زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۷ تير ساعت 17:30 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۱۷ ساعت 17:57    تعداد بازدید: 310    کد مطلب: 61923

دیدار مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی با مدیران وخبرنگاران خبرگزاری ایرنا
در آستانه گرامیداشت هفته تامین اجتماعی مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی ،معاون درمان و روسا و کارشناسان با مدیریت و خبرنگاران سرپرستی خبرگزاری ایرنا در استان دیدار کردند.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی ،محمد علی عباس زاده وحید،مدیرکل تامین اجتماعی استان خراسان شمالی در این دیدار از همکاری و تعامل خوب خبرگزاری ایرنا با اداره کل تامین اجتماعی استان قدردانی و از خبرنگاران  بعنوان صاحبان علم و دانش ، چشم بینا و گوش شنوای  مردم و مسئولان در جامعه یاد کرد.

وی به تشریح برخی از فعالیت هاو اقدامات تامین اجتماعی پرداخت و گفت:در حال حاضر این اداره کل یکهزار و 200 میلیارد ریال از کارفرمایان و دستگاه های اجرایی این استان طلب دارد .
وی درباره راه کارهای قانونی برای دریافت این مطالبات گفت: بر اساس ماده 50 قانون تامین اجتماعی، سازمان تامین اجتماعی اجازه دارد نسبت به بازداشت اموال منقول و غیرمنقول بدهکاران اقدام کند اما رویکرد ما همکاری با کارفرمایان محترم ، سازمان ها و دستگاه های اجرایی است .
عباس زاده افزود: تلاش خواهیم کرد تا با تعامل این طلب را وصول کنیم .
وی قرار دادن تکالیف بیمه ای در ردیف های آخر اولویت های کاری و رعایت نکردن موارد قانونی و اخلاقی نسبت به کارگران را ازجمله علل بی توجهی برخی کارفرمایان نسبت به قوانین تامین اجتماعی عنوان کرد.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان شمالی افزود: در حالی که امروزه باتوجه به شرایط اقتصادی کشور سازمان تامین اجتماعی همکاری و مساعدت های لازم را با کارفرمایان و شرکت ها دارد.

عباس زاده وحید عدم شناخت یا اطلاعات ناقص از سازمان و ایجاد ذهنیت های نامناسب علیه تامین اجتماعی را از عوامل شکل گیری برداشت های غیرواقعی در بین مخاطبان عنوان کرد و افزود: تعدد بالای تعهدات و پیچیدگی قوانین و بخشنامه های وابسته از دیگر مشکلات سازمان تامین اجتماعی است.
مدیر کل تامین اجتماعی خراسان شمالی گفت: ماهانه 300 میلیارد ریال بابت تعهدات از سوی این اداره کل به بیمه شده ها پرداخت می شود..
عباس زاده وحید جمعیت بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان را بیش از ١١٠ هزار نفر اعلام کرد و گفت: هم اکنون 14 هزار و ٧٠٠ بازنشسته و مستمری بگیر در استان از خدمات تامین اجتماعی بهره مند هستند.
وی به ١٨ نوع خدمات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و افزود: ارائه خدمات مستمری و درمانی در تعهدات اصلی سازمان تامین اجتماعی قرار دارد..
عباس زاده وحید از رضایتمندی بالای بیمه شدگان استان از خدمات بیمه ای و درمانی سازمان تامین اجتماعی خبر داد و اظهار کرد: این سازمان در ارائه خدمات با کیفیت و مطلوب به بیمه شدگان از هیچ کوششی دریغ نمی کند.
وی اظهار داشت: امروز سازمان تامین اجتماعی افتخار می کند که به بیش از ٥٠ درصد جمعیت کشور خدمات درمانی و بیمه ای ارائه می دهد.
عباس زاده وحید به گستردگی، پیچیدگی و تنوع خدمات بیمه ای سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: این سازمان باحجم زیادی از مخاطبان در اقشار مختلف جامعه روبرو است وی افزود: برهمین اساس جلب رضایتمندی بالای ارباب رجوعان و مخاطبان از اهدف اصلی سازمان تامین اجتماعی است.
در این دیدار قدوسی ،مدیر خبرگزاری ایرنا خراسان شمالی نیز با قدردانی از مدیرکل و همکاران اداره کل تامین اجتماعی استان به منظور همکاری و تعامل خوب این سازمان با خبرگزاری ایرنا قدردانی کرد.

 


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha