زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۹ تير ساعت 18:17 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۱۹ ساعت 18:18    تعداد بازدید: 304    کد مطلب: 62060

مدیران کل و درمان تامین اجتماعی قم در نشست مشترک با خبرنگاران به مناسبت هفته تامین اجتماعی مطرح کردند:
افتتاح 2 کارگزاری تامین اجتماعی در قم/ صدور یک میلیون و 200 نسخه الکترونیکی
مدیرکل تامین اجتماعی قم در نشست خبری اصحاب رسانه به مناسبت هفته تامین اجتماعی گفت: 57 درصد جمعیت این استان که شامل 750 هزار نفر می شود تحت پوشش این سازمان هستند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، علی اصغر دادخواه در این نشست اظهار داشت: جمعیت بازنشستگان استان قم 34 هزارنفر هستندکه به همراه خانواده هایشان شامل 80 هزارنفر هستند و ماهانه 450 میلیارد ریال به آنها مستمری پرداخت می شود.
وی افزد: در استان قم 2 هزار و 800 نفر بیمه بیکاری دریافت می کنند که ماهانه 35 میلیارد ریال به آنها مقرری پرداخت می شود و طبق هماهنگی های صورت گرفته با دفاتر کاریابی، به مشاغل جدید معرفی می شوند.
دادخواه با بیان این که در استان قم چهار شعبه اصلی تامین اجتماعی وجود دارد، گفت: 2 شعبه اقماری و سه شعبه کارگزاری در این استان فعال است که در هفته تامین اجتماعی 2 کارگزاری در منطقه نیروگاه و میدان امام خمینی به بهره برداری می رسد.
وی اضافه کرد: این واحدها جهت تسهیل در خدمات رسانی به مردم استان قم در مناطق مختلف راه اندازی شده است ضمن این که یک شعبه اصلی تامین اجتماعی نیز به زودی در منطقه پردیسان ایجاد می شود.
مدیر کل تامین اجتماعی قم با اشاره به این که در این استان 12 هزار و 800 کارگاه فعال است، گفت: این تعداد کارگاه ها از اتحادیه ها و اتاق اصناف مجوز فعالیت دریافت کرده اند همچنین 2 هزار کارگاه در مناطق صنعتی قم از سازمان صنعت، معدن و تجارت مجوز دارند که از این سازمان خدمات دریافت می کنند.
وی بیان داشت: این تعداد کارگاه یک هزار و 400 میلیارد ریال بدهی معوقه به این سازمان دارند که در سال جاری با اجرای قانون بخشودگی جرائم با هدف حمایت از کالای ایرانی، یک هزار و 100 کارگاه با 600 میلیارد ریال بدهی درخواست بخشودگی جرائم دادند که بدهی آنها تقسیط شد.
وی خاطرنشان کرد: همچنین شهرداری قم بدهی های معوقه به این سازمان را با دستور رئیس شورای اسلامی شهر قم و شهردار که 200 میلیارد ریال بود پرداخت کرد و از این طریق حق بیمه کارگران و رانندگان پرداخت شد.
مدیرکل تامین اجتماعی استان قم همچنین با اشاره به رونق تولید و اشتغال در استان گفت: همه دستگاه ها فعال هستند تا آمار بیکاری در قم کاهش پیدا کند و با حمایت از کالای ایرانی به سمت توسعه اشتغال و کارآفرینی حرکت کنیم.
وی در ادامه، از توسعه الکترونیکی شدن خدمات خبر داد و گفت: از سال 95 تا کنون 15 درصد صدور دفترچه ها کاهش پیدا کرده است و به دنبال کاهش 30 درصدی صدور دفترچه های بیمه در استان قم هستیم.
وی اضافه کرد: همچنین میز خدمت جهت خدمات رسانی و تکریم مراجعه کنندگان بیمه شده در تمامی مراکز تامین اجتماعی عملیاتی شده است و تا پایان شهریورماه به دنبال کیفی سازی خدمات آن هستیم.
به گفته وی از سال 96 تاکنون خدمات غیرحضوری برای کاهش رفت و آمد کارفرمایان به مراکز تامین اجتماعی استان قم فراهم شده است تا کارفرمایان لیست کارگران را از طریق سامانه اینترنتی به این سازمان ارسال کنند.
مدیردرمان تامین اجتماعی قم نیزدر این نشست گفت: 78 هزار نفر معادل 10 درصد جمعیت بیمه شده این استان طی سال گذشته از خدمات بیمارستانی استفاده کردند.
دکترداود علیمحمدی اظهار داشت: در همین مدت 66 هزار تن در 9 بیمارستان قم که طرف قرارداد تامین اجتماعی هستند و 12 هزار تن در بیمارستان امام رضا(ع) بستری شدند.
وی گفت: در قم 881 مرکز طرف قرارداد با تامین اجتماعی هستند و بیمارستان امام رضا(ع) و سه مرکز درمانی متعلق به تامین اجتماعی است که خدمات درمانی به مردم ارائه می کند.
وی افزود: در سال گذشته 296 میلیارد تومان توسط مراکز طرف قرارداد و 705 میلیارد تومان توسط بیمارستان و مراکز درمانی تامین اجتماعی قم خدمات به بیمه شدگان ارائه شده است.
وی اضافه کرد: در سال گذشته 5 میلیون و 800 مرتبه به مراکز طرف قرارداد تامین اجتماعی و 2 میلیون و 200 مرتبه به مراکز تامین اجتماعی قم مراجعه شده است.
وی با بیان این که در سال گذشته 25 هزار نسخه برای بیماران صعب العلاج صادر شده است، گفت: این تعداد نسخه، 28 میلیارد تومان هزینه در برداشته که از سوی تامین اجتماعی قم پرداخت شده است.
مدیر درمان تامین اجتماعی قم از صدور نسخه های الکترونیکی خبر داد و گفت: در سال گذشته یک میلیون و 200 نسخه الکترونیکی صادر شد که این امر منجربه استفاده از خدمات تامین اجتماعی بدون استفاده از برگه های دفترچه های درمان شد.
دکترعلیمحمدی همچنین با اشاره به خدمات سیستم ارجاع گفت: در این سیستم بیمار با تشکیل پرونده به صورت الکترونیکی در مرحله اول به پزشک عمومی و بعد در صورت نیاز به پزشک تخصصی ارجاع داده می شود که سال گذشته از این طریق 11 درصد از جمعیت بیمه شدگان ارجاع داده شده است.

 

 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha