زمان انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير ساعت 09:35 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۰ ساعت 17:41    تعداد بازدید: 365    کد مطلب: 62161

پیام تبریک مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در امور بانوان به مناسبت تکریم زنان و خانواده
مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در امور بانوان و خانواده با صدور پیامی سومین روز از هفته تامین اجتماعی با نام "تامین اجتماعی، تکریم بانوان و خانواده" را به تمامی بانوان ایران اسلامی تبریک گفت.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، متن پیام دکتر شیرین دخت فرهادی به شرح زیر است:

زنان زیباترین واژه آفرینش و عامل تربیت و حافظ سلامت روحی، فکری، روانی و جسمی فرزندان و خانواده به‌شمار می‌روند. بدون شک زنانبه لحاظ موقعیت و مسئولیت‌هایشان در کانونیکی از زیربنایی‌ترینو حیات‌ترین نهادها بشرییعنی خانواده قرار دارند؛ موقعیتی محوری که از خانواده تا جامعه را می‌تواند به بهترین شکل ممکن به حرکت درآورد.
زنان کشور ما که امروزه نیمی از جمعیت کشور را به خود اختصاص داده‌اند، نه تنها نقش محوری خود را در بنیان خانواده و تربیت نیروی انسانی خلاق و توانمند برای جامعه ایفا می‌کنند، بلکه برخی از آنها نیز در حوزه‌های مختلف بیروناز خانه همپای مردان به تلاش و کوشش مشغول هستند تا هم از یک سو به یاری خانواده خود بشتابند و از سوی دیگر گامی در جهت ارتقای جامعه خویش بردارند. از این روست که باید توجه کرد جامعه انسانی با خلاقیت‌ها و تعامل‌های زنان و مردان پیشرفت و ترقیخواهد کرد. بنابراین نقش زنان در زندگیچه در بُعد خانوادگی و سکان‌دار آن بودن و چه در بُعد اجتماعی و فعالیت در عرصه‌های مختلف آن بسیارحائز اهمیت است.
ضرورت و اهمیت این موضوع وقتی به طور محسوس احساس می‌شود که به این واقعیت پی ببریم تقریبا هر زنی در عرصه‌هایمختلف می‌تواند نقش‌آفرین باشدو اگر قادر باشد با موفقیت از عهده امور یادشده برآید، خواهد توانست به عنوان منبع آرامش خانواده خود نیزبرآید. در بعد اجتماعی و اقتصادی نیز زنان بسیار موثرتر از قبل حضور یافته‌اند و زنان کارآفرین نیز می‌توانند نقش مهمی در توسعه اقتصاد و در مسیر رشد و شکوفایی اجتماع را برعهده داشته باشند. از سوی دیگر، زنان دارای هنر و نگاه زیباشناختی هستند،از این رو بیشتر از مردان می‌توانند در خلق زیبایی‌های مختلف در جامعه موثر واقع شوند. لذا در یک نگاه کلی زنان در مسیر خانواده تا جامعه و از تربیت کودکان تا چرخش چرخ اقتصاد در جامعه می‌توانند همپای مردان و گاه حتی بیش از آنها در جامعه موثر باشند.
طی سال‌های گذشته سازمان تامین اجتماعی در ابعاد مختلف اجتماعی با نگاهی ویژه به حضور زنان در اجتماعدرموضوع‌های مختلف از بیمه‌های اجتماعی و ... آنها ورود کرده و در سالیان اخیر نیز گام‌های موثرتری را در این زمینه برداشته است.
اینجانب ضمن تبریک صمیمانه به مناسبت فرارسیدن هفته تأمین اجتماعی که یک روز آن با عنوان «تامین اجتماعی، تکریم بانوان و خانواده» نامگذاری شده است، سعادتمندی، سرافرازی و سلامتی تمامی بانوان کشورم به ویژه بانوان همکار را از درگاه خداوند متعال مسئلت کرده و امیدوارم جامعه امروز و فردای ما همواره از برکات وجودی و تجربه‌های ارزنده زنان این سرزمین بهره‌مند شده و بیش از پیش در مسیر توسعه گام بردارد.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha