زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۴ تير ساعت 15:16 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۵ ساعت 12:58    تعداد بازدید: 465    کد مطلب: 62514

نسخ در مراکز درمانی تامین اجتماعی فقط به صورت الکترونیکی صادر می شود
معاون برنامه ریزی و نظارت اداره کل درمان مستقیم سازمان تامین اجتماعی در برنامه رهاورد رادیو سلامت به تشریح برنامه حذف دفترچه درمانی مراکز درمانی ملکی و طرف قرار داد این سازمان پرداخت.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر سید مجید صادقی راد به مناسبت هفته تامین اجتماعی در این گفتگوی رادیویی گفت: 42 میلیون نفر در کشور تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند .
وی یکی از زیرساخت های مهم سلامت در کشور را نظام الکترونیک سلامت عنوان کرد و گفت: شروع این برنامه با نسخه های الکترونیک است و  تولید پرونده سلامت برای همه هموطنان در انتهای این برنامه است.
دکتر صادقی راد افزود: از  شهریور 95 حذف دفترچه درمانی و صدورنسخه الکترونیک در مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی که بالغ بر 370مرکز هستند آغاز شد و تاکنون 80 میلیون نسخ الکترونیک صادر شده و نسخه کاغذی در مراکز این سازمان صادر نمی شود.
معاون برنامه ریزی و نظارت اداره کل درمان مستقیم  سازمان تامین اجتماعی گفت : حذف دفترچه درمانی در مراکز طرف قرارداد نیزدر دستور کار قرار گرفت و اکنون در برخی استان ها این برنامه به صورت پایلوت در حال اجراست در آینده نزدیک در تمامی مراکز درمانی طرف قرارداد اجرا می شود و تلاش می کنیم بیمه شده به هر مرکزدرمانی در آینده نزدیک مراجعه کند نیازی به دفترچه درمانی نباشد.
وی افزود: در سال گذشته 63 میلیون مراجعه به پزشکان مراکز درمانی تامین اجتماعی انجام شده و از این تعداد یک میلیون مورد بستری داشتیم و تمامی نسخ صادر شده در این مراکز در به شیوه الکترونیک بوده است.
وی با اشاره به مزایای صدور نسخه الکترونیک در مراکز درمانی سازمان تامین اجتماعی گفت: تسریع و ارتقای کیفیت خدمات و تجمیع اطلاعات بیمه شدگان از نتایج این برنامه است.

 


مصاحبه رادیو سلامت با دکتر صادقی راد معاون برنامه ریزی و نظارت اداره کل درمان مستقیم سازمان تأمین اجتماعی با موضوع هفته تأمین اجتماعی و تلاش سازمان تأمین اجتماعی برای حذف دفترچه های درمانی کاغذی


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha