زمان انتشار: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۲۰ تير ساعت 11:41 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۰ ساعت 13:37    تعداد بازدید: 464    کد مطلب: 62118

دبیر هیات عالی نظارت:
تحولات صورت گرفته در هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تأمین اجتماعی قابل تقدیر است
رئیس امور سلامت اداری، صیانت از حقوق مردم و دبیر هیات عالی نظارت، تحولات صورت گرفته در هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تأمین اجتماعی را قابل تقدیر دانست و گفت: اطلاعات ارائه شده از هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تأمین اجتماعی نشان دهنده تخلفات اندک و سلامت اداری این سازمان است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، دکتر فردین خرازی در جلسه ای با روسا و اعضای هیات های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری با برقراری ارتباط صحیح با کارکنان می توانند به عنوان ملجاء رسیدگی به خواسته های آنان باشند که این امر در سازمان تأمین اجتماعی تحقق یافته است.

دکتر خرازی با بیان اینکه انجام نظرسنجی های معتبر و شناخت صحیح از نگرش افکار عمومی برای سازمان ها ضروری است، اظهار داشت: مقایسه بین نتایج بدست آمده از پژوهش های علمی مربوط به رضایتمندی مردم از سازمان و آمارهای مربوط به تخلفات اداری می تواند تصویر روشنی از وضعیت سازمانها بدست دهد.

دبیر هیات عالی نظارت، اصلاح ترکیب اعضای هیاتهای رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تأمین اجتماعی و حضور کارشناسان حقوقی در این هیأت ها را اقدامی بسیار خوب دانست و گفت: این اقدام منجر به صدور آراء منطبق بر قانون و عدم نقض این آراء در سایر مراجع ذیربط شده است.

دکتر خرازی اجرای دقیق قوانین و مقررات را مهمترین اولویت در صدور آراء هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری دانست و افزود: علاوه بر رعایت دقیق قانون بایستی مصالح سازمانی، مصالح شخصی و خانوادگی افراد دعوت شده به هیأت ها و همچنین شرایط محیطی و اجتماعی نیز در صدور احکام مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: تفاوت اساسی بین هیأت های رسیدگی به تخلفات با محاکم قضایی در رعایت همین مصالح است و قانونگذار اختیاراتی به هیأت ها داده است تا با رعایت مصالح مختلف اقدام به صدور رای کنند.

همچنین دکتر خرازی از تحولات صورت گرفته در دفتر هماهنگی هیأت‏های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تأمین اجتماعی تقدیر نموده و عنوان کرد، اعتماد به جوانان در خصوص مدیریت کشور در این حوزه از سازمان تأمین اجتماعی پاسخ مثبت داده است.

یوسف طوقانی، نماینده مدیرعامل و مسئول هماهنگی هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه به تشریح اقدامات و تحولات صورت گرفته در این دفتر در چهار محور نرم افزاری و محتوا، فنی و تخصصی، نیروی انسانی، ساختار اداری و وضعیت فیزیکی پرداخت.

وی با بیان اینکه در سال ۹۶ اصلاح ساختارهای هیأت ها انجام شده و در سال ۹۷ اصلاح فرآیندها در دستور کار قرار دارد، گفت: استفاده از فن آوری اطلاعات در فرآیندهای مربوط به رسیدگی به پرونده ها با جدیت پیگیری می‏شود و این اقدامات با رعایت کامل محرمانگی اطلاعات افراد در حال تکمیل است.

طوقانی با تأکید بر اهمیت فناوری اطلاعات و استفاده از سیستم‏های نوین مدیریتی افزود، در دفتر هماهنگی هیأت‏های رسیدگی به تخلفات اداری سعی شده تا کلیه فرآیندها به صورت سیستمی و به روز درآید و ساختارهای لازم برای این کار نیز در سال گذشته آماده شده و هم‏اکنون در حال اجرایی شدن است.

دکتر هدایت الله ادیب نیا، رئیس هیأت بدوی شماره چهار رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: هیات تخلفات اداری در سالهای اخیر متحول شده و به مجموعه ای علمی تبدیل شده است.

وی طبقه بندی پرونده های ورودی به هیأت ها را برای بهبود عملکرد این هیأتها راهگشا دانست و گفت: پرونده های ورودی به هیات ها مسائل مختلفی را دربرمی گیرد و از مبادی مختلفی ارسال می شود.

سیدمجتبی موسوی، عضو هیأت بدوی شماره سه رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تأمین اجتماعی نیز در این جلسه گفت: توجه بیشتر به آموزش کارکنان و ارتقاء آگاهی از قوانین و مقررات در پیشگری از بروز تخلفات تأثیرگذار است و باید به این موضوع توجه بیشتری داشته باشیم.

دکتر محمدمهدی باباخانی، عضو هیأت بدوی رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تأمین اجتماعی با بیان اینکه استفاده از جوانان در هیات تخلفات سازمان تأمین اجتماعی پاسخ مثبت داده است، گفت: حذف تأثیرات سلیقه‏ای افراد و اصلاح فرآیندها در حوزه تخلفات اداری مورد توجه قرار گرفته و شاهد تحولات بسیار مثبت و روند رو به بهبود فعالیت هیأت ها هستیم.

منصور آتشی، عضو هیات تجدید نظر رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تأمین اجتماعی گفت: استقلال هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری در سازمان تأمین اجتماعی به خوبی حفظ شده است و حفظ استقلال توام با هماهنگی درونی برای رسیدگی عادلانه و یکسان به پرونده ها در تمامی هیأت ها انجام می شود.

وی انجام آسیب شناسی و استخراج اطلاعات مفید برای اصلاح رویه ها را از اولویت های فعلی درباره پرونده های هیأت های رسیدگی به تخلفات اداری عنوان کرد و افزود: جا دارد که از اطلاعات استخراج شده برای اصلاح روندها و پیشگری از تخلفات احتمالی بهره برداری شود.

خداقلی میرزایی، رئیس هیأت شماره دو رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تأمین اجتماعی گفت: از اقدامات خوب هیات‏های این دوره حضور افراد دارای تخصص در رشته حقوق است که با این کار مشکل نقض آراء هیأت های رسیدگی به تخلفات در سایر مراجع نظارتی برطرف شده است.

گزارش تصویری جلسه دکتر خرازی رئیس امورسلامت اداری صیانت از حقوق مردم و دبیر هیئت عالی نظارت با نماینده مدیرعامل ، روسا و اعضای هیات های رسیدگی به تخلفات اداری سازمان تامین اجتماعی


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha