زمان انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير ساعت 08:40 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۰ ساعت 16:41    تعداد بازدید: 262    کد مطلب: 62137

سازمان تامین اجتماعی سازمانی پیشرو در اتوماسیون اداری
دکتر احمد نصرتی، مدیر درمان تامین اجتماعی گلستان


امروزه درشرایطی قرار گرفته ایم که تکنولوژی های ارتباطی با سرعتی باورنکردنی جایگاه ویژه خود را در همه امور زندگی شخصی و کاری بشر باز کرده اند و انسانها و سازمانها نمی توانند بدون استفاده از آنها کارامد باشند و بهره وری آنها قابل رقابت با رقبا نخواهد بود.
تکنولوژی های نوین ارتباطی علاوه بر افزایش دقت و سرعت، امروزه تعاملی شده و می توانند با مخاطب یا کاربر تعامل برقرار کرده و به صورت دوسویه در 24 ساعت شبانه روز و 7 روز هفته امور مربوط به مشتریان را انجام دهند.
حال در این شرایط سازمان تامین اجتماعی به عنوان سازمانی بزرگ که خدمات گسترده ای را به بیش از نیمی از جمعیت کشور ارائه می نماید و در 20 سال اخیر نیز در بهره گیری از اتوماسیون خدمات فعال بوده است، می تواند بیش از آنچه اکنون در اختیار دارد از این تکنولوژی های نوین بهره ببرد.
هر چند سالیان مدیدی سازمان در این راستا حرکت می نمود ولی اکنون این هوشمندی و عزم جدی برای بکارگیری سریعتر و با قابلیت بیشتر تکنولوژی در سازمان مشاهده می شود که می توان از آن جمله به فرایندهای اجرا شده نسخ الکترونیک و حذف دفترچه های درمانی، فرایند بازرسی الکترونیک از کارگاه ها، دریافت سوابق به شکل الکترونیک، اتوماسیون اداری، دریافت لیست وحق بیمه به شکل الکترونیک، نوبت دهی الکترونیک مراکز درمانی، استفاده از پیام رسانهای مبتنی بر تلفن همراه برای اطلاع رسانی و ... اشاره کرد که همگی طی سالهای اخیر محقق شده است.
این آغاز مبارک لازم است با سرعت بیشتری پیش رود تا در شرایطی که سازمان بیش از هر زمانی نیازمند چابکی و حرکات سریع جهت خدمت به بیمه شدگان است بتواند به مدد تکنولوژی این حرکات سریع را به انجام برساند.
دربرخی از کشورهایی که در حوزه تکنولوژی در جهان پیشرو هستند، امروزه بحث دولت موبایل مطرح است و دولتها برای کاهش مصرف سوخت، مدیریت زمان و هزینه، مدیریت آسیبهای اجتماعی، کاهش هزینه های اداری، جلوگیری از آسیب به طبیعت و هزاران دلیل دیگر، تمامی امکانات ممکن را از طریق اپلیکیشن های کاربردی به موبایل یا گوشی تلفن همراه کاربران انتقال داده اند و شهروندان تمامی امور خود را از طریق گوشی موبایل خود انجام داده وپیگیری می نمایند.
سازمان تامین اجتماعی با پیشینه ای که در حوزه تکنولوژی فناوری اطلاعات دارد می تواند به عنوان الگو در کشور مطرح شده و بخش اعظم خدمات خود را از طریق گوشی های موبایل بیمه شدگان ارائه نماید تا بخش عمده ای از بیمه شدگان که توانایی استفاده از این نرم افزارهای کاربردی را دارند دیگر نیاز به مراجعات مکرر و حضوری نداشته و با استفاده از تکنولوژی امور خود را پیگیری نمایند.
امید آنکه به زودی تامین اجتماعی تمام الکترونیک را به جامعه معرفی نماییم و همانگونه که بزرگترین سازمان بیمه ای کشور هستیم، اولین سازمان موبایلی کشور هم باشیم چرا که این فرایند را خدمتی بزرگ به بیمه شدگان،‌ همکاران و سازمان می دانم.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha