زمان انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير ساعت 12:00 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۱ ساعت 12:00    تعداد بازدید: 311    کد مطلب: 62214

همزمان با هفته تامین اجتماعی و با حضور استاندار؛
دو پروژه تامین اجتماعی در استان زنجان راه اندازی شد
همزمان با هفته تامین اجتماعی و با حضور استاندار و مدیران کل و درمان تامین اجتماعی زنجان، طرح توسعه و استانداردسازی اورژانس بیمارستان تامین اجتماعی امید ابهر و استقرار میز خدمت در شعبه تامین اجتماعی این شهرستان راه اندازی شد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی،  مهندس اسدالله درویش امیری استاندار زنجان در مراسم افتتاح طرح توسعه و استانداردسازی اورژانس بیمارستان تامین اجتماعی امید ابهر، با تبریک هفته تامین اجتماعی، افزود: یکی از موفقیت های قابل دفاع جمهوری اسلامی توسعه، گسترش و ارتقای سطح بهداشت و پزشکی است که برخی موضوعات نباید موجب فراموشی این موفقیت ها شود.
وی اظهار کرد: سلامت جسمی و حمایت درمانی از گام های اساسی و اولیه برای یک جامعه است که در این بخش جمهوری اسلامی با اراده است و به لطف فرزندان خود در حوزه پزشکی به هیچ کشوری محتاج نیست.
استاندار زنجان با اشاره به فعالیت های سازمان تامین اجتماعی تاکید کرد: این سازمان در بحث درمان و حوزه سلامت همگام و همراه با وزارت بهداشت پیش رفته و بر اساس گزارش ها 53 درصد جمعیت کشور تحت پوشش تامین اجتماعی هستند.
وی خاطرنشان کرد: سالانه در استان زنجان یک هزار و 260 میلیارد تومان به افراد تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی خدمات ارائه می شود و در اینجاست که متوجه علت پیگیری وصول مطالبات این سازمان از واحدهای تولیدی می شویم.
مهندس درویش امیری با بیان اینکه یک ریال از مطالبات تامین اجتماعی به خزانه دولت واریز نمی شود، ادامه داد: روزانه هزار و 200 میلیارد تومان هزینه سازمان تامین اجتماعی در کشور است.
وی افزود: امروز جایگاه علمی و پژوهشی ما در عرصه پزشکی سند افتخار ما است و با افتخار از جامعه پزشکی کشور مردم منطقه و دنیا بهره مند می شوند.

دکتر علی محمدی مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان نیز در مراسم افتتاح طرح توسعه و استاندار سازی اورژانس بیمارستان امید ابهر، افزود: سازمان تامین اجتماعی پس از افزایش شمار بیمارستان های خود، آن ها را به افزایش کیفیت درمانی ملزم کرد، بطوری که امروز مصداق آن را در بیمارستان امید ابهر مشاهد می کنیم که براساس مستندات و اقدامات انجام شده در بین 14 بیمارستان استان زنجان بعنوان اولین و برترین بیمارستان استان در آخرین ارزیابی اعتبار بخشی شناخته شد.
وی در زمینه طرح اعتبار بخشی افزود: سیستم درمانی کشور از پنج سال قبل تصمیم گرفت خدمات بیمارستان ها را در قالب طرحی دقیق و بر اساس طرح اعتبار بخشی درمان مورد ارزیابی و ارزشیابی قرار دهد که تمام فعالیت بیمارستان را زیر نظر دارد.
دکتر محمدی یادآور شد: بی تردید یکی از حقوق اساسی هر فرد که به درستی از آن برخوردار باشد حق بهداشت و درمان در کنار آموزش است و برای بیمار دغدغه ای جز بیماری نباید وجود داشته باشد.
وی ابزار کرد: در کنار سایر خدماتی که توسط سازمان تامین اجتماعی ارائه می شود موضوع درمان یکی از اصلی ترین اولویت ها است به طوری که روزانه بالغ بر یک میلیارد و 100 میلیون تومان در حوزه درمان بیمه شدگان و سایر ارباب رجوع در استان هزینه می کند.
وی با اشاره به اینکه سازمان تامین اجتماعی به عنوان بزرگترین نهاد در عرصه خدمات اجتماعی کشور مطرح است، ابرازکرد: از سال 69 این سازمان قانون الزام درمان مستقل را دارد و یکی از اصلی ترین خدمات تامین اجتماعی، خدمات درمانی است.
دکتر محمدی خاطرنشان کرد: سازمان دارای 350 مرکز درمانی شامل 73 بیمارستان در سطح کشور است که نمونه بارز آن بیمارستان میلاد تهران است.
وی با اشاره به اینکه 2 بیمارستان امام حسین (ع) زنجان و امید ابهر در مجموع دارای 220 تخت هستند، تاکید کرد: علاوه بر این پنج مرکز درمان سرپایی در سطح شهرستان های استان فعال هستند.
مدیر درمان تامین اجتماعی استان زنجان تصریح کرد: سال 96 حدود یک میلیون و 40 هزار نفر خدمات ویزیت سرپایی دریافت کرده اند، همچنین 21هزار مورد بستری و 10 هزار 500 مورد عمل جراحی در مراکز درمانی تامین اجتماعی استان انجام شد و چهار هزار و 800 مورد زایمان در آب صورت گرفت.
وی با اشاره طرح نظام ارجاع داخلی بیماران ابراز کرد: یکی از خدمات این طرح حذف دفترچه های درمانی در بیمارستان های تامین اجتماعی است و در حال حاضر مراجعه کنند بصورت الکترونیک و تنها بار ارائه کد ملی یا شماره بیمه می تواند خدمات دریافت کند
 گفتنی است، طرح توسعه و استاندارد سازی اورژانس بیمارستان امید ابهر پس از گذشت 18 ماه از کلنگ زنی با حضور استاندار و مدیران تامین اجتماعی زنجان در زیر بنای یکهزار مترمربع به بهره برداری رسید و همچنین در این ایام میز خدمت به منظور ارتقای پاسخگویی به مخاطبان و تکریم آنها در شعبه تامین اجتماعی ابهر راه اندازی شد.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha