زمان انتشار: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۷ تير ساعت 14:09 تاریخ بروزرسانی : ۱۳۹۷/۴/۱۷ ساعت 14:09    تعداد بازدید: 238    کد مطلب: 61859

نماینده مردم اراک در مجلس شورای اسلامی:
نگرش حمایت از سازمان تامین اجتماعی در مجلس استمرار خواهد داشت
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت بر اساس مصوبه مجلس شورای اسلامی متعهد به پرداخت 500هزار میلیارد ریال به تامین اجتماعی است.


به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی ، ‌سید مهدی مقدسی در آستانه هفته تامین اجتماعی و در دیدار با مدیران و کارکنان تامین اجتماعی استان مرکزی افزود: دولت مکلف است با یک برنامه ریزی منظم نسبت به پرداخت مطالبات سازمان تامین اجتماعی اقدام نماید تا قدرت این سازمان در ارایه خدمت به مخاطبان افزایش یابد .
وی ادامه داد : با توجه به مصوبه مجلس شورای اسلامی در بودجه سال97 دولت می بایست با استفاده از روشهای مختلف 50 هزار میلیارد تومان از بدهی های خود به سازمان تامین اجتماعی را تسویه نماید و در مجلس شورای اسلامی با تشکیل کمیته ای ویژه این فرایند پیگیری خواهد شد .
نماینده مردم اراک ، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی گفت: برای ارتقاء و افزایش سطح خدمت رسانی سازمان تامین اجتماعی به افراد تحت پوشش ، در بودجه سال 98 نیز این نگرش در مجلس شورای اسلامی در حمایت از سازمان تامین اجتماعی استمرار خواهد داشت .
مقدسی گفت: مجلس شورای اسلامی ساماندهی خدمات صندوق های بیمه ای را با رویکرد خدمت بهینه به شهروندان و در راس آن سازمان تامین اجتماعی را در برنامه ششم توسعه کشور در دستور کار دارد.
وی با یادآوری رتبه ششم اداره کل تامین اجتماعی استان مرکزی از نظر تعداد افراد تحت پوشش در سطح کشور افزود: با توجه به جایگاه این استان از نظر تعداد بیمه شدگان، سازمان تامین اجتماعی باید نگاه ویژه ای در زمینه تقویت امکانات رفاهی برای کارگران این استان داشته باشد.
نماینده مردم اراک، کمیجان و خنداب در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: با توجه به افزایش جمعیت بیمه شدگان این سازمان در شهرستان اراک در سال های آینده نیاز است علاوه بر بیمارستان تامین اجتماعی امام خمینی (ره) ایجاد یک بیمارستان جدید در مرکز استان در دستور کار قرار گیرد .
مدیرکل تامین اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست گفت: 930 هزار نفر شامل 66 درصد  ازجمعیت یک میلیون و 400 هزار نفری این استان تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی قرار دارند.
محمدرضا بیدهندی افزود: اداره کل تامین اجتماعی استان مرکزی از نظر افراد تحت پوشش رتبه ششم را در سطح کشور به خود اختصاص داده است.
وی ادامه داد: در استان مرکزی ماهانه قریب به مبلغ 130 میلیارد تومان در قالب تعهدات به بیش از 88 هزار نفر بازنشسته ، مستمری پرداخت می گردد.
بیدهندی ادامه داد: ضریب وابستگی بیمه شدگان نسبت به بازنشستگان در کشور پنج و سه دهم درصد است در صورتی که این رقم در استان مرکزی چهار و 6 دهم درصد رسیده است.
وی گفت: صنعتی بودن و بازنشستگی پیش از موعد در شغل های سخت و زیان آور ، افزایش تعداد بازنشستگان نسبت به بیمه شدگان را برای اداره کل تامین اجتماعی این استان به همراه داشته است به نحوی که هم اکنون قریب به 33 درصد از بازنشستگان کل استان را بازنشستگان مشاغل سخت و زیان آور تشکیل داده است .
مدیر درمان تامین اجتماعی استان مرکزی نیز در این نشست با اشاره  به این مطلب که 1400 نفرپرسنل بخش درمان تامین اجتماعی در استان مرکزی در 3 بیمارستان ، 8 درمانگاه خدمات خود را به بیمه شدگان و بازنشستگان ارایه می کنند، گفت : بیمارستان تامین اجتماعی شازند به عنوان تنها بیمارستان این شهرستان طرح تحول سلامت وزارت بهداشت را اجرا می نماید و در بیمارستان امام خمینی( ره) اراک نیز هم اکنون با طرح توسعه بخش های ccu , icu  با افزایش 12 تخت تا دو ماه آینده به چرخه خدمت رسانی این بیمارستان اضافه خواهد شد .
دکتر ثریا پازوکی افزود: ساخت پلی کلینیک تخصصی بیمارستان امام خمینی (ره) اراک در 3000 متر زیر بنا در سه طبقه شامل بخش اداری ، اسکن و mriو سرپایی در مرحله شروع عملیات قرار گرفته است که با راه اندازی این بخش ها 60 تخت بستری به تخت های این بیمارستان اضافه خواهد شد.


کلید واژه
 

ارسال نظر
۱۰۰
captcha