زمان انتشار: ۱۳۹۷ شنبه ۲۳ تير ساعت 15:12 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۳ ساعت 15:16    تعداد بازدید: 139    کد مطلب: 62381

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی :
خدمت در سازمان تامین اجتماعی کارانسانی است
آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در جمع کارکنان اداره کل و مدیریت درمان تأمین اجتماعی این استان دستگیری از نیازمندان را بسیار حائز اهمیت دانست و گفت: بخش اعظمی از افراد تحت پوشش این سازمان از اقشار کم درآمد هستند، خدمت در این شغل به نوعی کاری انسانی است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، وی خطاب به افراد حاضر در جلسه بیان کرد: اگر خدمت خود را با تمام آداب، ظرافت‌های دینی و معنوی و ایمان انجام دهید، از ثواب اخروی برخوردار هستید.
نماینده ولی‌فقیه در خراسان جنوبی دستگیری از نیازمندان را از بزرگ‌ترین  عبادات دانست و افزود: باید همه ما در میان ضعفا، ضعیف‌ترین‌ها را مراقبت کنیم.
مدیر کل تامین اجتماعی خراسان جنوبی در این دیدار بیان کرد: بخش بیمه‌ای با ۹ شعبه اصلی و ۹ شعبه اقماری در این استان ارائه خدمت می‌کند.
مجید  درویشی با بیان اینکه در حال حاضر ۱۱۶ هزار نفر بیمه‌شده اصلی تامین اجتماعی در این استان تحت پوشش داریم، افزود: همچنین ۱۶ هزار مستمری‌بگیر از خدمات این سازمان استفاده می کنند.
وی با بیان اینکه ۴۷ درصد از جمعیت خراسان جنوبی تحت پوشش تامین اجتماعی هستند، اظهار کرد: این میزان ۷۰ درصد از جمعیت شهری را شامل می شود.
مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: طی سال گذشته ۲۷۰ میلیارد تومان تعهدات بلندمدت به بازنشستگان و بازماندگان پرداخت شده است.
وی با بیان اینکه ۱۲ میلیارد تومان در تعهدات کوتاه مدت پرداخت شده است، افزود: ۱۱ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان به مقرری بگیران بیمه بیکاری پرداخت شده است..
مدیرکل تأمین اجتماعی اظهار کرد: اعزام بازنشستگان به مشهد مقدس و کسب رتبه برتر در نماز، عفاف و حقوق شهروندی از دیگر موفقیت‌های این اداره کل بوده است.
درویشی با اشاره به پروژه‌های عمرانی این اداره کل بیان کرد: ایجاد شعبه اقماری برای شمال شهر بیرجند از مهم‌ترین پروژه‌ها است که تا ۲۵ تیرماه به بهره‌برداری می‌رسد.
وی ایجاد ساختمان اداری در عشق‌آباد و ایجاد ساختمان اداری در شهرستان بشرویه را از دیگر پروژه‌های در دست اقدام دانست.
مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی بیان کرد: همچنین توسعه فیزیکی شعبه دو بیرجند در دستور کار است که تا پایان سال جاری محقق خواهد شد.
درویشی با اشاره به الکترونیکی شدن خدمات تأمین اجتماعی بیان کرد: ثبت اطلاعات بیمه‌شدگان در پرونده‌های الکترونیک در تمام شعبه‌ها به جز شعبه یک بیرجند به پایان رسیده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی در این دیدار با بیان اینکه شاخص بهره‌وری در مراکز درمانی خراسان جنوبی ۲۵ درصد رشد داشته است، گفت: سال گذشته ۹ هزار رکورد بستری در مرکز درمانی تامین اجتماعی حضرت ابوالفضل العباس (ع) بیرجند صورت گرفته است.
دکتر فرزاد فیروزی اظهار داشت: بخش درمان سازمان تامین اجتماعی در شرایط حاضر نقش ارزنده‌ای را در افزایش تاب آوری بیمه شدگان ایفا می‌کند.
وی افزود: از ٢٥ تیرماه سال گذشته تاکنون بخش درمان تأمین اجتماعی موفق به ایجاد رکوردهای جدید و بی‌سابقه‌ای در سطح استان و سطح ملی شده است و خدمات این بخش از ٣ میلیون رکورد خدمت به ٤ میلیون و ٣٠٠ رکورد افزایش یافت.
دکتر فیروزی تصریح کرد: در بحث شاخص تعداد تخت به بیمه شدگان نیز استان رتبه اول کشور را با فاصله قابل توجه از سایر استان‌ها به خود اختصاص داده است.
وی از وجود دو مرکز درمانی فعال تامین اجتماعی در مرکز استان خبر داد و خاطرنشان کرد: در این مراکز سال گذشته در مرکز درمانی حضرت ابوالفضل(ع) بیرجند ٩ هزار خدمت بستری و در بیمارستان شهید رحیمی نیز ٦ هزار خدمت بستری ارائه شده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی خراسان جنوبی با بیان اینکه شاخص بهره‌وری در مراکز درمانی استان ٢٥ درصد رشد داشته است یادآور شد: مجموع هزینه‌ای که برای این خدمات انجام شده است ١٠٠ میلیارد تومان بوده است که این مبلغ علاوه بر هزینه های عمرانی بوده است.
دکتر فیروزی از دستورکار قرار دادن ٣ پروژه عمرانی جدید در خراسان جنوبی خبر داد و اظهار داشت: پروژه ایجاد مرکز درمانی در شمال شهر بیرجند، پروژه پلی کلینیک قاین و پروژه مجتمع همایش و آموزش بیرجند از جمله این پروژه‌ها است.

 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha