زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۲۴ تير ساعت 10:31 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۴ ساعت 10:30    تعداد بازدید: 230    کد مطلب: 62460

در نشست مدیران کل و درمان تامین اجتماعی یزد به مناسبت هفته تامین اجتماعی؛
77 درصد جمعیت استان یزد تحت پوشش تامین اجتماعی هستند/ تعداد تخت های بیمارستان شهدای کارگر افزایش یافت
به مناسبت هفته تامین اجتماعی، نشست خبری مشترک مدیران کل و درمان تامین اجتماعی یزد حضور اصحاب رسانه این استان برگزار شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، مدیر کل تامین اجتماعی استان یزد در این نشست، ضمن تبریک فرارسیدن هفته تامین اجتماعی به بیمه شدگان ، کارفرمایان  و همکاران در این سازمان گفت: تأمین اجتماعی یک سازمان بیمه‌گر اجتماعی است که مأموریت اصلی آن پوشش کارگران مزد و حقوق بگیر (به صورت اجباری) و صاحبان حرف و مشاغل آزاد (به صورت اختیاری) است.
محمد صابری افزود:  تکیه گاه اصلی این سازمان، مشارکت سه جانبه کارفرمایان ، بیمه شدگان و دولت در عرصه های مختلف سیاست گذاری ، تصمیم گیری های کلان وتأمین منابع مالی است و براساس قانون ، تأمین اجتماعی یک سازمان عمومی غیر دولتی است که بخش عمده منابع آن از محل حق بیمه ها ( با مشارکت بیمه شده و کارفرما) تأمین می شود و متکی به منابع دولتی نیست. اصول و مبانی این سازمان به نحوی تنظیم شده که بین اهداف اصلی آن با اهداف کلان نظام اقتصادی کشمور همسویی کامل وجود دارد.
وی گفت: سازمان تأمین اجتماعی در استان یزد با 16 شعبه دائم،7 شعبه اقماری و 5 کارگزاری در حال ارائه خدمات به حدود 77 درصد جمعیت استان که تحت پوشش این سازمان هستند، است.
صابری جمعیت تحت پوشش تامین اجتماعی استان یزد را 866 هزار نفر اعلام کرد که از این افراد 272 هزار نفر بیمه شده اصلی،70 هزار نفر مستمری بگیر اصلی هستند که با احتساب افراد تبعی 77 درصد جمعیت استان هستند.
وی اظهار داشت : تعداد کارگاههای فعال در استان 23 هزار فقره است که این رقم نسبت به سال گذشته رشد 4 درصدی را نشان می دهد.
صابری خاطرنشان کرد:در حال حاضرهزینه تعهدات پرداختی روزانه تامین اجتماعی در این استان 3 میلیارد و 200 میلیون تومان  است که به عنوان نمونه 1100 میلیارد تومان در طول سال 96 در حوزه تعهدات کوتاه مدت ، بلند مدت و بیمه بیکاری پرداخت شده است.
وی با اشاره به اهم اقدامات تامین اجتماعی در این استان در سال گذشته گفت:افتتاح مجموعه ورزشی  تأمین اجتماعی استان با نام مجموعه ورزشی شهدای کارگر یزد، تأسیس کارگزاری جدید در شهرستان یزد ( در محدوده شعبه چهار یزد ) و اخذ مجوز شعب اقماری عقداء و بهادران،  اجرای طرح موفق بخشودگی جرائم کارفرمایان خوش حساب در سال 1396 که در این راستا  تعداد 3640 کارگاه از طرح مذکور استفاده کرده اند و ارتقاء رتبه در ارزیابی فضای عمومی دستگاههای زیر مجموعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی در استان که ارزیابی دستگاههای زیرمجموعه وزارت تعاون ، کار و رفاه اجتماعی از این جمله است.
صابری، راه اندازی شعبه اقماری دهستان بهادران در راستای توسعه خدمت رسانی به نقاط محروم، کلنگ زنی احداث ساختمان اداری شعبه 4 یزد و اجرای طرح پرونده الکترونیک بیمه شدگان در 14 شعبه استان را از برنامه های مهم اداره کل تامین اجتماعی یزد در سال جاری برشمرد.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان یزد نیز در این نشست به طرح نسخه الکترونیک به عنوان یک طرح ملی اشاره و با اعلام اینکه 325 پزشک در این طرح ثبت نام کرده اند، 319 پزشک را در طرح فعال اعلام کرد و گفت: 70 پزشک به طور کامل به صورت الکترونیکی نسخه صادر کرده اند.
دکتر محمد حسین توحیدی افزود: نزدیک به 1200 مرکز جهت ارائه خدمات تشخیصی ،درمانی و پاراکلینیکی به بیمه شدگان استان طرف قرارداد هستند و همچنین خدمات درمانی رایگان در 13 مرکز بستری و سرپایی در استان یزد به بیمه شدگان تامین اجتماعی ارائه می شود.
وی با اشاره به اینکه به جز شهرستان خاتم تامین اجتماعی در همه شهرستان های استان دارای یک مرکز درمانی مناسب است گفت: تاسیس درمانگاه برای ارائه خدمات درمانی به بیمه شدگان شهرستان خاتم نیز در دستور کار قرار گرفته است.
مدیر درمان تامین اجتماعی با تاکید بر اینکه بیمارستان شهدای کارگر یزد یکی از بهترین بیمارستان های استان و تامین اجتماعی کشور است افزود : با ایجاد بخش های جدید تعداد تخت های مصوب این بیمارستان از 256 تخت به 304 تخت ارتقاء یافته و در حال حاضر با 295 تخت فعال، خدمات درمانی مناسبی را به بیمه شدگان ارائه می نماید.
دکتر توحیدی فر همچنین با اعلام ضریب اشغال 85 درصدی بیمارستان شهدای کارگر، گفت: با توجه به خدمات خوب این بیمارستان روزانه بین 35 تا 40 درصد از مراجعین درمانگاه ما هموطنان منطقه جنوب و جنوب شرق کشور تشکیل می دهند.
وی در ادامه با اشاره به وجود 2 مرکز شبانه روزی ،یک پلی کلینیک ،یک درمانگاه دو شیفته و یک کلینیک دندان پزشکی در مرکز استان ، آمار مراجعات سرپایی و بستری استان در مراکز ملکی تامین اجتماعی را به ترتیب 4880 نفر اعلام کرد و افزود: روزانه بیش از یک میلیارد و 200 میلیون تومان در مراکز ملکی تامین اجتماعی استان برای درمان بیمه شدگان تامین اجتماعی هزینه می شود.
مدیر درمان تامین اجتماعی با اشاره به ساخت درمانگاه شهرستان های تفت ،بافق،و ابرکوه در سه سال گذشته گفت: طی سه سال گذشته در هر سال یک درمانگاه احداث شده و در حال حاضر نیز شاهد انجام کار پروژه توسعه پلی کلینیک شهرستان اردکان هستیم که طی دو هفته آینده آماده بهره برداری خواهد بود.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha