زمان انتشار: ۱۳۹۷ پنج شنبه ۲۱ تير ساعت 08:30 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۰ ساعت 15:27    تعداد بازدید: 170    کد مطلب: 62121

سازمان تامین اجتماعی حرکتی عظیم را برای ارتقاء شاخص های زندگی فراهم می آورد
دکتر محمود جاوید، مدیر درمان تامین اجتماعی چهارمحال و بختیاری


سازمان تامین اجتماعی یک سازمان متعالی با اهداف فرانسلی مدرن و پیشرفته و دارای پتانسیل بالایی از کارایی و اثربخشی می باشد که به ما این اجازه را میدهد تا بالندگی و رشد را به مجموعه ای عظیم از کشورمان (حدود نیمی از جمعیت) هدیه دهیم و با توجه به ساختار و چارچوب اصولی که برای آن تعریف شده است توانایی آن را دارد که حرکتی عظیم و انقلابی را برای ارتقاء شاخص های زندگی فراهم آورد.
این مدیریت با تکیه بر اصول مدیریت مشارکتی و ترویج فرهنگ گفتمان، سعی در تکریم کارمندان و تغییر نگرش ایشان در راستای ایجاد و اعتلای تعهد و عرق سازمانی نموده و با تشکیل کارگروه های متعدد، آموزش و استقرار کارتیمی را سرلوحه کار خویش قرار داده و بعد از آن به احصاء فرایندهای معوقه و ارتقاء مستمر فرایندهای جاری پرداخته است چراکه معتقدیم کارکنان متعهد و وفادار، رضایت مشتری را فراهم می آورند. این امر به رشد سطح سلامت و بهداشت جامعه می انجامد که همواره هدف غایی این سازمان بوده است. 
مدیریت درمان تامین اجتماعی استان چهارمحال و بختیاری با برخورداری از یک بیمارستان با ظرفیت اسمی 192 تخت و 149 تخت فعال و 5 مرکز درمانی تخصصی و عمومی و دفتر رسیدگی به اسناد پزشکی، ارائه کننده خدمات بهداشتی درمانی به جمعیتی در حدود 469719 نفر بیمه شده  اصلی و تبعی تامین اجتماعی از طریق درمان مستقیم و غیر مستقیم می باشد که این رقم5 /49 درصد کل جمعیت استان است.
عملکرد حوزه درمان سال 96
دربخش درمان مستقیم  بیمارستان تامین اجتماعی امام علی (ع)  تنها بیمارستان تامین اجتماعی استان می باشد  که در سال  ١٣٧٤ در زمینی به وسعت ١٤هکتاروبا زیربناء  24000   مترمربع وتعداد ١٩٢تخت به بهره برداری رسید ودرطی سالهای گذشته به ارائه خدمات درمانی به جمعیتی در حدود پانصد هزار نفربیمه شده سازمان  که  نیمی از جمعیت یک میلیونی استان هستند مفتخر بوده است.
این بیمارستان با ضریب 07 /76درصد اشغال تخت در سال ٩٦ شامل بخشهای بستری فعال ازجمله  داخلی زنان و مردان، زنان و زایمان، جراحی زنان و مردان، کودکان، نوزادان، NICUسی سی یو، ای سی یو، اورژانس، دیالیز و اتاق عمل. واحدهای سرپائی شامل درمانگاه عمومی، درمانگاه دندانپزشکی، آزمایشگاه، رادیولوژی،‌ فیزیوتراپی، داروخانه، بهداشت ومامائی، تزریقات وپانسمان و کلینیک های تخصصی اطفال،داخلی و قلب، جراحی، عفونی، زنان، چشم، گوش و حلق و بینی، ارولوژی و ارتوپدی میباشد و همچنین واحدهائی چون آندوسکوپی، اسپیرومتری، اکوکاردیوگرافی، هولترمانیتورینگ، الکتروکاردیوگرافی و بانک خون نیز به طور فعال آماده ارائه خدمت هستند

ازآنجا که در این بیمارستان سال های گذشته که کمترتحول چشمگیری صورت گرفته بود در سال 96 بر آن شدیم  به منظور ارائه خدمت با کیفیت و رضایتمندی بیمه شدگان در بخش های مختلف تحولات اساسی ایجاد کنیم

فعالیتهای شاخص صورت گرفته در سال 96

*باز سازی اتاق عمل های بیمارستان (که از حساسیت بالایی برخوردار می باشد)

* افتتاح بخش نوزادان با تمام امکانات لازم در 10 تخت و جدا کردن نوزدان از بخش ویژه اطفال 

*افتتاح بخش ویژه جراحی  با 32 تخت *ساخت و گسترش پارکینگ بیمارستان به مساحت 5050 متر
*ساخت درمانگاه تخصصی بیمارستان امام علی با ١١٠٠ متر زیر بنا و ١٦ اتاق پزشک و اخذ کلیه مجوزهای لازم و اعتبار 750 میلیون تومان آغاز گردید که تا کنون بیش از70درصد پیشرفته داشته است. 
*بازسازی بخش جراحی 2 بیمارستان با 16 تخت و هزینه  500میلیون تومان در حال اتمام است.

*همچنین به منظور ارتقاء هتلینگ توسعه و بازسازی اورژانس بیمارستان با.1700.متر مربع مساحت و اعتبار دو میلیارد تومان  اجرایی گردید که در حال حاضر نزدیک به 40 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.
یک دستگاه ماموگرافی دیجیتال  به ارزش 650 میلیون تومان خریداری و در بیمارستان امام علی راه اندازی شده است.
*استقرار دستگاه های رادیوگرافی دیجیتال در پلی کلینیک تخصصی شهرکرد و بروجن
*یک دستگاه سونوگرافی پیشرفته به ارزش 350 میلیون تومان خریداری  در بیمارستان امام علی راه اندازی شده است.
ارائه نوبت دهی تلفنی، اینترنتی و با کد # 142* در کلیه مراکز درمانی انجام می شود و در بخش نیروی انسانی هم 36 نیروی پزشک متخصص جذب شده است.
در سال 96همچنین 15612 نفر دربیمارستان امام علی (ع) بسترى شدند و 7611 نفر تحت عمل جراحى قرارگرفتند که از این تعداد 2857 جراحی متوسط و 1628 جراحی بزرگ بوده است.
تعداد3235 زایمان نیز دراین بیمارستان انجام شد که1910  آن زایمان طبیعى و 1325  مورد زایمان به صورت سزارین بوده است
1104575 نفر در سال 96 به واحدهای کلینیک مراجعه کردندو 905125 نفر به داروخانه های سرپایی و 125214 نفر به آزمایشگاههای سرپایی و 430772 نفر به سایر واحدهای پاراکلینیک مراجعه نمودند
دربخش درمان غیرمستقیم نیز، دفتر رسیدگى به اسنادپزشکى این مدیریت با 8  بیمارستان دانشگاهی، 113  مرکز بهداشتى و  3 درمانگاه  دانشگاهی و 498 مرکز درمانى در سطح استان طرف قرارداد است که این مراکز شامل پزشک عمومى، متخصص، دندانپزشک، داروخانه، آزمایشگاه، مرکزرادیولوژى، سونوگرافى و فیزیوتراپی می باشد.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha