زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۲۳ تير ساعت 16:40 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۳ ساعت 16:40    تعداد بازدید: 259    کد مطلب: 62403

مدیر کل تامین اجتماعی کردستان:
تسهیلات ویژه ای برای رونق تولید در نظر گرفته شده است
مدیرکل تامین اجتماعی کردستان به همراه جمعی از مسئولان و تیم کارشناسان بیمه ای این استان به مناسبت گرامیداشت هفته تامین اجتماعی با شرکت در آیین عبادی سیاسی نمازجمعه سنندج و تشریح و تبیین خدمات سازمان و اقدامات انجام شده به سوالات بیمه ای مخاطبان سازمان پاسخ دادند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،سید صلاح قریشی در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه سنندج، در خصوص سیاست‌های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری گفت: تمام تلاش سازمان تامین اجتماعی معطوف به تحقق این سیاست‌هاست. این سیاست‌ها، دغدغه همه مسئولان و متولیان است و سازمان تأمین‌اجتماعی هم که مشمول بندهای این سیاست‌ها می‌شود؛ با برنامه ریزی و تشکیل کمیته های ویژه تمام همت و تلاش خود را در جهت تبیین و تسری این سیاست‌ها بر ارکان و اجزای سازمان جاری نموده است.

وی افزود: در حال حاضر ١٠٥ هزار بیمه شده اصلی و افزون بر ٢٧ هزار مستمری بگیر تحت پوشش تامین اجتماعی کردستان هستند و تعهدات و خدمات مختلفی از جمله بازنشستگی، ازکارافتادگی، بازماندگان، مقرری بیمه بیکاری، کمک هزینه ازدواج، غرامت دستمزد ایام بیماری، کمک هزینه بارداری و... توسط این سازمان به بیمه شدگان ارائه می شود و تمامی خدمات درمانی سازمان درمراکز ملکی هم برای بیمه شدگان کاملا رایگان است.
 قریشی همچنین اظهار داشت: به منظور ترغیب و تشویق کارفرمایان کارگاه های تولیدی و خدماتی به استفاده از نیروی کار جدید، کلیه کارفرمایان کارگاه های مشمول در صورت بکارگیری نیروی کار جدید و احراز شرایط مشوق بیمه ای ( معافیت از پرداخت ٢٠ درصد حق بیمه سهم کارفرما ) حداکثر تا پایان سال ٩٧ مشروط به ارسال لیست و پرداخت حق بیمه مقرر خواهند بود.
وی افزود: کارگاه های مشمول این طرح، به ازای هر دو نفر بیمه شده، مجاز به استخدام یک نفر نیروی کار دارای مدرک دانشگاهی هستند. یعنی کارگاهی که دارای چهار نفر بیمه شده می باشد می تواند دو نفر نیروی کار جذب نماید و چنانچه مایل به جذب یک نفر نیروی کار جدید دیگر باشد لازمست که دو نفر دیگر بیمه شده جذب و حق بیمه آنها را کامل ارسال و پرداخت نماید تا نفر سوم را در ماه  آتی بتواند جذب و از مزایای آن برخوردار شود.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha