی را گذرانده و مورد تأیید این سازمان باشند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مهندس علی معیری اظهار داشت: طی روزهای اخیر، اپلیکیشن مشاهده ریز سوابق تامین اجتماعی(shahrvandi.apk) در شبکه های مجازی منتشر شده است که متعلق و مورد تأیید این سازمان نمی باشد.
وی با بیان اینکه انتشار نرم افزارهای مشابه و جمع آوری اطلاعات کاربران بدون اخذ مجوزهای لازم از سازمان تامین اجتماعی، پیگرد قانونی دارد، گفت: جهت صیانت از اطلاعات بیمه شدگان و پیشگیری از هرگونه سوء استفاده احتمالی از کد کاربری و گذر واژه مخاطبین سازمان تامین اجتماعی، توجه به هشدارهای امنیتی این سازمان ضروری است.
معیری ادامه داد: مخاطبان، نرم افزارهای تلفن همراه سازمان(تامین اجتماعی من) که فراهم کننده خدمات الکترونیکی سازمان است را تنها از طریق پورتال رسمی سازمان بارگیری، نصب و بهره برداری نمایند.
وی افزود: از بیمه شدگان درخواست می شود با توجه به اینکه برخی از خدمات الکترونیکی سازمان تامین اجتماعی از طریق بستر تلفن های همراه هوشمند و کد دستوری#142* (USSD) ارائه می شود، از در دسترس نهادن گوشی همراه خود به افراد غیرمجاز اجتناب نمایند.
معیری گفت: مخاطبان این سازمان، هنگام مراجعه به سایت رسمی سازمان تامین اجتماعی، از معتبر بودن آدرس نمایش داده ‌شده در مرورگر اینترنتی خود(http://tamin.ir) اطمینان حاصل نمایند.
مدیرکل دفتر راهبری سیستم های تامین اجتماعی اضافه کرد: در استفاده از شبکه های اجتماعی و تارنماهای اینترنتی، از بارگیری فایل یا کلیک بر روی پیوند های غیرمعتبر که اغلب شامل پیشنهادات متعددی  نظیر دریافت سوابق بیمه ای و پرداخت اینترنتی لیست حق بیمه هستند، خودداری شود.
وی تاکید کرد: بیمه شدگان این سازمان از دراختیار گذاشتن اطلاعات حساب کاربری، حساب های بانکی و یا مشخصات فردی خود در فضای مجازی اعم از کانال ها و گروه های شبکه اجتماعی که توسط روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی تأیید و اطلاع رسانی نشده است، خودداری نمایند.
وی متذکر شد: اپلیکیشن تلفن همراه "تامین اجتماعی من"، تنها اپلیکیشن معتبری است که به لحاظ کارکردی و امنیتی مورد تأیید بوده و نگارش جدید آن با قابلیت نمایش سوابق بیمه شدگان، به زودی منتشر خواهد شد.

 

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha