زمان انتشار: ۱۳۹۷ سه شنبه ۱۹ تير ساعت 09:13 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۱۹ ساعت 09:12    تعداد بازدید: 192    کد مطلب: 61968

چشمان بینای مدیران
دکتر امین بهاروند، مدیر درمان تامین اجتماعی لرستان


در گذشته نه چندان دور در جلسات و هم اندیشی هائی که با شرکای اجتماعی، بازنشستگان، مستمری بگیران و مجامع کارگری داشتیم، بموجب عدم وجود پاسخ مناسب جهت توقعات بجا و بحق آنان در چارچوب امکانات و تجهیزات پزشکی نمی دانستیم چه پاسخی بدهیم؟ اگر با انصاف نگاه  می کردیم توقعات خیلی هم بیجا، سنگین و به نوعی دور از دسترس نبود اما ما در استان نتوانسته بودیم این انتظارات اساسی را برآورده نمائیم. به چه علت؟ دلایل بسیار زیادی داشته است. چند روز قبل در آخرین جلسه ای که با این عزیزان داشتیم، صحبت ها و بحث های انجام شده حاکی از یک تغییر کلی در فرمایشات شرکای سازمان بود و حاکی از ابراز رضایت از امکانات و تجهیزات مستقر شده، توسعه های انجام شده و همچین کارهای در دست اقدام بود.  و این دو بحث عمده را به ما بعنوان مدیران این سازمان یادآوری شد و  تاکید گردید:
اول، آنکه بیمه شدگان – بازنشستگان – مستمری بگیران و به نوعی شرکای اجتماعی سازمان عملکرد ما را با دقت بسیار زیاد زیر نظر داشته و کمترین کارهای ما را می بینند و همیشه پشتوانه محکم برای ما و چشمان بینای مدیران سازمان هستند.
دوم، اینکه این عزیزان هیچ خواسته غیر معقولی از سیستم مدیریتی ندارند بجز اینکه سازمان در راستای رفع نیازهایشان قدم بردارد.
این موارد را به عینه در استان لرستان مشاهده کردیم، این استان در دولت تدبیر و امید مورد توجه وپژه سازمان قرارگرفت و تغییرات در حیطه درمان در استان به حدی بوده که با چند سال قبل قابل مقایسه نیست، نه اینکه در حال حاضر هیچ مشکلی در این حوزه نباشد (مشکلاتی از جمله کمبود پزشک متخصص همچنان پا برجاست، هرچند رشد بسیار خوبی در سالهای گذشته در این مقوله نیز بوجود آمده است) اما در بحث توسعه، امکانات و تجهیزات پزشکی که سازمان باید به استانها کمک کند، الحق که بصورت ویژه دیده شده است. امید داریم به جائی برسیم که بیمه شدگان سازمان یا به عبارتی چشمان بینای مدیران به گفته مقام معظم رهبری، اگر آنها دچار بیماری شدند، دغدغه ای جز رنج بیماری نداشته باشند و تمامی کارهای درمانی مورد نیازشان را بتوانیم پاسخگو باشیم.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha