زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير ساعت 23:30 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۱ ساعت 11:11    تعداد بازدید: 162    کد مطلب: 62207

نشست شورای اشتغال شهرستان لردگان با حضور ربیعی برگزار شد
وزیر کار : مسیر کارهای بزرگ به وسیله بازکردن گره‌های کوچک حل خواهد شد
شامگاه چهارشنبه نشست شورای اشتغال شهرستان لردگان با حضور علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تعدادی از معاونان و رؤسای سازمان های زیرمجموعه این وزارتخانه برگزار شد.


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: یکی از مهم‌ترین کارهای دولت، کاهش اثر تحریم‌ها بر زندگی روزمره مردم است که اقدامات برای دو دهک پایین جامعه به طور جدی پیگیری‌ خواهد شد.

دکتر ربیعی اظهار کرد: اگر تا دیروز روزانه ۱۰ ساعت کار می‌کردیم امروز باید روزانه ۱۴ ساعت کار کنیم و نوع رابطه‌ها با مردم تغییر یابد به طوری که مهربانی را در بدنه جامعه ببریم.

وی افزود: لازم است در متن اجتماعی مردم حضور داشته باشید.

دکتر ربیعی با اشاره به اعتراضات کامیون داران و ارایه برخی  کلیپ‌های ساختگی غلط تصریح کرد: امروز جبهه ما بدنه اجتماعی است باید در بدنه اجتماعی خود به اندازه کافی کار کنیم.

وی با اشاره به اینکه امسال را سال حل شدن گره‌های کوچک می‌دانم، تصریح کرد: امسال باید گره‌های کوچک را باز کرد و کارهای کوچکی انجام شود، زیرا مسیر کارهای بزرگ به وسیله بازکردن گره‌های کوچک حل خواهد شد، بنابراین لازم است کارهای کوچک بسیاری سامان داده شود.

دکتر ربیعی گفت: هر مکانی که نیازمند رشد باشد باید کانون توسعه از همان محل بیرون آید به این معنا که برای توسعه شهر باید تلاش شود و از مسئولان آنجا کار توسعه آغاز شود.

وی با اشاره به اینکه برای کلینیک تامین اجتماعی این شهرستان هر چه تجهیزات لازم است تامین شود، تصریح کرد: هر کاری که نیازمند رشد باشد باید برای ارتقای آن تلاش کرد.

دکتر ربیعی بر اعزام تیمی کامل شامل بهزیستی و تیم مجموعه تامین اجتماعی و بهزیستی و سایر مراکز مرتبط به استان برای بررسی مجدد تاکید کرد.

وی با اشاره اینکه پشت نوبتی‌های بهزیستی و امداد را افزایش دهید، تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین کارهای دولت، کم کردن اثر تحریم بر زندگی روزمره مردم است که اقدامات برای دو دهک پایین جامعه به طور جدی پیگیری‌ خواهد شد، امسال پشت‌نوبتی‌ها از طریق سازمان‌های مردم نهاد و افرادی که شناسایی نشده‌اند، افزوده خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ادامه داد: قطعا هر اقدامی که به منظور کاهش آسیب‌ها لازم باشد انجام می‌دهیم.

دکتر ربیعی بر کمک به تامین تجهیزات سازمان فنی و حرفه‌ای در این شهرستان، آموزش مهارت روستایی و ایجاد ورزشگاه در این شهرستان تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه این استان در رسته‌های کشاورزی از جمله گیاهان دارویی، گردشگری و خدمات مولد دارای ظرفیت است، تصریح کرد: اعتبار خوبی به استان برای ایجاد اشتغال اختصاص یافته که در برخی موارد محدودیتی وجود ندارد و اگر کارهای خوبی صورت گیرد قطعا بخشی از مشکلات برطرف خواهد شد.

دکتر ربیعی بیان کرد: چهارمحال و بختیاری جزو استان‌های اولویت‌دار است که امسال حدودا ۶۰ هزار میلیارد تومان به تبصره ۱۸، برای اعطای تسهیلات اختصاص یافته است.

وی با اشاره به اینکه این وزارتخانه از بنگاه‌داری منع شده است، خاطرنشان کرد: لازم است به استان و شهرستان سرمایه‌گذار خوب آورده شود که قطعا ما در کنار سرمایه‌گذار خواهیم ایستاد و حمایت در این زمینه انجام خواهد شد.

محمد خالدی سردشتی نماینده لردگان در مجلس شورای اسلامی نیز یادآور شد: راه اندازی مجتمع رفاهی، تقویت خدمات تامین اجتماعی، پرداخت مستمری به خانواده های دارای معلول توسط بهزیستی و تسهیل در شرایط تسهیلات مسکن و اشتغال ویژه افراد معلول شهرستان لردگان باید مورد توجه جدی قرار گیرد.
وی اظهار کرد: اختصاص تسهیلات اشتغالزایی به تولید کنندگان دستگاه ای. تی. ام (ATM) می تواند در افزایش نرخ اشتغال، کاهش بیکاری و رونق اقتصادی کمک کند.
فرماندار شهرستان لردگان نیز گفت: لردگان دارای افزون بر 62 هزار نفر جمعیت فعال برابر 38 درصد جمعیت کل این شهرستان است.
برهان حسین پور آقایی تاکید کرد: از این تعداد 47 هزار نفر شاغل و 15 هزار نفر بیکار هستند.
حسین پور آقایی تصریح کرد: شهرستان لردگان با برخورداری از نیمی جمعیت روستایی چهارمحال و بختیاری رتبه 16 جمعیت روستایی کشور را دارد.
وی یادآور شد: برای ایجاد اشتغال در شهرستان لردگان یکهزار و 430 میلیارد ریال تسهیلات اختصاص یافته است که از این مبلغ 45 درصد برابر 650 میلیارد ریال به بخش کشاورزی اختصاص دارد و تاکنون 88 طرح با 370 میلیارد ریال نیاز اعتباری به بانک های عامل معرفی شده است.
حسین پور آقایی تاکید کرد: سهم صنعت، معدن و تجارت شهرستان لردگان از تسهیلات اشتغالزایی 180 میلیارد ریال است که در همین راستا 106 طرح با 160 میلیارد ریال اعتبار به بانک های عامل معرفی شد.
وی افزود: شهرستان لردگان 60 هزار هکتار زمین دیم، آبی و باغ دارد که این سطح برابر 25 درصد زمین های کشاورزی چهارمحال و بختیاری است.
فرماندار شهرستان لردگان تصریح کرد: بروز پدیده خشکسالی در یک دهه گذشته مشاغل مختلفی  را در شهرستان لردگان از بین برده است و باعث مهاجرت و سکونت لردگانی ها در حاشیه شهرها شده است.
فرماندار شهرستان لردگان اظهار کرد: وجود دو طرح بزرگ صنعتی پتروشیمی و سیمان لردگان باعث اشتغال افزون بر دو هزار نفر در دوران ساخت این طرح ها شده است.
امام جمعه لردگان نیز گفت: این شهرستان از ظرفیت های فراوانی به ویژه در بخش معدن برخوردار است.
حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی تاجزاد تصریح کرد: شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا) در تمامی نقاط کشور بجز شهرستان لردگان سرمایه گذاری کرده است.
وی افزود: هم اینک توجه به صدور مجوزهای بخش خصوصی ضعیف است و روستاهای سنتی شهرستان لردگان به خاطر قوانین دست و پاگیر بانکی نمی توانند از تسهیلات ارزان قیمت با کارمزد 6 درصد اشتغال روستایی بهره مند شوند.
  امام جمعه لردگان اظهار کرد: تکمیل ورزشگاه کارگران لردگان با 60 درصد پیشرفت فیزیکی باید در اولویت قرار گیرد و احداث استخر لردگان به ویژه جوانان این شهرستان علاوه بر افزایش سرانه ورزش باعث ایجاد شادابی و ارتقای سطح رفاه عمومی مردم خواهد شد.
تاجزاد تاکید کرد: هم اینک شغل خیاطی به عنوان یکی از مشاغل خانگی پررونق شهرستان لردگان مطرح است که بیمه شدن خیاطان شهرستان لردگان در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گیرد.
گفتنی است علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و تعدادی از معاونان و رؤسای سازمان های زیرمجموعه این وزارتخانه برای بررسی مسایل مرتبط با این حوزه به مدت دو روز در چهارمحال و بختیاری حضور دارد.
لردگان در 180 کیلومتری شهرکرد واقع است.

منبع: مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha