زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۳۰ تير ساعت 15:59 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۳۰ ساعت 15:59    تعداد بازدید: 395    کد مطلب: 63060

مدیرکل تأمین اجتماعی اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه:
حمایت از کارگر و کارفرما رسالت اصلی سازمان تامین اجتماعی است
مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت گرامیداشت هفته تامین اجتماعی برگزار شد، گفت: حمایت از کارگر و کارفرما بعنوان صاحبان اصلی سازمان و شرکای اجتماعی، رسالت اصلی سازمان تامین اجتماعی است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، محمد گورابی مدیرکل تامین اجتماعی استان اصفهان، در این نشست بر حمایت سازمان از کارفرمایانی که در بحران اقتصادی قرار دارند تأکید کرد و گفت: از تمام ابزارهای تکنولوژی برای تسهیل خدمات به بیمه شدگان بهره گرفته ایم و دفترچه های درمانی و لیست حق بیمه و امور جاری بیمه ای از طریق مراجعه غیر حضوری ارائه می شود.
مدیرکل تأمین اجتماعی استان اصفهان با اشاره به دریافت ماهیانه بیش از ۲۰ میلیارد تومان لیست حق بیمه گفت: این واقعیت وجود دارد که مشکل نقدینگی داریم اما سیستم بیمه‌ای به گونه است که بحران به وجود نمی‌آید چرا که بیمه پردازان درآمد را تأمین می‌کنند.
گورابی به ارائه گزارشی از وضعیت سازمان تامین اجتماعی در دولتهای قبل پرداخت و گفت: سازمان تامین اجتماعی در دولتهای قبل، از رسالت خود دور شده بود و با بحران مواجه بود که در دولت یازدهم و با انتصاب دکتر نوربخش از بدنه مدیران این سازمان، به رسالت اصلی خود که صیانت از حقوق شرکای اجتماعی خود و حمایت از نیروی کار و تولید است، باز گشت.
وی با اشاره به تدوین برنامه ریزی جامع برای بقای سازمان تأمین اجتماعی و مصون ماندن از گزند تصمیمات غیرکارشناسی گفت: در کلیه برنامه ریزی ها و ابلاغ آیین نامه های این سازمان، نماینده کارفرمایان و کارگران مشارکت دارند.
گورابی در ادامه با اشاره به حمایت از کارگر و کارفرما بعنوان رویکرد اصلی تامین اجتماعی بویژه در بحران اشاره کرد و با اظهار تعجب از سخنان استاندار اصفهان که روز صنعت و معدن در جمع صنعتگران بیان داشته بود، گفت: سازمان تامین اجتماعی در چهارده جلسه ستاد تسهیل استان حضور داشته و در هر جلسه نزدیک به بیست کارگاه مطرح شده را مورد حمایت قرار داده است.
وی با اشاره به افتتاح دو طرح تامین اجتماعی در استان به مناسبت گرامیداشت هفته تامین اجتماعی، گفت: دو طرح درمانگاه آران و بیدگل و شعبه راوند شهید زارعی هم در اصفهان افتتاح شده است.
مدیرکل تأمین اجتماعی اصفهان با اشاره به پوشش بیمه ای ۶۵ درصدی جمعیت این استان و بهره مندی از خدمات کوتاه مدت و بلندمدت سازمان تأمین اجتماعی گفت: در  سال گذشته بیش از  ۴ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان ورودی منابع مالی داشتیم در حالیکه ۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان صرف ایفای تعهدات و ارایه خدمات به بیمه شدگان و مخاطبان سازمان شد و این یعنی ۲ هزار میلیارد تومان کمبود منابع که البته این کاهش در مورد کارفرمایان اعمال نشده است.
وی با بیان این که هزار نفر از کارکنان پلی‌اکریل بیمه بیکاری دریافت می کنند و در این خصوص نزدیک به ٥٠ میلیارد تومان از دولت طلب داریم، ابراز داشت: مطالبات تأمین اجتماعی طی یک سال از ٩٥٠ میلیارد تومان به هزار و ١٠٠ میلیارد تومان رسیده، در حالی که ابزارهای لازم برای تحت فشار قرار دادن کارفرما را داریم اما در این شرایط می‌دانیم که اقدام درستی نیست.
مدیرکل تأمین اجتماعی اصفهان با اشاره به قانون بخشودگی جرائم خوش‌حساب، عنوان کرد: برای این که دامنه این قانون را گسترده کنیم، بخشنامه مذکور را اصلاح و تعریف خوش حساب تغییر دادیم و به تمام کارفرمایان اطلاع رسانی کردیم که تعداد ٩ هزار و ٦٠٠ کارفرما درخواست‌ بخشودگی را به شعب استان ارائه دادند.
گورابی به افزایش تعداد مقرری بگیران بیمه بیکاری اشاره کرد و گفت : هم اکنون بالغ بر ۲۵ هزار نفر بیمه شده، از مقرری بیمه بیکاری استفاده می کنند.

به صفحه رسمی اینستاگرام سازمان تامین اجتماعی بپیوندید
کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha