زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير ساعت 19:19 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۱ ساعت 15:23    تعداد بازدید: 320    کد مطلب: 62168

سازمان تامین اجتماعی در برابر دریافت حق بیمه مکلف به ارائه خدمات به مخاطبان است
مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی در دومین روز از هفته تامین اجتماعی در برنامه زنده باد زندگی شبکه دوسیما حضور یافت و خدمات بیمه ای این سازمان را تشریح کرد.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، منصور آتشی در این برنامه گفت: تامین اجتماعی بزرگترین سازمان بیمه گر اجتماعی در کشور است و بیش از نیمی از جمعیت کشور تحت پوشش این سازمان هستند.
وی با بیان اینکه بیش از 42 میلیون نفر در کشور از خدمات سازمان تامین اجتماعی برخوردار هستند، افزود: از این تعداد 14 میلیون بیمه شده اصلی هستند که با احتساب خانواده هایشان، جمعیت بیمه شده این سازمان به بیش از 35 میلیون نفر می رسد.
مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با اشاره به جمعیت 6 میلیون نفر مستمری بگیر اصلی و تبعی در کشور اظهار داشت: سال گذشته 55 هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت کردیم.
آتشی یکی از مهمترین منابع سازمان تامین اجتماعی را وصول حق بیمه عنوان و تصریح کرد: این سازمان با دریافت حق بیمه از بیمه شده و کارفرما مکلف به ارائه خدمات و تعهداتی نسبت به آنهاست.
وی به افزایش سن امید به زندگی در کشور اشاره کرد و گفت: از سال 54 تاکنون 15 سال سن امید به زندگی افزایش یافته است و در همه کشورهای دنیا سن بازنشستگی افزایش یافته اما در کشور ما سن بازنشستگان برای آقایان و خانم ها از سال 54 ثابت مانده و شاهد بازنشستگی های پیش از موعد هستیم که آنها نیز متاثر از شرایط اقتصادی و اجتماعی است.
مدیر کل امور فنی بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در چنین شرایطی شاهد عدم تعادل منابع و مصارف در سازمان های بیمه گر خواهیم بود، افزود: متاسفانه دید حمایتی به سازمان های بیمه گر اجتماعی داریم در صورتی که تامین اجتماعی یک سازمان بیمه ای است.
آتشی به بیمه بیکاری به عنوان یکی از حمایت های این سازمان نیز اشاره کرد و گفت: بیمه شدگانی که علیرغم میل خود بیکار شوند و آماده به اشتغال نیز باشند تحت شرایطی به آنها بیمه بیکاری تعلق می گیرد. در حال حاضر 200 هزار نفر در کشور از سازمان تامین اجتماعی مقرری بیمه بیکاری دریافت می کنند.

ویدیو حضور مدیرکل امور فنی بیمه شدگان در برنامه زنده باد زندگی شبکه دو سیما برای پاسخگویی به سوالات مردمی همزمان با هفته تامین اجتماعی


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha