زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۹ تير ساعت 18:11 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۲۰ ساعت 07:56    تعداد بازدید: 225    کد مطلب: 62059

مدیران کل و درمان تامین اجتماعی گیلان درجمع اصحاب رسانه به مناسبت هفته تامین اجتماعی:
رشد 42درصدی بیمه زنان خانه دار/ بیمارستان تامین اجتماعی رشت پیشگام در عمل لاپاروسکوپی
در اولین روز ازگرامیداشت هفته تامین اجتماعی ، نشست خبری مدیران کل و درمان تامین اجتماعی گیلان با اصحاب رسانه برگزارشد .


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، جمیل حق پرست مدیرکل تامین اجتماعی گیلان در این نشست ، با اشاره به اینکه در پایان سال 96 تعداد 407 هزار بیمه شده اصلی و 117 هزار مستمری بگیر به اتفاق افراد تبعی خود تحت پوشش تامین اجتماعی هستند، اظهار داشت:  نفوذ بیمه ای درگیلان 47 درصد از جمعیت را دربر دارد .
حق پرست ، اطلاع رسانی وفرهنگ سازی بیمه ای را ازاهداف این نشست برشمرد و افزود : درسال گذشته صرفاً در بخش بیمه ای ، تامین اجتماعی گیلان ، بیش از 21 هزار میلیاردریال انواع تعهدات به بیمه شدگان و مستمری بگیران این استان پرداخت نموده است .
وی بیش از 19 هزار میلیارد ریال تعهدات بلندمدت با رشدی معادل 21 درصد به همراه 561 میلیارد ریال تعهدات کوتاه مدت با رشد 19 درصدی و یک هزار میلیارد ریال مقرری بیمه بیکاری را از تعهدات پرداختی در سال گذشته به بیمه شدگان و مستمری بگیران اعلام و از رشد 20 درصدی میزان تعهدات نسبت به سال ما قبل آن خبر داد .
حق پرست همچنین با اعلام صدور بیش از 47 هزار فقره سند تعهدات کوتاه مدت در سطح شعب تابعه اذعان داشت : درسال 96 تعداد یک میلیون و 305 هزار جلد دفترچه درمانی صادر ، تجدید و تمدید اعتبار گردیده است .  
مدیرکل تامین اجتماعی استان گیلان با بیان اینکه رقمی بیش از 21 هزارمیلیارد ریال تعهدات صرفاً در بخش بیمه ای توسط تامین اجتماعی در قالب تعهدات پرداخت شده است، تلاش درجهت امنیت خاطر و آرامش جامعه کارگری وکارفرمایی را از اهم اهداف این سازمان برشمرد .
حق پرست در تشریح دستاوردهای شاخص استان با اشاره به اینکه تعداد زنان خانه دار بیمه شده استان با 19 هزار نفر در پایان سال 96 از رشدی 42 درصدی برخوردار بوده است بالابودن فرهنگ بیمه ای در اقشار مختلف استان را مهمترین دلیل این افزایش و استقبال دانست . وی اجرای دومرحله بخشودگی جرائم در سال 96 را نیز گامی از سوی تامین اجتماعی در جهت حمایت ازکارفرمایان و واحدهای تولیدی قلمداد کرد وبه تشریح طرحها واقدامات دیگری همچون حذف مراجعات حضوری جهت دریافت دفترچه های درمانی ، پرونده های الکترونیکی ، میز خدمت ، بازدیدهای دانش آموزی از شعب تامین اجتماعی با هدف آشنایی با مفاهیم و مصادیق بیمه ای و... پرداخت.
مدیرکل تامین اجتماعی گیلان با تبیین دستورالعمل مشوق های بیمه ای برای کارفرمایان ، آن را از جدیدترین  برنامه های این سازمان درراستای حمایت از کالای ایرانی و عرصه های تولیدی و ایجاد اشتغال معرفی کرد وافزود : براساس این طرح کارفرمایان می توانند با رعایت ضوابطی با بهره گیری از افراد فارغ التحصیل دانشگاهی از معافیت های سهم کارفرما برخوردار شوند .
مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان نیز در این نشست با بیان اینکه این مدیریت دارای ۱۳ مرکز درمانی شامل بیمارستان و درمانگاه تحت پوشش در سراسر استان است، اظهار کرد: در سال گذشته یک میلیون و ۸۰۰ مراجعه به تمامی مراکز صورت گرفته که تنها ۵۰۰ هزار نفر به پلی کلینیک تخصصی درمان رشت مراجعه کردند.
دکتر محمدحسین شهدی نژاد با اشاره به بیمارستان تامین اجتماعی رسول اکرم (ص) رشت اذعان کرد: این بیمارستان از لحاظ کمی همتراز با بیمارستان های خصوصی و از لحاظ کیفی برترین بیمارستان استان است.
وی با بیان اینکه بیمارستان رسول اکرم مجهز به بهترین نوع تجهیزات سرمایه ای است، بیان کرد: این بیمارستان پیشگام در عمل لاپاروسکوپی است.
وی حضور متخصص مقیم را از ویژگی های بیمارستان دانست و افزود: پنج متخصص داخلی، جراحی عمومی زنان، بیهوشی و طب اورژانس تمام وقت در بیمارستان حضور دارند.
دکتر شهدی نژاد افزود: سال گذشته ۱۷ هزار و ۶۸۷ مراجعه به این مراکز صورت گرفته است.
وی با بیان اینکه از این تعداد ۱۷ هزار و ۶۸۷ مورد منجر به بستری شد، اذعان کرد: همچنین 8 هزار و ۷۸۹ نفر در این مراکز تحت عمل جراحی قرار گرفتند.
دکتر شهدی نژاد با اشاره به اجرای طرح پرونده الکترونیک بیماران مزمن استان تصریح کرد: تا کنون پرونده ۵۶ هزار بیمه شده دارای بیماری مزمن ثبت الکترونیک شده که از این تعداد ۲۷ هزار بیمار مبتلا به دیابت، ۱۱ هزار بیمار قلبی، ۳۹ هزار بیمار دارای فشار خون و چهار هزار بیمار اعصاب و روان هستند و برخی ها به دو یا سه نوع بیماری مبتلا هستند.
مدیر درمان تامین اجتماعی گیلان با بیان اینکه ۲ هزار و ۸۹ مرکز طرف قرارداد تامین اجتماعی هستند بیان کرد: در سال گذشته حدود ۴۰ میلیارد تومان در بخش درمان هزینه شده است.
 

 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha