زمان انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير ساعت 08:35 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۰ ساعت 14:12    تعداد بازدید: 145    کد مطلب: 62134

راه رسیدن به عدالت اجتماعی از طریق نظامات تامین اجتماعی میسر است
مسعود علیاری، مدیر کل تأمین اجتماعی زنجان


تحقق عدالت اجتماعی و اقتصادی بر اساس تجربیات جهانی باید در سایه تلاش و کوشش نیروهای مولد جامعه و به اتکاء سرمایه گذاری در بخش ها و عرصه های اقتصادی و از طریق ایجاد اشتغال پایدار باشد. امروزه راه و رسم رسیدن به عدالت اجتماعی نه از طریق پرداخت غیرهدفمند یارانه ها بلکه از طریق نظامات تأمین اجتماعی و بیمه ای امکان پذیر است.
در حال حاضر بیش از 42 میلیون نفر در ایران تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند. تامین اجتماعی طبق اصل 28 قانون اساسی در تلاش است تا از اقشار بازنشسته‌، بیمار، از کارافتاده، بیکار و ... حمایت کند. این فعالیت‌ها و حمایتها از اهداف مهم و مورد توجه نظام جمهوری اسلامی می¬باشد.
سازمان تأمین اجتماعی یک سازمان بیمه گر عمومی و غیر دولتی می باشد و این می‌تواند یک مزیت برای سازمانبوده و آنرا را به موتور پیشران اقتصادی کشور تبدیل کند به طوری که از یک طرف دولتی نبوده و راحت‌تر می‌تواند تصمیمات خود را بگیرد و از طرف دیگر یک پشتوانه 42 میلیون نفری با بودجه 98 هزار میلیارد تومانی (در سال 1397) داشته که اگر بودجه عمومی دولت را در سال 97 در نظر بگیریم مشخص خواهد شد که بودجه سازمان تأمین اجتماعی معادل حدود یک سوم بودجه عمومی دولت بوده و این می‌تواند یک ضمانت و پشتوانه‌ای برای کار با نهادهای بزرگ اقتصادی داخلی و بین المللی باشد. ضمن آنکه تأمین اجتماعی و اقتصاد مقاومتی چنانچه با هم همسو باشند می‌توانند موجبات پویایی اقتصاد کشور را فراهم نمایند.
بنای ما در سازمان تأمین اجتماعی استفاده از همه افکار و دیدگاه های شرکای اجتماعی است و از طرح ها و برنامه های قابل اجرا استقبال می کنیم و این کار را لازمه موفقیت سازمان می دانیم.منافع اصلی تعامل سازنده بین سازمان تأمین اجتماعی و تشکل ها و شرکای اجتماعی نیز به جامعه تحت پوشش باز میگردد و ما آماده گسترش همکاری با جامعه کارگران، بازنشستگان و کارفرمایان محترم هستیم. در حال حاضر نیز توانسته¬ایم با همکاری و هم افزایی با شرکای اجتماعی تا حدود زیادی زمینه گسترش خدمات کمی و کیفی سازمان و جلب رضایت جامعه هدف را فراهم نمائیم.فعالیتهایی که طی سالهای اخیر با تلاش، همدلی و همت مضاعف در سازمان در زمینه¬هایی همچون خدمات غیرحضوری، بازرسی هوشمند کارگاهی، پرونده الکترونیک، اختصاص شماره ملی تأمین اجتماعی(SSN)، طرح نوین ارائه خدمات، افزایش مبالغ مستمریهای افراد تحت پوشش در سطحی بالاتر از نرخ تورم، تصویب قانون بخشودگی جرائم بیمه¬ای در راستای همراهی با جامعه تولید و اشتغال و بهبود فضای کسب و کار و... به ثمر نشسته است خود گویای عزم راسخ سازمان در ارائه خدمات موثر و بهنگام به مخاطبین و شرکای اجتماعی خود متناسب با شأن و عزت این عزیزان می¬باشد.
امیدواریم با استمرار روند قانون مداری، برنامه محوری، پاک دستی و پاسخگویی که در طی 5 سال گذشته همواره سرلوحه برنامه های سازمان و مدیران ارشد آن قرار گرفته است بیش از پیش شاهد رشد و تعالی سازمان در عرصه¬های مختلف در کشور باشیم. 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha